Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ramka__kopia.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
4.03 Mб
Скачать
  1. Визначення напруги на шинах підстанцій у всіх режимах і вибір способів регулювання напруги

Напруги розраховуємо за формулою

U2 = (6.1)

- поздовжня складова спаду напруги, (6. 2)

втрата напруги ;

- поперечна складова спаду напруги, (6.3)

яка мало впливає на величину напруги U2, тому в практичних

розрахунках нею нехтують;

де Pпоч. ,Qпоч. – активна і реактивна потужності на початку ланки схеми заміщення лінії та трансформатора; R,X - активний і реактивний опори ланки схеми заміщення.

6.1 Режим максимального навантаження

UA = 1,1Uном = 1,1·150=165кВ,

Втрата напруги в лінії ДAUДA =

Напруга на шинах ВН ПСUA = 165 - 11,8 =153,2кВ

Втрата напруги в обмотці ВН трансформатора

Uвн = U0 = 153,2 – 2,54=150,66кВ

Uсн = Uс = 150,66- 0,15 =150,51кВ

Uнн = Uн = 150,66- 0,28 =150,38кВ

    1. Режим мінімального навантаження

UA = 1,0Uном = 1,0·150= 150кВ

Втрата напруги в лінії ДА

UДА = ;

Напруга на шинах ВН ПСA UА = 150- 5,46=144,54кВ;

Втрата напруги в обмотці ВН трансформатора

Uвн = U0 = 144,54 – 3,0007 = 141,5кВ Uсн = ; Uс = 141,5- 0,083 =141,4кВ

Uнн = ; Uн = 141,5 - 0,35 = 141,5кВ

6.3 Післяаварійний режим, UA = 1,05Uном = 1,05·150=157,5кВ

Лінія ДА

U1 = 157,5 –29 =128,5кВ,

Втрати напруги в обмотках Uвн = U0 = 128,5 - 3,03 = 125,47кВ; Uсн = Uнн = Uн =125,47 - 0,34 =125,13кВ

6.4 Регулювання напруги

Для забезпечення бажаних рівнів напруги на шинах НН і СН вибираємо пристрої РПН силових трансформаторів

Вибираємо РПН 8 1,5% [2,таблиця 3.2]

Пбз 2х2,5% в сн три обмоткового трансформатора.

Напруга на шинах НН за номінальним коефіцієнтом трансформації

(6.4)

Таблиця 6.1 – Бажані напруги на шинах НН і СН за зустрічним принципом регулювання напруги

Uном. ,кВ

Uбмакс. , кВ

Uбмін., кВ

6

10

20

35

6,3 – 6,6

10,5 – 11,0

21 – 22

37 -38,5

6,0 -6,15

10,0 -0 10,3

20,0 -20,5

35,0 -36,5

Якщо Uн не в межах бажаного, знаходимо додаткові витки зміни коефіцієнта трансформації

(6.5)

робоче відгалуження обмотки ВН n = , (6.6)

nр – ціле число не більше 12; ст =1,0%.

Дійсна напруга НН при вибраному відгалуженні РПН

(6.7)

Напруга на шинах СН при вибраному відгалуженні РПН

(6.8)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]