Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Картотека занять з розв. мовл. сер. гр..doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
429.57 Кб
Скачать

7. Г ра «Паровозик».

Вихователь пропонує дітям стати одне за одним — «паро-

возиком». Діти імітують рух коліс паровоза, промовляючи звук

[ч]. На сигнал вихователя (піднята рука чи палиця) «паровоз»

зупиняється: «Шшш…».

Якщо діти правильно вимовляють звук, можна розпочати

закріплювати його в складах — «чіпляти» паровозик до голосних:

ачочучичічеч.

8. Підсумок заняття.

— Яке оповідання ви слухали сьогодні на занятті?

— Розкажіть, ким ви мрієте стати

Квітень 4 тиждень

Тема. Багатозначні слова. Складання розповіді.

Мета: учити складати колективну розповідь за допомогою зада-

ної вихователем схеми висловлювання; поповнити слов-

ник іменниками, прикметниками, дієсловами, вправ-

ляти в умінні добирати ознаки тварини, познайомити

з багатозначними словами; розвивати мовне дихання,

дрібну моторику м’язів рук; виховувати увагу, береж-

ливе ставлення до природи.

Матеріали: демонстраційний: ілюстрації із зображеннями Лісовичка,

зайця, сосни, кицьки, ілюстрація «Літо в лісі».

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота з малюнком.

Вихователь демонструє малюнок із зображенням Лісовичка

і звертається до дітей від його імені:

— Добрий день, любі малята! Я приніс для вас загадки.

Спробуйте відгадати.

Стоять на дорозі

На одній нозі.

(Гриби.)

Під великою сосною

Він в барлозі взимку спить,

Він діждеться там весну,

І прокинеться від сну.

(Ведмідь.)

Як росте — зеленіє,

А впаде — жовтіє.

(Листя.)

— Я приніс усе це з лісу. І хочу дізнатися, що ви знаєте

про ліс.

— Що таке ліс? (Відповіді дітей.)

— Ліс — це місце, де ростуть дерева, кущі, живуть різні

тварини.

Вихователь вивішує на дошку ілюстрацію лісу.

— Як ви гадаєте, яка пора року зображена на картині?

— А який день? (Теплий, тому що діти легко вдягнені, со-

нячний, тому що на небі ясне сонечко.)

— Отже, день, який зображено на картині, можна назвати

літнім, теплим, сонячним, ясним.

— Скажіть, а навіщо ходять до лісу? (По гриби, ягоди, кві-

ти, відпочити, погуляти.)

— У Лісовичка є подружка Марійка, яка дуже любить гу-

ляти в лісі.

Лісовичок пропонує вам скласти розповідь про її пригоди

у лісі.

— Що могло трапитися з Марійкою в лісі? (Марійка могла

заблукати, зустріти когонебудь, щось знайти.)

3. В права «Добери слова».

— Уявіть собі, що Марійка зустріла в лісі ось такого

зайчика.

Вихователь виставляє малюнок зайчика.

— Як він виглядає? (Пухнастий, сірий, довговухий.)

Розглядаючи малюнок, який буде застосовуватися при скла-

данні сюжету, слід звертати увагу і на зовнішній вигляд, і на

риси характеру.

— Що вміє робити заєць? (Стрибати, бігати, боятися.)

— Яким може бути заєць? (Несміливий, маленький.)

4. Фізкультхвилинка.

Я намалюю зайчика для вас — раз,

Це у нього, бачте, голова — два.

Це у нього вуха догори — три,

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири,

Це очиці весело горять — п’ять,

Ротик, зубки — їсть морквинку — шість,

Шубка тепла, хутряна на нім — сім,

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім,

Ще навколо посаджу дерева — дев’ять,

Сонце сяє хай із піднебесся — десять.