Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

3 Звуковий аналіз слів їжак, поїзд, Україна

4 Розповідь учителя про Київ

Учитель вивішує фотокартки із зображенням краєвидів міста.

— І ось нарешті ми дісталися такого чудового міста, як Київ. Хто бував у Києві? Що цікавого ви там бачили? (Учні діляться сво­їми враженнями.)

Київ — це одне з старовинних міст України, столиця нашої дер­жави. За легендою, Київ заснували три брати: Кий, Щек, Хорив і їх сестра Либідь. У цьому місті знаходяться такіпам’ятки архітекту­ри, як Києво-Печерська лавра, замок князя Володимира, Софіїв­ський собор.

5 Читання слів з буквою ї

— Їжачок впевнився, що ви багато знаєте про Київ, то час вже і слова з буквою ї почитати.

6 Фізкультхвилинка

Повз по лісу їжачок,

В нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок,

Аж болів йому бочок.

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок.

Про маленьких діточок.

Чарівних, непосидючих,

Дуже милих та колючих.

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Грушечки ці ніс він їм.

7 Робота за Букварем (с. 110)

1) Розглядування букви у Букварі

2) Читання слів у стовпчиках

Україна

українка

україночка

українська

по-українському

Київ

киянин

киянка

кияночка

— Їжачок недарма написав нам ці слова. Що цікавого у них? (Є спільна частина.)

— Від якого слова утворилися всі слова першого стовпчика? (Україна)

— Від якого слова утворилися всі слова другого стовпчика? (Київ)

3) Опрацювання вірша «Україна — край наш славний…»

— Послухайте вірш і знайдіть відповідь на запитання.

Як називається наш рідний край?

а) Читання вірша вчителем.

б) Словникова робота.

— Які слова вам незрозумілі? Їжачок спробує пояснити їх зна­чення.

• Славний — широко відомий.

• Лан — безліса рівнина, велика ділянка землі, що використову­ється під посіви; поле, нива.

• Пишний — розкішний, багатий, чудовий.

• Степ — великий рівний, безлісий простір у зоні сухого кліма­ту, покритий трав’янистою рослинністю.

в) Читання учнями «ланцюжком».

— Яка назва моря зустрічається в цьому вірші?

— Чим славиться наш рідний край?

г) Читання окремими учнями.

д) Розказування вірша напам’ять.

V. Підсумок уроку

— З якою буквою ви сьогодні ознайомились?

— Які звуки вона позначає на письмі?

— Які ви молодці! Працювали дуже добре, і за це Їжачок при­готував вам подяку у вигляді цікавого кросворда. Ті, хто був уваж­ним на сьогоднішньому уроці, дуже швидко розгадають його.

1. Столиця нашої країни. (Київ)

2. Час, коли діти навчаються.

(Урок)

3. Слово, що означає широко відо­мий. (Славний)

4. Гість нашого уроку. (Їжак)

5. Безліса рівнина, велика ділян­ка землі, що використовується під посіви; поле, нива. (Лан)

6. Як по-іншому можна назвати країну? (Край)

— Яке слово вийшло по верти­калі? (Країна) Додайте одну бук­ву, щоб вийшла назва нашої країни. (Україна)

Урок 162 (письмо)

Тема. Письмо рядкової букви ї, буквосполучень, слів із нею

Мета: навчити правильно писати рядкову букву ї, розташовувати в робочому рядку, з’єднувати її з іншими літерами у словах; закріплювати навички звуко-буквеного аналізу слів з цією буквою; розвивати дрібну моторику та зв’язне мовлення, уміння складати речення; виховувати любов до тварин.

Обладнання: зразки друкованої та рукописної букви ї; ілюстрації із зображенням їжака, поїзда, лисиці, вовка, зайця; звукові фішки; казка «В одному королівстві»; ілюстрація до казки; підручник («Після букварик. 1 клас» / М. С. Вашуленко, В. О. Науменко, М. Д. Захарій­чук. — К. : Літера ЛТД, 2004).

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]