Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
укр-мова 1.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
66.35 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Доберіть спільнокореневі слова до слова читати. (Читання, читач, прочитаний, читав тощо)

— Який зі способів збагачення мови ви зараз використали?

Тема. Усне й писемне мовлення

Мета: актуалізувати знання дітей про види мовлення, познайомити й вчити дотримуватись вимог щодо усного і писемного мовлення; ви­ховувати бажання до збагачення свого мовлення засобами художньої літератури; розвивати мовлення учнів.

Обладнання: картки зі словами.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (вправа 12)

— Прочитайте, які висловлювання про мову ви знайшли. Поясніть, як ви їх розумієте.

— Які мови є спорідненими для української мови?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Робота зі схемою.

Мовлення

?

?

?

?

?

?

— Можливо, хтось із вас знає, які види мовлення існують?

— А хочете дізнатися про це

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми дізнаємось про види мовлення.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Каліграфічна хвилинка

пис лення усне мов емне

Перевірка — взаємоперевірка на основі зразка на дошці.

— Які слова можна утворити з цих складів?

2. Робота зі схемою

— Як вам здається, де місце цих слів у схемі? (Вчитель стирає знаки питання і вписує знайдені слова.)

— А заповнити пропуски у схемі ви можете цими словами. Поду­майте, як їх розташувати у схемі. (Вчитель вивішує картки зі словами говоріння, слухання, писання, читання.)

Учні проводять обговорення, результатом якого повинна стати відповідна схема:

Мовлення

усне

писемне

говоріння

слухання

писання

читання

3. Колектина робота із вправою 13

Як висновок — ознайомлення із правилом на С. 19.

— Чого навчає нас це правило?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота із підручником (вправа 14)

— Який висновок ви зробили для себе з цих приказок?

2. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 15)

Завдання 1, 2 опрацювати колективно.

Завдання 3 запропонувати для самостійної роботи.

Перевірка — фронтально.

— Послухайте кожну розповідь і скажіть, котра з них найвдаліша.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— З якими видами мовлення ви познайомилися? Яка між ними різниця?

— Які види діяльності належать до усного (писемного) мовлення?

— Які засоби виразності можна використовувати в усному мовленні?

— Які поради дає нам народна мудрість?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Прочитайте першу загадку із вправи 16.

— Що це? Які слова допомогли вам знайти відгадку?

— Вдома ви відгадаєте всі загадки й спробуєте скласти власні.

— А що ще необхідно зробити у вправі? Знайдіть і прочитайте.

— Чи зможете ви виконати це завдання? Добре!