Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
10 конспекти уроків світліт.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.9 Mб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант I

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Як до Жульєна Сореля, героя роману Стендаля «Червоне і чорне», ставилася його родина в дитинстві та юнацтві?

а) Із любов’ю, пишалася його успіхами у навчанні;

б) із ненавистю, адже вважали тягарем — не здатен був до фізичної праці;

в) не звертали уваги, були байдужими до його мрій та проблем.

2. Навчаючись у Безансонській гімназії, Жульєн Сорель намагався:

а) стати як усі;

б) виділитись своїми ґрунтовними знаннями;

в) плазувати перед начальством.

3. «Людська комедія» Бальзака — це:

а) соціально-психологічний роман; б) велика серія творів; в) збірка поезій.

4. Допишіть речення: «Психологічний роман — це.»

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Розкрийте образ Жульєна Сореля з роману Стендаля «Червоне і чорне».

2. У чому полягає філософія влади золота в повісті Бальзака «Гобсек»?

Високий рівень (максимально — 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про те, як романтизм і реалізм поєднуються у творах Стендаля.

2. Запишіть уявний діалог з опонентом про те, чи є місце гобсекам у нашому житті.

Варіант II

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Дервіль у повісті Бальзака «Гобсек»:

а) оповідач у творі, композиційний стрижень;

б) антипод головного героя;

в) головний герой повісті.

2. Оноре де Бальзак пов’язаний із Україною, тому що він:

а) за походженням українець;

б) тривалий час жив і працював в Україні;

в) одружився з мешканкою України.

3. Що символізують червоний і чорний кольори в романі Стендаля «Червоне і чорне»?

а) Революцію і реакцію;

б) червоне — то любов, а чорне — то журба;

в) вищий світ і світ людей низького походження, плебеїв.

4. Які аспекти (різновиди жанру) поєднуються в романі Стендаля «Червоне і чорне»?

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Розкрийте образ Гобсека з однойменної повісті Бальзака — «філософа і скнари».

2. Що спільного й відмінного в жіночих образах роману Стендаля «Червоне і чорне», кому автор симпатизує більше?

Високий рівень (кожна правильна відповідь — 4 бали) Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про новаторство Бальзака в літературі.

2. Запишіть уявний діалог з опонентом про сучасних жульєнів сорелів.

IV. Підбиття підсумків уроку

Урок № ____ Дата проведення________

Тема. Ч. Діккенс. Життєвий і творчий шлях письменника. Творчість Діккенса як одна з вершин англійської літератури; реалістичні та романтичні тенденції у його прозі. Місце роману «Пригоди Олівера Твіста» у творчій спадщині письменника

Мета: ознайомити з життям і творчістю письменника, зацікавити ними; з’ясувати місце роману у творчій спадщині митця; удосконалювати навички сприйняття інформації на слух, виокремлення головного, висловлювання своїх думок; виховувати оптимістичне світобачення, прагнення до гуманізму та гармонійного життя.

Оснащення: портрет письменника, ілюстративні матеріали до біографії, виставка його творів, МП.

Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]