Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Картотека занять з розв. мовл. сер. гр..doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
429.57 Кб
Скачать

7. Підсумок заняття.

— Про що йшлося на занятті? Із чого отримуємо хліб?

— Які вироби з борошна ви можете назвати?

Квітень 3 тиждень

Тема. Жанри творів. Праця дорослих.

Мета: учити переказувати оповідання за запитаннями, розріз-

няти жанри тексту (казка і оповідання); вправляти

в умінні складати прості речення, узгоджувати імен-

ники з дієсловами, учити утворювати дієслова від

іменників, розвивати фонематичний слух, дрібну мо-

торику рук; виховувати поважне ставлення до праці

дорослих.

Матеріали: демонстраційний: ____________м’яч;

роздавальний: предметні картки із зображеннями людей

різних професій і відповідних інструментів.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Читання оповідання м. Коцюбинського «Десять робітників»

і бесіда за ним.

— Діти, які казки ви знаєте?

— Чи буває насправді те, про що ми читаємо в казках?

(Розмовляють тварини, рослини.)

— Чому?

— А події, які відбуваються в оповіданнях, можуть бути

насправді?

Вихователь читає дітям оповідання.

— Як ви гадаєте, ви слухали казку чи оповідання? Чому

ви так вважаєте?

Далі вихователь пропонує дітям ще раз уважно послухати

оповідання, щоб потім переказати.

— До кого прийшли в хату люди?

— Як звали жінку?

— Що люди побачили в хаті?

— Що відповіла Одарка, коли її запитали, хто їй допо-

магає?

— Що ж це за десять робітників?

Після відповідей вихователь пропонує дітям переказати

оповідання. Діти переказують за бажанням, вихователь допо-

магає в разі потреби.

3. Пальчикова вправа «Нумо, братці, до роботи».

Дітям пропонується стати парами, обличчям одне до одно-

го. Пальці лівої руки стиснути в кулачок і почергово розгинати

пальчики правої руки, починаючи з великого.

Вправа проводиться 3—4 рази.

Нумо, братці, до роботи,

Покажіть свою охоту:

Більшому рубати дрова,

А тобі вогонь розкласти,

А тобі носити воду,

А тобі варити кашу,

А маленькому співати

Та ще й гарно танцювати,

Братів рідних забавляти.

Тим дітям, які запам’ятали вірш, вихователь може запро-

понувати розказати і показати його самостійно.

4. В права «Кому що потрібно».

На двох столах розкладені картки із зображеннями людей

різних професій і предметів, які необхідні їм для роботи.

— Ви по черзі будете брати картки, називати предмети,

які на них намальовані, і говорити, кому потрібні ці предме-

ти. Наприклад: «Це каструля. Вона необхідна кухареві». Після

цього знаходитимете картку із зображенням людини відповідної

професії.

5. Фізкультхвилинка.

Ми веселі моряки,

Мандрувати мастаки.

А щоб в мандри вирушати,

Треба м’язи розвивати,

Отак!

Хвиля в морі нас гойдає

Вітер виє, завиває.

Як буває важко нам,

Ми покажем зараз вам.

Отак!

На кораблику своєму

Всі моря ми обійдемо,

А щоб швидко нам пливти,

Дружно треба всім гребти.

Отак!

Ми із мандрів повертаєм,

Тож давайте заспіваєм…

А щоб швидше дома бути,

Треба у вітрила дути…

Тренувались залюбки,

Гарні діти — моряки!

6. В права «Хто що робить?».

Діти стоять півколом, вихователь підкидає м’яч, ловить

його і каже, наприклад: «Лікар — лікує», передає м’яч першій

дитині і пропонує підкинути м’яча, піймавши його, і продов-

жити гру зі словами. Професії називає (пропонує) вихователь,

діти називають дію або коротке речення за зразком: «Лікар

лікує».

Вихователь…, вчитель…, водій…, будівельник….