Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
10 конспекти уроків світліт.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.9 Mб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Мотивація навчальної діяльності

Світ художньої літератури різноманітний і майже неосяжний. Але кожна людина, яка прагне бути освіченою, повинна ознайомитися з «вершинами» — найвидатнішими письменниками світової літератури та їх творами. У цьому навчальному році ми здійснили мандрівку в ХІХ століття й, можливо, відкрили для себе, що деякі цінності не змінюються з часом, є цінностями вічними — любов, дружба, честь, порядність, доброта. І якими б різними не були люди, їм хочеться саме цього. Хто ж обирав інші для себе пріоритети — владу, багатство — неодмінно розчаровувався, зазнавав нищівної поразки. Сьогодні ми ще раз повернемося до творів, їх героїв, ідей, над якими розмірковували на уроках літератури, та спробуємо осягнути їх значення, естетичну привабливість із позицій людини ХХІ століття.

III. Оголошення теми й мети уроку

IV. Узагальнення та систематизація вивченого

1. Евристична бесіда, виконання завдань пошуково-дослідницького та проблемного характеру

♦ Пригадайте, до яких країн ми мандрували, яких письменників і які твори вивчали.

♦ Поєднайте письменників та їхні твори.

♦ Знайдіть поняття, що об’єднує.

Примітка. Слова, написані курсивом, учні вписують самостійно.

  • Розкажіть про свого улюбленого героя з літератури ХІХ століття

  • Які літературні течії та напрями зіткнулися, поєдналися у ХІХ столітті? Чому письменники постійно перебували у пошуку?

♦ Продовжте речення:

  • Верлібр — це. ... Верлібром писав. (В. Вітмен).

  • Поетами-символістами є. (П. Верлен, А. Рембо)

  • До психологічно-філософських романів належить. («Злочин і кара»).

  • «Сімейний» роман написав. (Л. Толстой).

  • Представником натуралізму є. (Е. Золя).

2. Міні-диспут «Чи може література ХІХ століття чогось навчити сучасну людину»?

V. Домашнє завдання

Підготуватися до презентації творчого проекту.

VІ. Підбиття підсумків уроку

Урок № ____ Дата проведення________

Тема. Підсумки роботи за рік. Презентація творчого проекту.

Мета: підсумувати результати роботи за рік, з’ясувати вподобання учнів, зацікавити їх літературною освітою, проаналізувати недоліки; розвивати навички самостійної індивідуальної та колективної роботи (у парах і групах); удосконалювати вміння висловлювати свої думки, відстоювати їх, аргументувати, проводити паралелі з сучасністю; виховувати допитливість, прагнення до самоосвіти й самовдосконалення.

Оснащення: матеріали для презентації, елементи костюмів і декорацій; фрагменти кінофільмів, аудіозаписи; цікаві літературні твори, перелік літератури для читання влітку.

Тип уроку: комбінований (за формою — нестандартний).

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]