Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Картотека занять з розв. мовл. сер. гр..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
429.57 Кб
Скачать

7. Підсумок заняття.

— Про кого ми сьогодні розповідали?

— Дитинча якої тварини вам подобається більше за всіх?

— Складіть про нього розповідь і розкажіть удома.

Березень 2 тиждень

Тема. Описова розповідь. Птахи.

Мета: учити створювати описові розповіді; закріпити вживання

назв; вправляти в умінні утворювати слова у множині,

складати речення зі сполучником «тому що», учити пра-

вильно вимовляти звук [с], автоматизувати його вимову;

виховувати любов до природи.

Матеріали: демонстраційний: предметні картки із зображеннями

птахів, дерева, будинка;

роздавальний: індивідуальні картки із зображеннями

птахів.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Р обота над скоромовкою.

Вихователь виставляє на дошку малюнок із зображенням со-

роки і читає скоромовку, чітко вимовляючи слова зі звуком [с]:

На одній сосні високій

Деськолись жили сороки,

Дві сороки білобокі,

Одинокі дві сороки.

Після цього дітям пропонується назвати звук, який

зустрічається у скоромовці найчастіше. Вихователь може за-

пропонувати дітям ще раз прослухати скоромовку і плеснути в

долоні, коли прозвучить слово зі звуком [с]. Вивчити скоромов-

ку можна після заняття.

3. В права «Впізнай та назви».

Вихователь пропонує дітям послухати невеличку розповідь

про птахів. Звертає особливу увагу на опис птаха та ознаки, які

характеризують його спосіб життя. Наприклад: «Це невеличкий

птах, у нього жовтий животик, чорна голівонька. Взимку він

дуже любить дзьобати сало».

Або: «Цей птах прилітає навесні. У нього гострі крила чор-

ного кольору, біленький животик. Він будує гніздо над вікном».

«Цей птах дуже любить воду. Він швидко плаває, у нього дов-

га шия, на лапах перепонки. Він буває сірого, білого кольору.

Живе цей птах на подвір’ї».

Після кожного опису діти називають птаха, вихователь

вивішує на дошці його зображення.

4. Г ра «Допоможи птахам».

— Молодці, ви відгадали всіх птахів. Але наша гостя со-

рока переплутала картки із зображеннями свійських та ди-

ких птахів. Розкажіть, чим вони відрізняються. (Відповіді

дітей.)

— Погляньте на дошку. Знайдіть серед птахів свійських.

Вихователь прикріплює до дошки малюнок будинка і пе-

реміщує ближче до нього картки із зображеннями свійських

птахів.

— А теперь знайдіть диких.

Діти називають птахів, вихователь пересуває картки з їхні-

ми зображеннями до малюнка із зображенням дерева.

Далі дітям пропонується по черзі брати у вихователя по

одній картці із зображенням птаха, розповісти про нього і визначити,

куди його необхідно розмістити.

Наприклад: «Це снігур. У нього червона грудка, чорна

голівка, маленький дзьобик. Снігур любить їсти горобину. Його

треба помістити біля дерева, тому що він живе в парку, в лісі»

і т. ін.

Вихователь допомагає дітям описувати птахів за

необхідності.

5 Фізкультхвилинка.

Раз, два, раз, два — подивись, яка гора.

Три, чотири, три, чотири — це гірські високі схили.

П’ять, шість — це орли дивний танець повели.

Сімь, вісім — ці орли нахилились до ріки.

Дев’ять, десять — це ріка під горою протіка.