Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Тож і ми часу не гаймо —

Працювати починаймо.

II. Актуалізація опорних знань учнів

Виділення звуків зі скоромовки.

— Послухайте скоромовку та скажіть, який звук зустрічається у ній найчастіше. Хрумкає Настя сухарі хрумчасті.

— Спробуйте повторити цю скоромовку. Учитель повільно повторює скоромовку. Спочатку діти промовляють її повільно, а потім — швидше.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо те, що ви вивчили про бук­ву х і звук [х].

IV. Вправи з читання

1 Колективне складання звукових схем слів-відгадок. Звуковий аналіз цих слів.Друкування їх у зошитах за зразком

• Сам маленький, шуба дерев’яна. (Горіх)

• Двоє лисенят завжди поруч сидять. (Вуха)

У землю кидалося,

На повітрі розгулялося,

У печі випікалося,

На столі з’явилося,

Людям полюбилося. (Хліб)

Хто не плаче, а сльози в нього течуть? (Хмара)

2 Самостійне добирання учнями слів зі звуком [х] в різних позиціях — на початку, в середині, у кінці слова

3 Читання таблиці складів з буквою х («ха»)

4 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі

Фізкультхвилинка

Літом ластівка літає,

Ластів’ят малих навчає:

— Не лінуйтесь, ластів’ята,

Вчіться літечком літати,

Бо як літо відлітує,

Ми за море помандруєм.

5 Робота над прислів’ям

— Прочитайте прислів’я, поясніть, як ви його розумієте.

(Засип правду хоч золотом, вона випливе доверху.)

— Чому важливо казати правду?

6 Словникова робота

— Замініть слово доверху в прислів’ї так, щоб його значення не змінилося. (Вгору, уверх)

V. Робота за Букварем

— Послухайте текст і скажіть, яку пісню вчили учні у класі?

1 Читання тексту вчителем

2 Бесіда за змістом тексту

— Чи захотіли учні вчити пісню?

— Яку пісню вчили учні? (Пісню про козлика)

— Що робили учні після того, як вивчили пісню?

3 Самостійне напівголосне читання учнями

4 Вибіркове читання

— Прочитайте, як звали вчительку.

— Як діти слухали пісеньку?

— Що запитала вчителька?

— Прочитайте відповідь учнів на це запитання.

— За кого співав Віталик?

— А за кого — Михайло?

5 Словесне малювання

— Подивіться на малюнок до тексту. Що на ньому зображено?

— Уявіть, що ви — художники. Який малюнок до цього тексту ви б намалювали?

Фізкультхвилинка

Хапливий хом’як

Харчувавсь абияк.

Харчі він шукав

Та за щоку ховав.

І хлібець, і хурму,

Не збагну я — чому?

6 Вивчення «Пісеньки про козлика» напам’ять

— Давайте і ми вивчимо куплет пісеньки.

1) Читання пісеньки хором

2) Гра «Риболовля»

Учні-«рибки» читають текст так, щоб їх не спіймали учні-«рибалки», які слідкують і виправляють допущені помилки.

3) Гра «Закінчи рядок»

Учитель читає початок рядка, а учні його закінчують. Учитель читає рядки не по порядку.

4) Читання хором «через рядок»

Учні читають перший рядок, а другий розповідають напам’ять, і так — до кінця вірша, потім — навпаки.

5) Повторення вірша по пам’яті хором, самостійно

6) Гра «Зірка телебачення»

Учні співають «Пісеньку про козлика» невеликими групами пе­ред класом.

VI. Підсумок уроку

— Що робили сьогодні на уроці?

— Яке прислів’я читали?

— Яку пісеньку вивчили?

Урок 140 (письмо)

Тема. Письмо великої букви Х («ха»). Письмо слів з великою буквою Х («ха»)

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви Х («ха»), писати її в рядках зошита в поєднанні з іншими буквами; розвивати увагу, мислення учнів; виховувати охайність, бажання допомагати іншим.

Обладнання: картки для самостійної роботи; фішки для складання звукових моделей; розрізна азбука; картки для читання слів-головоломок; зразки рукописних букв Хх («ха»).

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]