Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Картотека занять з розв. мовл. сер. гр..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
429.57 Кб
Скачать

7. Підсумок заняття.

— Із чим ви сьогодні гралися?

— Яка ваша улюблена іграшка?

— Як треба гратися з іграшками?

Вересень 2 тиждень

Тема. Опис людини. Знайомство.

Мета: учити складати описові розповіді за зразком; збагачу-

вати лексику словами, за допомогою яких можна опи-

сати людину (ляльку); вправляти в умінні добирати

іменники, прикметники відповідно до теми, у вживан-

ні іменників у множині, учити узгоджувати їх із прикметниками;

виховувати позитивне ставлення одне до

одного.

Матеріали: демонстраційний: дві ляльки — хлопчики, дві ляль-

ки — дівчатка.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. В права на координацію рухів.

Перед початком вправи вихователь читає вірш Н. Карпенко

«Будова тіла».

Познайомтесь, я дитина,

Хоч маленька, а людина.

Всі частини тіла знаю,

Визначаю й називаю.

Є у мене голова,

І вона творить дива,

Шия голову тримає,

Нахиляє, повертає.

Є у мене дві руки,

Це мої помічники.

А непосидючі ноги

Прокладають в світ дороги.

Тулуб з’єднує частини,

Є живіт у нас і спина.

І всьому — хребет опора,

Ось така моя будова.

— Які частини тіла названі у вірші?

Після цього вихователь пропонує дітям прості вправи.

— Підніміть праву руку (ногу). Скажіть, що ви зробили.

— Підніміть ліву руку (ногу). Розкажіть про те, що ви

щойно виконали.

Потім завдання ускладнюються.

— Покажіть правою рукою ліве око тощо.

Можна запропонувати дітям по черзі давати команди одне

одному.

3. Г ра «Впізнай ляльку за описом».

На столі у вихователя стоять ляльки: два хлопчики та дві

дівчинки. Дітям пропонується послухати опис та здогадатися,

кого як звати.

— У Андрійка чорне волосся, чорні очі. Вдягнений він

у вишиту сорочку та червоні штани. На ногах чобітки чорного

кольору, а на голові капелюх.

Діти знаходять ляльку Андрійка за допомогою запитань

вихователя.

— Якого кольору волосся в Андрійка? (Чорного.)

— Які очі? (Чорні.)

— Який одяг у Андрійка? (Вишита сорочка, червоні шта-

ни, чорні чоботи, капелюх.)

У відповідях дітей вихователь звертає увагу на закінчен-

ня іменників в однині та множині: око — очі, чорне — чорні.

Вихователь пропонує наступний опис.

— Лялька Оленка дуже гарненька. Очі в неї зелені, волосся

біляве. Вдягнена у блакитне плаття, білі шкарпетки та блакит-

ні черевички. Великий білий бант прикрашає голову Оленки.

Знайдіть цю ляльку.

— Чому ви вирішили, що це Оленка? (Тому що в неї біляве

волосся, зелені очі й т. ін.)

4. Фізкультхвилинка.

Довго слухали малята,

Час настав відпочивати.

Руки вгору, руки вниз

І легесенько прогнись.

(Діти тягнуть руки догори, вниз.)

Покружляли, повертілись,

(Крутяться.)

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали.

(Стрибають.)

Раз — присіли, другий — встали.

(Присідають.)

Вдих глибокий — раз, два, три…

Вчитись знову почали.

5. Г ра «Опиши друга».

Дітям пропонується сісти в коло на килимі. Вихователь за

допомогою лічилки вибирає дитину, яка виходить із групи. За

цей час діти й вихователь домовляються, про кого вони розпові-

датимуть. На початку гри вихователь допомагає дітям скласти

опис за допомогою запитань.

— Про кого ми розповідатимемо?

— Яке в неї волосся? Очі?

— Яке в неї вбрання?

— Якого кольору плаття?

Дитина, яка виходила з групи, може залишитися в колі,

якщо відгадає, про кого йдеться. А з групи виходить наступна

дитина. Гра продовжується.