Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
НАВЧАННЯ ГРАМОТИ 1 --100.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
586.18 Кб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1 Фронтальне опитування

— Яку букву вивчили на попередньому уроці?

— Знайдіть її в касі та покажіть.

— Який звук вона позначає?

— Наведіть приклади слів з цим звуком.

— Пригадайте скоромовку, яку вивчили на попередньому уроці.

На дошці з’являються малюнки: лис з лисенятком, лось з лосенятком, лев з левенятком, а учні, дивлячись на них, промовляють скоромовку.

2 Аналітико-синтетичні вправи

1)      Утворення та читання складів

2)      Читання пірамід

3 Зіставлення звукових моделей та малюнків

На дошці — малюнки: пенал, клей, лялька, альбом і картки з відповід­ними звуковими моделями.

— Назвіть слова, в яких ми чуємо звуки [л ], [л′].

III. Актуалізація опорних знань

— Подивіться на дошку, знайдіть і назвіть зайвий предмет, до­ведіть свою думку.

Гра «Мікрофон по колу»

— Назвіть свою улюблену іграшку, розкажіть про неї.

— Як ви ставитесь до іграшок?

IV. Фізкультхвилинка

Притомилися, малята?

Час прийшов відпочивати.

Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише-гойдає.

Пташки з вирію летять-прилітають,

А діти за парти тихенько сідають.

V. Повідомлення теми і завдань уроку

— А от про те, як треба ставитись до іграшок, ми і поговоримо сьогодні на уроці. Ви прочитаєте цікавий текст, пограєте у гру, по­слухаєте віршик і разом з’ясуємо, ким краще бути — «чистюль­кою» чи «бруднулею».

VI. Робота за Букварем (с. 40–41)

1 Розглядування ілюстрації (с. 40)

— Кого ви бачите на малюнку?

— Що вони роблять?

— Пригадайте, що потрібно взяти, щоб вимити ляльку?

— Як дівчатка ставляться до своїх іграшок?

2 Читання слів до тексту

— Поясніть написання слів Ліна, Ніла.

3 Робота над текстом

1) Самостійне читання тексту

2) Повторне читання

— Скільки речень у тексті?

— Які слова пропущені в реченнях?

3) Читання тексту ланцюжком

4) Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання

— Як звали дівчаток?

— Що робили Ніла і Ліна?

— Знайти і прочитати, хто мив милом?

— Знайти і прочитати, що робила Ніла.

5) Творча робота

— Складіть інші речення до тексту.

VII. Фізкульхвилинка (гімнастика для очей)

Оченята роблять вправи:

Вліво, вправо, вліво, вправо.

Потім вгору, потім вниз

Оченятами дивись! (Вправи виконувати протягом 2 хв.)

VIII. Закріплення набутих знань

1 Гра «Чистюлька»

В учнів — предметні малюнки: мило, лялька, гребінець, стілець, зубна щітка, рушник, зубна паста, портфель, м’яч.

— Виберіть предмети особистої гігієни.

2 Бесіда про необхідність дотримання особистої гігієни

3 Відгадування загадки

Чим більше миється, тим меншим стає. (Мило)

4 Читання вчителем вірша Г. Бойка «Бруднуля»

Шапочка у глині,

Сажа на коліні,

Пальчики зелені,

Плаття у смажені.

У смажені навіть ніс,

На щоках сліди від сліз.

Отака Ганнуля,

Дівчинка-бруднуля.

Ранком вона встала —

Постіль не прибрала,

І надула губки:

Нащо чистить зубки? —

Умивалась нашвидку:

Бруд увесь на рушнику.

Отака Ганнуля.

Дівчинка-бруднуля.

Після дощику в дворі

Любо гратись дітворі,

Всі такі гарненькі,

Всі такі чистенькі.

Тільки де Ганнуля,

Дівчинка-бруднуля?

Вся замурзана, брудна,

Неохайна дуже —

Подивіться: ось вона

Влізла у калюжу.

Як у вашім першім класі

Ви зустрінете таку,

То скажіть їй хором:

— Сором!

Сором!

Сором!

5 Бесіда за змістом вірша

— Чи сподобалась вам дівчинка?

— Чому не сподобалась?

— З якими предметами особистої гігієни слід дружити, щоб не трапилось такого лиха, як з дівчинкою Ганнулею?

IX. Підсумок уроку

— Про кого ми читали текст?

— А про кого ви слухали вірш?

— Кого з дівчаток можна назвати чистюльками?

— На кого ви б хотіли бути схожими?

Урок 58 (письмо)

Тема. Письмо великої літери Л («ел»)

Мета: вчити писати велику букву Л («ел»); формувати вміння диференційованого написан­ня великих і малих букв; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами слова, дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність.

Обладнання: предметні малюнки (м’яч, апельсин, лимон, буква «и», ножиці, автобус), демонстра­ційні картки з друкованими й рукописними літерами, фішки для звукових моделей, зошит із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку