Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
НАВЧАННЯ ГРАМОТИ 1 --100.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
586.18 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Діти, сьогодні до нас на урок прилетів метелик. Він приніс завдання, щоб перевірити, як ви навчаєтесь у школі та чи добре ви знаєте букви.

III. Робота над матеріалом уроку

1 Гра «Буква заблукала»

На дошці — запис:

Голосні а, о, м, к, и.

Приголосні р, е, т, і, с.

Учні повинні визначити, які букви слід поміняти місцями.

2 Гра «Знайди букву»

— Наступне завдання — це малюнок, на якому заховались бук­ви. Спробуйте їх знайти!

(Е, И, К, А, Т, О, В, С, Н, Л)

— Назвіть голосні. (е, а, и, о)

— Назвіть приголосні. (в, к, л, с, н, т)

3 Складання слів

— Які слова можна скласти, використовуючи ці букви? (Літо, сито, сон, село, кит, слон, весло, лис, лист)

4 Розгадування кросворда (за предметними малюнками)

— Яке слово утворилось? (Метелик)

5 Звуковий аналіз слів зі звуком [е]

Учитель читає загадки. Учні відгадують їх і за допомогою фішок буду­ють звукові моделі слів-відгадок.

• Хижий звір у хащах спить,

Як зареве, як загарчить —

Листя осипається з дерев!

Хто ж це? Відгадали?.. (Лев)

• В’ється, стука молоток,

Поправляє нам садок. (Дятел)

• Хто на своїй голові ліс носить? (Олень)

Фізкультхвилинка

Пташка високо літає,

Зайчик високо стрибає,

Тихо лис десь пробіжить,

Їжачок в траві сидить.

Десь в барлозі спить ведмідь,

Всіх звіряток цих любіть.

6 Гра «З’єднай слова» (робота у парах)

— На кожній парті — конверт, у якому картки зі складами. Утворіть з них слова.

(Село, літо, поле, море, роса)

— Який звук спільний для всіх цих слів? ([о])

— Прочитайте слова у яких є буква е.

7 Гра «Добери слово»

— Доберіть слова, що починаються частиною теле-. (Телевізор, телефон, телеграма, телеграф, телескоп, телебачення)

Словникова робота

• Телеграф — апарат, який приймає та передає повідомлення за допомогою дротів, радіо чи оптичних засобів.

• Телеграма — повідомлення, лист чи інформація, які переда­ються засобами телеграфного зв’язку.

• Телескоп — прилад для спостереження за небесними світилами.

8 Гра «Чарівний мішечок»

— У мішечку є предмети. Ви повинні відгадати, що це за пред­мети, лише за допомогою дотику та сказати, чи є у цьому слові звук [е]. (Пенал, ручка, олівець, мило, серветка, вата, конверт, папір та перо)

9 Самостійна робота на картках (Гра «Чарівні клітинки»)

— Напишіть у порожні клітинки букви так, щоб у рядочках і у стовпчиках можна було прочитати слова: роса, осел, село, алое.

Фізкультхвилинка

Скаче дощик по долині —

Зупинився на стежині...

Із сонечком подружився —

У веселку перелився.

Літній дощик молоденький —

Веселочка веселенька.

Ходять разом по діброві —

Мостять мости чорноброві.

IV. Робота за Букварем

1 Читання тексту «Село Веселе»

2 Аналіз тексту

— Де живуть Оленка та Лесик?

— Що знаходиться навколо села?

— Хто оре поле?

— Хто прилетів навесні у село?

— Де вони намостили гніздо?

3 Вибіркове читання

Прочитайте речення, у якому:

• Необхідно замість риски вставити слово живуть.

• Є назва села.

• Написано, де працює трактор.

• Написано, що робить Семен.

• Написано, хто прилетів у село навесні.

• Написано, де намостили гніздо лелеки.

• Чим подобається вам місто (село), у якому ви живете?

4 Робота над приказкою

1) Читання приказки.

2) Пояснення її змісту.

V. Підсумок уроку

— Молодці, метелик дуже задоволений вами, ви добре виконали всі його завдання: ви довели, що добре мислите, гарно читаєте, а най­більше йому сподобалось ваше ставлення до рідного міста (села).

Урок 90 (письмо)

Тема. Письмо великої букви Е. Закріплення правопису великих букв

Мета: вчити учнів правильно писати велику букву Е, удосконалювати навички списувати з друкованого тексту; розвивати мислення учнів, площу зорового сприймання; ви­ховувати охайність при письмі, дотримання норм каліграфічного письма.

Обладнання: зразки друкованих і рукописних букв, картка для утворення складів, картки для вправи «Чарівні квадрати», фішки для складання звукових моделей слів.

Хід уроку