- •Розділ 1. Загальна характеристика господарства.
- •1.1. Основні відомості про господарство
- •1.2. Наявність земельних угідь і структура посівних площ
- •1.3. Аналіз забезпечення господарства технікою
- •2.1. Рекомендації науки і передового досвіду по механізації виробництва картоплі.
- •2.2. Проектна технологія виробництва картоплі.
- •2.3. Підбір і розрахунок мта для виконання основних операцій.
- •2.4. Технологічна наладка мта для виконання основних операцій.
- •2.5. Складання технологічної карти виробництва картоплі.
- •3. Розробка технології і організації виконання лущення.
- •3.1. Вихідні дані для розробки технології і організації виконання лущення.
- •3.3. Вибір і тяговий розрахунок мта.
- •3.4. Вибір і обґрунтування способу руху агрегату. Підготовка поля до роботи.
- •3.5. Розрахунок техніко-експлуатаційних показників агрегату.
- •3.6. Технологічна наладка агрегату.
- •3.7. Контроль якості виконання операції.
- •Розділ 4. Охорона праці і охорона природи.
- •4.1.Охорона праці.
- •4.1.1. Загальні положення.
- •4.2. Природоохоронні заходи при виробництві картоплі.
- •Розділ 5. Конструктивний
- •5.1. Необхідність впровадження пристрою у виробництво.
- •5.2. Будова і принцип роботи пристрою.
- •5.3. Розрахунок деталей пристрою на міцність.
- •Розділ 6. Економічний
- •6.1. Визначення прямих експлуатаційних витрат на виконання лущення та на одиницю площі.
Розділ 6. Економічний
6.1. Визначення прямих експлуатаційних витрат на виконання лущення та на одиницю площі.
До прямих експлуатаційних витрат виконання технологічної операції відносяться: затрати на оплату праці з нарахуванням, вартість ПММ, затрати на амортизацію машинно-тракторного агрегату, затрати на ремонт і ТО. Розмір заробітної плати на виконання технологічної операції визначаємо за формулою:
С1=Q*пгрн, (6.1)
де: Q - оплата праці за виконану змінну норму виробітку по розряду,
грн,(V розряд – 101,6грн.) ;
п - кількість нормо-змін.;
п=F/W;
де:
F - площа, на якій виконується операція, F =140 га;
W - продуктивність агрегату за зміну, W =69,3 га/зм.
тоді:
п=140/69,3=2
Отже,
С1=101,6*2 = 203,2грн.
Визначаємо доплату за класність тракториста - машиніста. На підприємстві прийнято за 1 клас - 20%, за ІІ клас - 10% від загальної операції. Приймаємо:
Сдк=С1*20/100=203,2*20/100=40,64грн. (6.2)
Визначаємо відрахування на єдиний соціальний податок (ЄСП )-37.19% ,
грн. за формулою:
СЄСП =(С1+Сдк)*37,19/100=(203,2+40,64)*37,19/100= 90,68грн., (6.3)
Визначаємо заробітну плату з нарахуваннями:
Сзп=С1+Сдк+СЄСП = 203,2+40,64+90,68= 334,52грн (6.4)
Визначаємо фонд заробітної плати на 1 га:
Фз=Сзп/F=334,52/140=2,39грн. (6.5)
Визначаємо вартість паливо - мастильних матеріалів під час виконання технологічної операції, витрати ПММ у відсотковому відношенню від витрати основного палива маємо з таблиці (6.1).
Таблиця 6.1
Марка трактора |
Основне паливо, кг |
Дизельна |
Автотрак- |
Трансмі- |
Солідол |
Бензин |
||||||
олива |
торна олива |
сійна олива |
|
|
пусковий |
|||||||
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
|||
Т-150К |
420 |
4,5 |
19 |
0,27 |
1 |
0,2 |
1 |
0,1 |
0,5 |
1 |
4 |
|
На підставі витрачених ПММ визначаємо їх вартість :
С2 = Вдп+ Вдо+ Вао+ Вто+ Всол+ Вбен, (6.6)
де Вдп, Вдо, Вао, Вто, Всол, Вбен - вартість, відповідно, дизельного
палива, дизельної оливи, автотракторної оливи, трансмісійної оливи, солідолу, бензину.
На виконання заданої операції (ціни на ПММ взято з даних господарства станом на 01.09.2013р.).
Вартість дизельного палива:
Вдп= Qдпnдп, (6.7)
де Qдп– кількість витраченого дизельного палива,кг;
nдп– ціна дизельного палива (nдп= 21,39грн):
Вдп= 420 * 21,39 = 8983,8грн.
Вартість дизельної оливи:
Вдо= Qдоnдо, (6.8)
де Qдо– кількість витраченої дизельної оливи,кг;
nдо– ціна дизельної оливи (nдо= 66,55грн):
Вдо= 19 * 66,55 = 1264,45грн.
Вартість автотракторної оливи:
Вао= Qаоnао, (6.9)
де Qао– кількість витраченої автотракторної оливи,кг;
nао– ціна автотракторної оливи (nао= 25,75грн):
Вао= 1* 25,75 = 25,75 грн.
Вартість трансмісійної оливи:
Вто= Qтоnто, (6.10)
де Qто– кількість витраченої трансмісійної оливи,кг;
nто– ціна трансмісійної оливи (nто= 29,50грн):
Вто= 1 * 29,50 = 29,50 грн.
Вартість солідолу:
Всол= Qсолnсол, (6.11)
де Qсол– кількість витраченого солідолу,кг;
nсол– ціна солідолу (nсол= 35,20грн):
Всол= 0,5 * 35,20 = 17,6грн.
Вартість пускового бензину:
Вбен= Qбенnбен, (6.12)
де Qбен– кількість витраченого пускового бензину,кг;
nбен– ціна пускового бензину (nбен= 20,89грн):
Вбен= 4 * 20,89 = 83,56грн.
Витрати коштів на ПММ будуть становити:
С2 =8983,8+1264,45 +25,75 +29,50 +17,6 +83,56 = 10404,66грн.
Витрати коштів на ПММ на 1 га буде становити:
Сга= С2 / F = 10404,66/ 140 = 74,32грн. (6.13)
Амортизаційні відрахування визначаємо за формулою:
С3 = Бтр* άтр / (100 Wгодtтр.ф) + Бм* άм / (100 Wгодtм.ф),грн./га, (6.14)
де Бтр, Бм– балансова вартість трактора та машини, грн.:
Бтр= 420000грн.;
Бм= 21500грн.;
άтр, άм – норми амортизаційних відрахувань від балансової вартості трактора, машини, % (άтр= 17%, άм = 14,2%);
Wгод– годинна продуктивність агрегату, га/год:
Wгод= Wзм / Тзм, (6.15)
де: Тзм– тривалість зміни, Тзм= 7год;
Wгод=69,3 / 7 = 9,9га/год;
tтр.ф, tм.ф– річний наробіток трактора, машини, год :
tтр.ф= 1600год;
tм.ф= 120год;
С3 =420000 * 17 / (100 * 9,9* 1600) + 21500 * 14,2 / (100* 9,9* 120) =7,08грн.
Відрахування на поточний ремонт та технічне обслуговування визначаємо
за формулою:
С4 = Бтр* pтр / (100 Wгодtтр.ф)+ Бм* pм / (100 Wгодtм.ф), грн./га, (6.16)
pтр, pм– норми відрахувань на поточний ремонт та технічне
обслуговування, % (pтр= 6%, pм= 7%);
С4 =420000 * 6 / (100 * 9,9* 1600) + 21500 * 7 / (100* 9,9* 120) =2,86грн/га.
Визначаємо затрати коштів на 1 га операції:
С = Фз+ Сга+ С3 + С4 , грн./га, (6.17)
де Фз–фонд заробітної плати на 1 га операції, грн./га;
Сга– вартість ПММ, грн./га;
С3 – амортизаційні відрахування на агрегат, грн./га;
С4 – витрати на поточний ремонт і технічне обслуговування, грн./га.
С =2,39 + 74,32 + 7,08 + 2,86= 86,65грн/га.
Отже затрати коштів на 1га операції становлять 86,65грн/га.
