Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

4 Розглядування малюнків

— Ось малюнки різноманітних телефонів, від тих, що були в далекому минулому, і до тих, якими люди користуються сьогод­ні. Які телефони найбільш розповсюджені сьогодні?

— Чому мобільний зв’язок зручніший?

— Як правильно користуватися мобільним телефоном?

— А що обов’язково є у стаціонарного телефону? (Важіль, труб­ка з проводом, диск з цифрами)

— Що станеться, якщо трубку покласти неправильно?

5 Повторення правил телефонного етикету

— Якою має бути розмова? (Короткою, ввічливою)

у кінці розмови?

— Якою може бути мета телефонної розмови? (Щось з’ясувати, викликати когось, домовитися про зустріч, передати інформацію, зробити замовлення, привітати, поспілкуватися.)

— Пам’ятайте:

• на початку розмови назвіть себе;

• коли телефонуєш, не можна запитувати, хто говорить;

• говорити слід коротко і ясно;

• телефонувати потрібно у зручний для співрозмовника час.

Фізкультхвилинка

Хто ж там,

хто вже так стомився

І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати.

Фізкультхвилинку розпочати.

Руки вгору, руки вниз

На сусідів подивись.

І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

6 Слухання діалогів

— Прослухайте діалог. Охарактеризуйте його з точки зору пра­вильності ведення розмови.

Діалог 1

— Алло. Хто це?

— А хто вам потрібен?

— Оленко, це ти?

— Вона спить, уже десята година ночі.

— А з ким я говорю?

— Це її мама. А ви хто?

Діалог 2

— Добрий день! Це говорить Марічка. А Катруся вдома?

— Так, вона зараз підійде. Як твоє здоров’я, ти ж хворіла?

— Дякую. Вже все добре, я ходжу до школи.

— А ось і Катруся. Всього доброго!

— До побачення.

7 Ігрові сценки. Робота в групах

— Назвіть номери телефонів, які повинен знати кожен.

101 — пожежна служба

102 — міліція

103 — швидка допомога

104 — газова служба

— Ці телефони працюють цілодобово, бо це — телефони спеці­ального виклику.

Кожна група відповідно до одержаного номера телефону уявляє ситуа­цію, складає діалог та інсценує його за особами.

VI. Підсумок уроку

— Яку нову букву ви навчилися сьогодні писати?

— В яких словах зустрічається ця буква?

Урок 173 (читання)

Тема. Закріплення знань про звукове значення букв Юю на початку складу

Мета: закріпити знання про звукове значення букв Юю на початку складу; формувати в учнів навички швидкочитання; збагачувати словниковий запас; продовжувати озна­йомлення дітей із кращими зразками усної народної творчості; виховувати уважність, інтерес до читання.

Обладнання: предметні малюнки; звукові моделі слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Мовна розминка. Скоромовка

— Читайте чітко, щоразу пришвидшуючи темп.

Юрасик п’ять в’юнів зловив.

Смачненьку юшечку зварив.

В’юни аж парують,

У юшці смакують.

2 Звукова скарбниця

— У яких словах зустрічається буква ю? Яке місце займає вона в цих словах? Яке звукове значення в цих випадках має буква ю?

Висновок. Буква ю на початку складу та після апострофа завжди позначає два звуки: [й] та [у].

3 Звуко-буквений аналіз слова в’юни

III. Оголошення теми та мети уроку

— Сьогодні, діти, ми продовжуватимемо вчитися читати слова з буквами Ю, ю.

IV. Робота за Букварем (с. 114)

1 Читання слів з буквою ю

Поспішаю дякую снідаю граю

повертаю співаю чекаю

означа­ють? (Дію предмета)

Прочитайте двоскладове слово (граю); трискладові слова (чекаю, дякую); чотирискладові слова (поспішаю, повертаю, співаю, снідаю).

2 Читання вірша Лесі Українки «Пісенька весняної води»

• Читання вірша вчителем.

• Читання вірша сильними учнями.

— Зі скількох речень складається вірш?

— Яке речення за емоційним забарвленням є окличним? Про­читайте його.

— Прочитайте розповідне речення.

— Прочитайте слова, в яких є буква ю.

— Прочитайте найменші слова. (З, гір, на, біжу, рину, всі).

— Прочитайте найдовші слова. (Долину, стрибаю, місточки, збиваю, гребельки, зриваю)

— Прочитайте перші слова кожного рядка. (З, біжу, місточки, всі)

— Прочитайте останні слова кожного рядка. (Долину, рину, збиваю, зриваю)

Виразне читання вірша Лесі Українки «Пісенька весняної води»

Фізкультхвилинка

Хто ж це, хто ж це так стомився

Іна парту нахилився?

Треба дружно всім нам встати —

Будем разом присідати.

Раз! — піднялись. Два! — присіли.

Хто втомився присідати,

Може до роботи стати.

3 Ознайомлення з казкою «Івасик-Телесик»

— З давніх часів казки передавалися людьми із уст в уста. Вони складалися народом, тому й називаються народними. Казки поді­ляються на три групи:

ПРО ТВАРИН

ЧАРІВНІ

ПОБУТОВІ

Казка «Івасик-Телесик» належить до чарівних казок, тому що в ній діють чарівні сили.

Учитель читає казку повністю.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]