- •Розділ 1 підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства шляхом удосконалення його комплексу маркетингу
- •1.1. Поняття про комплекс маркетингу та його основні елементи
- •. Конкурентоспроможність підприємства та фактори на неї впливають
- •1.3 Маркетингова діяльність в системі управління конкурентоспроможністю підприємстві
- •Розділ 2. Виконання практичних завдань, які відносяться до компетенції економіста у сфері маркетингу та логістики
- •2.1. Оцінка доцільності збільшення частки ринку промислового підприємства пат «Картель»
- •2.2. Проведення портфельного аналізу промислового підприємства
- •2.3. Побудова графіку життєвого циклу товару і характеристика основних складових комплексу маркетингу на кожному етапі життєвого циклу
- •2.4. Оцінка конкурентоспроможності продукції підприємства
- •2.5. Встановлення ціни на товар в умовах зниження попиту на ринку
- •Розв’язок:
- •2.6. Вибір форми організації збуту для промислового підприємства
- •2.7. Розрахунок доцільності придбання промисловим підприємством власного транспорту
- •2.8. Вибір промисловим підприємством оптимальної частоти замовлень товару
- •2.9. Обґрунтування економічної доцільності (або недоцільності) акції
- •Оцінка економічної доцільності (або недоцільності) збільшення витрат на рекламу.
- •Висновок
2.3. Побудова графіку життєвого циклу товару і характеристика основних складових комплексу маркетингу на кожному етапі життєвого циклу
Таблиця2.2
Динаміка характеристик товару за 2003-2012рр.
Рік |
Обсяг реалізації продукції Z на підприємстві «Омега»,шт. |
Ціна продажу продукції Z підприємства «Омега», тис. грн./шт. |
Собівартість реалізації продукції Z підприємства «Омега», тис. грн./шт. |
Прибуток від продажу одиниці продукції Z, тис.грн./шт. |
Прибуток від продажу всього обсягу продукції Z, тис.грн. |
Дохід від реалізації продукції Z, тис.грн. |
2003 |
2 003 |
8,446 |
8,034 |
0,412 |
825,236 |
16917,338 |
2004 |
4 003 |
8,755 |
8,24 |
0,515 |
2 061,55 |
35046,27 |
2005 |
6 503 |
9,27 |
8,24 |
1,03 |
6 698,09 |
60282,81 |
2006 |
10 503 |
9,476 |
7,931 |
1,545 |
16 227,14 |
99526,43 |
2007 |
13 503 |
10,3 |
7,828 |
2,472 |
33 379,42 |
139080,9 |
2008 |
14 003 |
10,82 |
7,62 |
3,2 |
44 809,6 |
151512,46 |
2009 |
13 003 |
9,27 |
7,21 |
2,06 |
26 786,18 |
120537,81 |
2010 |
9 003 |
8,755 |
6,695 |
2,06 |
18 546,18 |
78821,27 |
2011 |
8 003 |
7,21 |
5,974 |
1,236 |
9 891,71 |
57701,63 |
2012 |
7 003 |
6,18 |
4,944 |
1,236 |
8 655,71 |
43278,54 |
Завдання:
1. Побудуйте графік життєвого циклу товару Z, зобразивши криві обсягів продажу і прибутку.
2. Виділіть етапи життєвого циклу, які пройшов товар Z, та визначте етап, на якому він знаходився в 2007 та 2011 роках.
3. Охарактеризуйте параметри маркетингової діяльності підприємства «Омега» на кожному етапі життєвого циклу товару Z за формою таблиці 3.3.
Розв’язання:
Прибуток від продажу одиниці продукції Z підприємства «Омега»:
Под=Ц – Св
2003=8,446-8,034=0,412тис.грн/шт. 2008=10,82-7,62=3,2 тис.грн/шт.
2004=8,755-8,24=0,515тис.грн/шт. 2009=9,27-7,21=2,06тис.грн/шт.
2005=9,27-8,24=1,03 тис.грн/шт. 2010=8,755-6,695=2,06тис.грн/шт
2006=9,476-7,931= 1,545 тис.грн/шт. 2011=7,21-5,974=1,236 тис.грн/шт.
2007=10,3-7,828=2,472тис.грн/шт. 2012=6,18-4,944=1,236 тис.грн/шт.
Прибуток від продажу всього обсягу продукції Z підприємства «Омега»:
Поб. = Под. * Об або Поб. = Об*Ц– Об*Св
2003=2003*0,412=825,236тис.грн/шт. 2008=14003*3,2=44809,6тис.грн/шт.
2004=4003*0,515=2061,55тис.грн/шт. 2009=13003*2,06=26786,18тис.грн/шт.
2005=6503*1,03=6698,09тис.грн/шт. 2010=9003*2,06=18546,18тис.грн/шт.
2006=10503*1,545=16227,14тис.грн/шт. 2011=8003*1,236=9891,71тис.грн/шт.
2007=13503*2,472=33379,42тис.грн/шт. 2012=7003*1,236=8655,71 тис.грн/шт
3) Дохід від реалізації товару Z підприємства «Омега», тис.грн.
П= Об*Ц
2003=2003*8,446=16917,338тис.грн/шт. 2008=14003*10,82=151512,46тис.грн/шт.
2004=4003*8,755=35046,27.грн/шт. 2009=13003*9,27=120537,81тис.грн/шт.
2005=6503*9,27=60282,81тис.грн/шт. 2010=9003*8,755=78821,27тис.грн/шт.
2006=10503*9,476=99526,43тис.грн/шт. 2011=8003*7,21=57701,63тис.грн/шт.
2007=13503*10,3=139080,9тис.грн/шт. 2012=7003*6,18=43278,54 тис.грн/шт
Графік життєвого циклу товару Z представлено на рисунку 2.2
Рис. 2.2 Життєвий цикл товару Z
У 2003-2005 рр. товар Z знаходиться на етапі впровадження, з 2004 року до 2007 року — на етапі зростання, у 2007-2008 рр. — на етапі життєвого циклу зрілість, а з 2008 до 2012 року — на етапі спад.
Тобто, на етапі зростання прибуток від реалізації продукції зріс в порівнянні з етапом впровадження на 32554,184 тис.грн. з 825,236 до 33379,42тис. грн., на етапі зрілості - до 44711,58 тис. грн., на етапі спаду прибуток від реалізації знизився до 8655,71 тис. грн.
Таблиця 2.3
Параметри маркетингової діяльності підприємства «Омега» на кожному етапі життєвого циклу товару Z
Показники |
Етапи життєвого циклу товару |
|||
Впровадження |
Зростання |
Зрілість |
Спад |
|
Попит |
нульовий |
Розвиваючий |
підтримуючий |
спадний |
Споживачі |
новатори |
сегмент ринку |
масовий ринок |
консерватори |
Конкуренція |
незначна |
Зростає |
значна |
зменшується |
Прибуток від реалізації товару |
від'ємний |
Зростає |
високий |
спад |
Ціна товару |
висока |
Знижується |
низька |
найнижча |
Обсяги збуту товару |
невисокі |
швидко зростає |
пік продажу |
падіння |
Витрати на просування |
високі |
Середні |
низькі |
низькі |
Зміст реклами |
інформує |
Переконує |
нагадує |
мінімальна |
Мета товарної політики |
спонукати споживачів придбати товар |
максимізація частки ринку |
максимізація прибутку і стабілізація частки ринку |
елімінування товару |
Стратегія маркетингу |
проникнення на ринок |
розширення меж ринку |
збереження переваг |
підготовка переходу на новий товар |
