Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

2 Запис моделей складених речень

XIII. Творчі вправи.

Вправа 1

Допишіть один склад, щоб вийшло слово. Як пишуться подані слова? Чому? З одним словом складіть і запишіть речення.

Наприклад:

• Юля живе в Юрмалі.

• Юпітер — найбільша планета Сонячної системи.

Вправа 2

Складіть розповідь із поданих частин. Придумайте заголовок. Випишіть слова з буквою ю. Підкресліть цю літеру.

1) Я дуже люблю зиму

2) Особливо, коли вона

3) ...приходить до лісу.

4) Кожна гілочка стає казкою.

5) Всі дерева зацвітають сніговими квітами,

6) ...які пахнуть морозом.

XIV. Підсумок уроку. Коментар учителя щодо роботи учнів.

— Яку букву навчилися писати?

— Які звуки позначаються нею на письмі?

Урок 177 (читання)

Тема. Закріплення звукових значень букв Юю. Робота над текстом «Десять робітників»

Мета: закріпити звукові значення букви ю; удосконалювати навички правильної вимови, вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; формувати навички самоконтролю, чи­тання аналітико-синтетичних схем; учити дітей бути спостережливими, уважними, ви­робляти звичку до планування власних дій; збагачувати словниковий запас; розвивати фонематичний слух, мовлення, мислення, інтелектуальні здібності, увагу, пізнавальний інтерес, почуття змагання, уяву, кмітливість, інтерес до навчання, дрібну моторику; формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, працювати за зразком; вихову­вати охайність, естетичні смаки, бажання працювати, перемагати, любов до школи; вчити працювати спільно, формувати позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: картки і таблиці для читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1 Артикуляційно-слухові вправи, в основі яких лежить вивчений звук

1) Виділення звуків зі скоромовки

Юлик з Юрою — юннати,

Юра з Юликом два брати.

— Чітко промовте скоромовку декілька разів.

— Хто може розповісти скоромовку напам’ять?

— Назвіть слова, у яких зустрічається буква ю.

— Скільки звуків позначає буква ю у цих словах?

2) Активне вимовляння виділених звуків, спостереження за артикулюванням

— При вимові звукосполучення [йу] спинка язика змикається з твердим піднебінням, рот прикривається губами, і ми вимовляє­мо звук [й]. Потім спинка язика розмикається з піднебінням, губи витягуються в трубочку, і ми вимовляємо звук [у]: [й] — м’який приголосний, [у] — голосний.

— Вимовте перший звук у словах: юність, юшка. ([й])

— Який наступний звук чуєте? ([у])

— Вимовте разом два звуки [йу].

— Якою буквою позначаємо на письмі звукосполучення [йу]? (Буквою ю)

— Наведіть власні приклади слів, у яких буква ю позначає два звуки.

— Наведіть приклади слів, у яких буква ю стоїть після приголо­сного, позначає один звук і м’якість попереднього приголосного.

Висновок. Буква ю може позначати один звук [у] та м’якість по­переднього приголосного або два звуки [йу] на початку слова та піс­ля голосного.

3) Робота з картками. Зіставлення різних випадків уживання букви ю

— Прочитайте спочатку слова, у яких буква Ю позначає один звук і пом’якшення попереднього приголосного, а потім — слова, у яких буква Ю позначає два звуки.

Юшка, юнак, люстра, Юрій, Людмила, юність, тюльпан, юн­нат, рюкзак, верблюд, ключ, Юхим, любисток, працюй, костюм юрба, ювелір, Юліана.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]