- •1.Ескізний проект
- •1.1Призначення центральної ремонтної майстерні
- •Малюнок 1. Схема технологічного процесу ремонту двигуна
- •1.3. Склад центральних ремонтних майстерень
- •Режим роботи майстерні
- •Фонди часу
- •1.6 Річна виробнича програма
- •1.7. Розрахунок кількості робочих
- •1.8 Розрахунок площі відділення
- •1.9 Вибір габаритів і планування головного виробничого корпуса
- •2. Технічний проект розбирально - мийного цеху
- •2.1Призначення цеху
- •2.2Технологічний процес.
- •2.3Річна виробнича програма
- •2.4 Режим роботи розбирально – мийного цеху
- •Розрахунок кількості робітників.
- •2.6 Розрахунок робочих місць і підбір обладнання
- •2.7Розрахунок площі цеху
- •2.8Розрахунок енергетики цеху
- •2.9 Транспорт відділення
- •3.0 Будівельні вимоги
- •3 Технологічна частина
- •3.1 Призначення водяного насосу д-160
- •3.2 Загальна будова
- •3.3 Послідовність розбирання водяного насоса
- •3.4 Розрахунок норм часу
- •4.Конструкторська частина
- •1 Загальні вимоги до розділу
- •3 Приклади проектування та розрахунок пристроїв
- •5. Організаційна частина
- •5.1Організація виробництва майстерні
- •5.2Наукова організація праці
- •5. 3 Протипожежні заходи
- •5.4 Безпека життєдіяльності
- •5.4.1 Загальні положення охорони праці
- •5.4.2 Охорона праці і техніка безпеки у відділенні ремонту двигунів
- •5.4.3 Технічна естетика і промсанітарія
- •5.4.4 Електробезпека умайстернях
- •5.5 Охорона довкілля
- •6.Економічна частина
- •6.1 Розрахунок вартості основних фондів
- •6.2 Розрахунок зарплати основних робочих підприємства
- •6.3 Витрати на запасні частини і матеріали
- •6.4 Цехові накладні витрати
- •6.5 Розрахунок оборотних засобів підприємства
- •6.6 Розрахунок доходу підприємства
- •6.7 Розрахунок техніко - економічних показників
1.8 Розрахунок площі відділення
Розрахунок площі відділення виконано на основі питомих площ на одного робітника
Відділення зовнішнього миття
F= f · m, м2 (1.8)
де: f – питома площа на одного робітника;
m – кількість робочих у відділенні;
F1= 35 ·1=35 м2
Відділення розбирання та миття деталей
F2= 30 ·17=510 м2
Відділення виварювання та миття деталей
F3= 25 ·2=50м2
Відділення контролю і сортування
F4 =15·4=60 м2
Загальна площа розбирально-мийного цеху складає:
FP.M = F1+F2+ F3+ F4 (1.9)
FP.M= 35+510+50+60 = 655 м2
Комплектувальне відділення
F5 = 18 ·5=90 м2
Відділення ремонту агрегатів
F6 = 15·14=210м2
Відділення збирання машин
F7 = 25·27=675 м2
Загальна площа ремонтно-збирального цеху
FP.З = F5+F6+ F7 (1.10)
FP.З= 90+210+675=975 м2
Відділення ремонту і збирання двигунів
F8 = 15·22=330 м2
Відділення ремонту паливної апаратури
F9 = 12·4=48 м2
Відділення ремонту електрообладнання
F10 =12·3=36 м2
11. Випробовувальна станція
F11 = 25·2=50 м2
Загальна площа цеху ремонту двигунів
FР.Д = F8+F9+ F10+ F11 (1.11)
FР.Д =330+48+36+50 = 464 м2
12.Відділення мідницько – радіаторне
F12 = 15·8=120м2
13. Слюсарно – механічне відділення
F13 =10· 46 =460 м2
14. Ковальсько – термічне відділення
F14 = 24·9 = 216 м2
15. Зварювальне відділення
F15 =20·9=180 м2
Гальванічне відділення
F16 = 30·3=90 м2
Кабіно – жерстяне відділення
F17 = 10·11=110 м2
Відділення ремонту рам
F18 =20·16=320 м2
Загаьна площа цеху відновлення і виготовлення складає:
FВ.В.Д . = F12+F13+ F14 + F15 + F16 + F17 + F18
FВ.В.Д . = 120+460+216+180+90+110+320=1496 м2
19.Деревооброблювальне відділення
F19 =20·1=20 м2
Обойне відділення
F20 =20·1=20 м2
Малярне відділення
F21 =50·3 =150 м2
Загальна площа допоміжного цеху складає:
FД.Ц = F19+F20+ F21
FД.Ц = 20+20+150=190 м2
Загальна площа виробничих приміщень складає:
FВПР = Σ F1-16 = 655+975+464+1496+190 = 3780 м2
Площа складальних приміщень складає:
FСКЛ = FВРП · 0,25 м2
де: FВРП – площа всіх виробничих приміщень
FСКЛ = 3780· 0,25 = 945м2
Розподіл площі складальних приміщень розташованих у головному корпусі майстерень.
Склад запасних частин
FЗ.Ч. = FСКЛ · 0,2 (1.12)
FЗ.Ч. = 945 · 0,2 = 189 м2
Склад деталей очікуючих ремонту
FОР. = FСКЛ · 0,07 (1.13)
FОР. = 945 · 0,07 = 66 м2
Комплектувальний склад
FК. = FСКЛ · 0,1 (1.14)
FК. =945 · 0,1 = 95 м2
Центральний інструментальний склад
FЦІС. = FСКЛ · 0,04 = (1.15)
FЦІС= 945 · 0,04 = 38м2
Площа побутових приміщень складає:
Fпоб. = Fпр · 0,12 (1.16)
Fпоб. =3780 · 0,12 = 454м2
Площа адміністративних приміщень:
FАДМ = FП.Р. · 0,05 (1.17)
FАДМ =3780 · 0,05 = 189м2
