Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
укр-мова 1.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
66.35 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Чому мову називають безсмертним скарбом народу?

— Яким має бути мовлення?

— Що таке культура мовлення й культура спілкування?

— Як зробити своє мовлення культурним?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Закріпити вдома вивчений матеріал вам допоможуть прислів’я із вправи 22. Вони ще раз вам розкажуть, як зробити своє мовлення таким, що відповідає вимогам культурного мовлення.

— Розкажіть своїми словами, як ви виконаєте цю вправу.

VI. Домашнє завдання

Вправа 22, питання на С. 12.

Тема. Тема, мета, заголовок тексту

Мета: відновити та систематизувати знання про зв’язне висловлю­вання; актуалізувати уявлення про характерні ознаки тексту; розвивати вміння визначати тему й мету тексту, добирати заголовок згідно з темою тексту; розвивати діалогічне мовлення дітей; виховувати любов до чи­тання, художньої літератури.

Обладнання: картки індивідуального опитування.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. «Тест-контроль»

Дві пари отримують завдання створити можливі варіанти діалогів у магазині, бібліотеці. Їм надається час на обговорення.

2. Робота із вправою 22

— Виберіть і прочитайте поради, які, на вашу думку, найбільш актуальні для учнів нашого класу.

— Як ви їх розумієте?

— З якою орфограмою ви працювали, вставляючи пропущені літери? Поясніть.

3. Індивідуальне опитування

Картка 1

Запиши правила культури мовлення.

Картка 2

Наведи зразки можливих форм ввічливого звертання.

4. Продовження роботи «Тест-контроль»

Пари представляють складені діалоги. Учні обговорюють й оціню- ють результати роботи.

— Що правильно зробили наші друзі?

— Чи всіх вимог до усного мовлення дотримались друзі при скла- данні діалогів?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Робота у творчих групах

Клас ділиться на групи. Кожна із груп обирає собі питання із запи­саних на дошці, на яке вона буде складати відповідь.

— Що таке текст?

— Які ознаки тексту?

— Наведіть зразок висловів, які не можна вважати текстом.

— Складіть коротеньку зв’язну розповідь про свої іграшки.

2. Обговорення результатів роботи груп

Вчитель фіксує результати роботи дітей у групах на дошці.

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми присвятимо урок поглибленню та розширенню наших знань про текст.

— Які проблеми ви хотіли б висвітлити на уроці?

(Учитель допомагає сформулювати питання.)

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Фронтальна робота

— Ознайомтеся з правилом на С. 13.

— Порівняйте його зі складеною нами схемою.

— Що ми не врахували?

— А що таке тема тексту? А мета?

— Який заголовок можна дібрати до тексту, складеного учнями однієї із груп?

— На які свої питання ви отримали відповіді?

2. Колективна робота

Усне опрацювання вправи 23.

3. Хвилинка каліграфії (з дошки)

Книги — джерело знань.— Проаналізуйте та оцініть свою роботу, порівнявши її зі зразком на С. 13.

— Як ви розумієте зміст цього вислову?

— Якою може бути тема тексту із такою назвою? А мета?