Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

— На які дві групи поділяються звуки в українській мові?

— Чим відрізняються голосні звуки від приголосних?

— Наведіть приклади голосних звуків.

— Наведіть приклади приголосних звуків.

III. Повідомлення теми та мотивація діяльності

— Сьогодні на уроці ми будемо виконувати різні вправи з літе­рою…, а з якою саме, ви здогадаєтесь із загадки.

Я — не літера нова.

Я пом’якшую слова.

А у слові «олівець»

Забігаю аж в кінець.

Г. Чубач

— Так, правильно! Сьогодні ми закріпимо наші знання про літе­ру м’який знак.

IV. Робота над матеріалом уроку

1 Повторення вивченого правила

— А що ви можете сказати про м’який знак?

Буква ь (м’який знак) звука не позначає, але впливає на м’якість попереднього приголосного.

— Наведіть приклади слів з м’яким знаком на кінці, у середині слова.

2 Утворення слів

— Попрацюємо з м’яким знаком. У цьому нам допоможе Дід-Буквоїд.

(Сіль, руль, даль, міль, біль, шаль, роль, жаль, нуль)

(День, тінь, лінь, пень, кінь, синь, рань, лань)

3 Загадка

У чистім полі він росте:

На високих ніжках,

В зелених панчішках,

Квіточки блакитні,

Оченьки привітні. (Льон)

4 Бесіда про льон

— Отже, про що була загадка? (Про льон)

— Що це? (Рослина)

— Де вона росте? (У полі)

— Опишіть її.

5 Звуко-буквений розбір слова-відгадки

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата — скоки-скоки!

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім.

6 Добирання до поданих слів відповідних звукових моделей

V. Робота в зошитах

— Давайте надрукуємо в зошитах ці слова. Будемо друкувати в два стовпчики. В перший — ті слова, у яких немає м’якого знака, а в другий — в яких є м’який знак.

VI. Узагальнення та систематизація знань

1 Гра «Утвори нове слово» (робота на картках)

 Даль — (ме)… даль

руль — (пат)…руль

роль — (па)…роль

рись — (бо)…рись

мідь — (вед)…мідь

вісь — (по)…вісь

2 Метаграми

Готуй із мене кашу, плов,

У суп насипте трішки.

Коли ж м’який припишеш знак,

Страшенна буде кішка! (Рис — рись)

• Знак м’який — мов чарівник:

Він з’явивсь, а син - то зник! (Син — синь)

Фізкультхвилинка

Руки в сторони та вгору —

На носочки піднялись.

Підніми голівку вгору —

Й на долоньки подивись.

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо.

Раз — присіли, руки прямо.

Встали — знову все так само.

VII. Робота з підручником

1 Розгляд ілюстрації

— Що та кого зображено на малюнку?

— Що вони роблять?

— Який день зображено на малюнку? (Ясний)

— Яка пора року?

2 Робота над текстом «На ставку» (с. 75)

1) Читання тексту вчителем

— Де рибалили дідусь і Василько?

2) Словникова робота

Вудка — знаряддя для ловіння риби.

Красень — гарний.

3) Бесіда за текстом

— Про кого розповідається у тексті?

— Що вони робили?

— Де знаходилось місце їх рибалки?

4) Напівголосне читання тексту учнями

5) Вибіркове читання

— Довго чекали герої, щоб піймати рибу? (Ні)

— Знайдіть це місце в тексті і прочитайте.

6) Робота над виразністю

— Подивіться на останнє речення. Чим воно відрізняється від інших? (У кінці цього речення стоїть знак оклику.)

— Як слід читати такі речення?

— Прочитайте.

VIII. Підсумок уроку

— З якою буквою ми ознайомилися?

— Які звуки вона позначає?

— Чого навчилися?

— Що найбільше сподобалось?

Урок 106 (письмо)

Тема. Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м’яким знаком у різних позиціях

Мета: удосконалювати уміння дітей записувати слова і речення під диктовку, складати схеми до речень; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, мислення, інтелектуальні здібності, формувати навички самоконтролю; виховувати бережливе ставлення до природи; прищеплювати бажання пізнавати нове, бути освіченою людиною.

Обладнання: картки літер, кросворди, предметні малюнки, зображення звірів, звукові моделі слів, картки із завданнями.

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]