Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

4 Третє завдання

— Наступна наша зупинка — це Рожева зірочка.

На ній — завдання: «Утворіть з перших букв слів нові слова. Запишіть їх».

• Хмара, літери, іволга, бублик. (Хліб)

• Корова, око, морква, акваріум, халва, автобус. (Комаха)

• Хокей, очі, брат, овочі, трава. (Хобот)

— Іще одне завдання приготувала Рожева зірочка: «Складіть слова і запишіть їх».

Учні записують слова в зошит, коментуючи їх написання. Особлива увага приділяється правильному визначенню видів з’єднань та написанню слова Надія з великої букви. (Зірка, шахи, Надія)

— Молодці! За вашу старанність і уважність вам у подарунок — рожева зірочка.

5 Четверте завдання

— Остання зірочка, яку ми відвідаємо перед планетою Вивче­них букв,— це Синя зірка.

На ній живуть дивні істоти, які для нас теж приготували за­вдання. Вони малювали для вас малюнки цілу ніч. А вам потрібно, розглядаючи малюнки, назвати і записати їх назви у зошит.

Учитель вивішує на дошку малюнки рака, півня, собаки, коня.

— Підкресліть букву, яка не позначає жодного звука. (Буква ь)

— Що об’єднує всі ці слова? (Це назви тварин.)

— Опишіть цих тварин. (Впертий рак, голосистий півень, злий собака, швидкий кінь)

— Складіть речення з одним із цих слів. (Голосистий півень си­дить на паркані.)

— Молодці! Із цим завданням ви впоралися! За це жителі Си­ньої зірочки дарують вам свою зірку.

6 Фізкультхвилинка

Ми писали, ми трудились,

Наші рученьки втомились.

А щоб гарно написати,

Треба пальці розім’яти.

Руки кілька раз тріпнемо

І писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз

Приступив до праці клас.

7 П’яте завдання

— Ось нарешті ми дісталися планети Вивчених букв.

На ній живуть абсолютно всі букви. Але вона зачинена на за­мок. Треба виконати завдання, щоб отримати ключ від цієї плане­ти. Ви повинні списати текст з дошки. Це і буде ваше останнє за­вдання.

Учитель роздає учням картки з друкованим текстом. Учні списують його самостійно, учитель контролює написання.

Картка для списування

— Ви впоралися із завданням! Ви просто молодці! Ви виконали всі завдання, відімкнули замок до планети Вивчених букв і за це отримуєте від цієї планети ключик, щоб ви завжди могли потрапи­ти сюди.

Учитель вивішує на дошку зображення ключика.

IV. Підсумок уроку

— Час повертатися на Землю. Чи сподобалася вам наша подорож?

— Що найбільше запам’яталося?

— Які завдання забрали у вас найбільше часу?

— Які завдання були найцікавішими?

Учитель вручає учням ключ від планети Вивчених букв.

Урок 161 (читання)

Тема. Звукосполучення [йі]. Позначення його буквами Її

Мета: ознайомити учнів з буквами Її та їх звуковим значенням; формувати навички швид­кого читання; продовжити роботу над звуко-буквеним аналізом слів; розвивати нави­чки виразного читання віршованого тексту; виховувати любов та бережливе ставлення до рідного краю.

Обладнання: малюнок до скоромовки; предметний малюнок їжачка, поїзда; карта України; картки зі словами; картка з буквою Її; фотокартки міста Києва; кросворд; схеми для читання.

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]