Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

Любі діти!

Всі за парти ми сідаємо,

Працювати починаємо.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Гра «Впіймай слово на гачок»

— Яке слово відрізняється від інших?

Кора — гора — кора — кора

Калина — калина — Галина — калина

Грай — край — край — край

Кава — кава — кава — ґава

(Гора, Галина, грай, ґава)

— Яке слово означає назву птаха? Назвіть звук, який ми чуємо на початку цього слова.

— Яке ще слово відповідає на питання хто? Назвіть звук, який ми чуємо на початку цього слова.

— Яке слово відповідає на питання що робить?

— Які слова починаються одним звуком? Назвіть їх.

— Якою буквою позначається звук [г] на письмі?

— Яке слово пишеться з великої літери Г («ге»)? Чому?

— Назвіть перший звук у слові, що залишилося. Якою буквою він позначається на письмі?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Як ви думаєте, які букви ми будемо писати сьогодні на уроці?

Гарний буде в нас урок —

Слів напишемо рядок,

У яких є буква «ге», (показує літеру «ге»)

А можливо — не «ге», а «ґе», (показує літеру «ґе»)

Їх не сплутає ніхто!

Знають в класі всі давно:

Буква «ґе» — з ріжком вгорі,

Буква «ге» — гачок собі.

Ґава й гуска — ось вони, (показує малюнки птахів)

Кажуть: ручки беріть всі.

— Сьогодні ми пригадаємо написання букв «ге», «ґе», поєднан­ня їх з іншими буквами, а також будемо складати і записувати прислів’я, списувати з друкованого шрифту. Ви дізнаєтесь, що ж треба робити, щоб гостям у вашому домі було затишно і приємно.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Написання рядкових і великих букв Гг («ге»), Ґґ («ґе»)

— Які букви схожі між собою? Чим вони відрізняються?

— Коли ми вживаємо велику літеру?

2 Утворення і написання складів

На дошці — різнокольорові літери.

ґ е ґ а и у ґ г о г в н

— За кольором утворіть склади. Назвіть їх і запишіть на дошці та в зошитах.

3 Гра «Назвіть слово, в якому є записаний склад»

Ґудзик упав і скотився під ґанок.

Ґава подумала: з’їм на сніданок.

І гонорово ґава ходила,

Ґудзик шукала — ґулю набила.

Фізкультхвилинка для пальчиків

— Мамо, мамо!

— Що, дитино?

— До нас гості йдуть із ринку.

— Двері швидше відчиняй та родину зустрічай.

V. Розвиток зв’язного мовлення

1 Бесіда

— Чому люди ходять у гості? (В основі цього звичаю лежить прагнення людей до спілкування.)

— Що означає бути гостинним господарем? (Гостинність — уміння прийняти гостя, щоб йому було добре, приємно, цікаво.)

— Чи доводилось комусь із вас почуватися незручно, перебува­ючи в гостях?

— Чим це можна пояснити?

— Що слід робити, щоб перебування у вашому домі приносило гостям задоволення? (Заздалегідь дізнатися про інтереси гостей, подумати, чим їх зайняти, пригостити.)

2 Творча робота

— Ідучи за стрілками, прочитайте прислів’я і запишіть його.

— Як ви розумієте це прислів’я?

Фізкультхвилинка

VI. Списування з друкованого шрифту

— Чи любите ви гратися?

— Які ігри вам найбільше подобаються?

— Спишіть із тексту «Весела гра» останні два речення.

VII. Підсумок уроку

— Написання яких літер ми повторили на уроці?

— Які звуки вони позначають на письмі?

— У яких словах з написаних речень є названі звуки? Вкажіть їх позицію в слові.

— Яке з цих слів ви написали з великої літери? Чому?

— Пригадайте, яке прислів’я ви записали на уроці?

— Розкажіть, як ви будете приймати вдома своїх гостей.

Урок 125 (читання) Тема. Звук [ч]. Позначення його буквами Чч («че»)

Мета: ознайомити учнів з буквою Ч («че»), її алфавітною назвою та звуковим значенням; вчити школярів правильно артикулювати звук [ч]; збагачувати лексичний запас дітей; розвивати фонематичний слух; удосконалювати навички читання; виховувати працелюбність, любов до природи, бажання читати книжки, пізнавати нове.

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]