Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
10 конспекти уроків світліт.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.9 Mб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Мотивація навчальної діяльності

«Кожна людина мусить бути людиною і ставитися до інших, як людина»,— ця істина, висловлена Достоєвським, близька до біблійної, актуальна і в наш час. Письменник-гуманіст прагнув, щоб такої думки дотримувалися, так чинили і політики, і влада, і звичайні громадяни одне щодо одного. Ідеї, які письменник проводить у своєму романі, ми розглянемо сьогодні на уроці.

III. Оголошення теми й мети уроку

IV. Актуалізація опорних знань

1. Робота в парах

Складання запитань за змістом роману, озвучування кращих, найцікавіших запитань.

2. Міні-тестування

1) Задум роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара» виник.

а) під впливом спостереження за навколишньою дійсністю;

б) з досвіду власного життя й міркувань;

в) на основі конкретного випадку, про який прочитав у газеті.

2) За жанром роман Ф. Достоєвського є.

а) детективно-реалістичним; б) соціально-психологічним;в) філософсько-психологічним.

3) У чому полягає новаторство Достоєвського?

а) У змішанні стилів, родів і напрямів; б) у поліфонізмі роману;в) у політичній злободенно

4) Які вставні конструкції є у романі?

а) Щоденникові записи героя; б) вставні оповідання; в) лист, сон.

5) Кого Раскольніков порівнює, ставить на один щабель із моральністю?

а) Соню й сестру Дуню; б) матір та Катерину Іванівну; в) Разуміхіна й Порфірія

6) Раскольніков вірив.

а) у силу розуму й тверезого розрахунку;

б) у силу особливих впливів і збігів;

в) у силу серця, власної інтуїції.

V. Формування вмінь та навичок

1. Робота в групах. Дослідіть ідеї твору за допомогою тексту, підручників, додаткової літератури у групах.

Завдання:

I група визначає філософські ідеї роману «Злочин і кара»;

II група визначає соціальні ідеї твору;

III група визначає психологічні ідеї твору;

IV група визначає морально-етичні ідеї роману.

2. Повідомлення про результати роботи груп

VI. Закріплення набутих знань, умінь та навичок

Проблемне питання

• Чи не робить значна кількість ідей роман складним філософським трактатом, чи не позбавляє художності?

VII. Домашнє завдання: Повторити особливості філософських, соціальних, психологічних й морально-етичних ідей твору; дібрати цитати до образу Раскольнікова.

VIII. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Продовжте речення:

• Щодо теорії сильної особистості, «надлюдини» я вважаю.

Урок № ____ Дата проведення_________

Тема: Еволюція образу Раскольнікова та розвінчання теорії сильної особистості, «надлюдини» в романі Ф. Достоєвського «Злочин і кара»

Мета:допомогти учням простежити розвиток образу Раскольнікова, визначити авторське та особисте ставлення до персонажа та його ідей; розвивати навички роботи з текстом, характеризування образів у їх динаміці, уміння висловлювати свої думки, обґрунтовувати їх на основі життєвих спостережень; виховувати гуманізм, кращі моральні якості.

Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього.

Тип уроку:комбінований.

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]