- •Теоретична частина:
- •Практична частина: Завдання №1
- •Рішення:
- •Завдання №2
- •Рішення:
- •Завдання №3
- •Рішення:
- •Завдання №4
- •Рішення:
- •Завдання №5
- •Рішення:
- •Завдання №6
- •Завдання №7
- •Рішення:
- •Завдання №8
- •Завдання №12
- •Рішення:
- •Завдання №13
- •Рішення:
- •Завдання №14
- •Рішення:
- •Завдання №15
- •Рішення:
- •Завдання №16
- •Рішення:
- •Завдання №17
- •Рішення:
- •Завдання №18
- •Рішення:
- •Завдання №19
- •Рішення:
- •Завдання №20
- •Рішення:
Рішення:
1) Розрахуємо ЄП за ставкою 5%
Доход = 5,6+29,6=35,2
ЄП = 35,2*5%=1,76
2) Розрахуємо ЄП за ставкою 3%
Доход = 5/6*5,6+5/6*29,6=4,67+24,67=29,34
ЄП=29,34*3%=0,88
Якщо підприємство працює за ставкою ЄП = 3%, воно зобов’язано також сплачувати ПДВ
ПЗ=1/6*5,6+1/6*29,6=0,93+4,93=5,86
ПК=20%*18,3+1/6*6,2+1/6*600=3,66+1,03+0,1=5,69
ПДВ=ПЗ-ПК=5,86-5,69=0,17
Всього податків = 0,88+0,17=1,05
Підприємство вигідніше обирати ставку ЄП у розмірі 3%.
Завдання №16
Станом на 01.01.2015 р. підприємство мало у власності сільськогосподарські угіддя, розташовані за межами населеного пункту:
- рілля – 1450 га;
- яблучні сади – 1020 га.
Нормативна грошова оцінка землі становить:
- для ріллі – 8520 грн./га;
- для багаторічних насаджень – 7120 грн./га.
Розрахувати суму плати за землю, яку необхідно сплатити підприємству у 2015 р.
Рішення:
ПЗ ріллі = 1450*8520*0,1%*3,2=39532,8
ПЗ сади =1020*7120*0,03%*3,2=6971,9
ПЗ=39532,8+6971,9=46504,7
Завдання №17
Станом на 01.01.2015 р. підприємство мало у власності:
1. Земельну ділянку площею 850 м. кв. в населеному пункті з нормативною грошовою оцінкою 3520 грн./ кв.м.
2. Земельну ділянку площею 570 м. кв. в м. Севастополь (чисельність населення 360 тис. чол.), грошову оцінку якої не проведено.
3. Землі історичного значення площею 1000 кв.м. в населеному пункті у гірському районі Львівської області (чисельність населення – 1,7 тис. чол.).
Розрахувати суму плати за землю, яку необхідно сплатити підприємству у 2015 р.
Рішення:
ПЗ1=850*3520*1%=29920
ПЗ2=570*2,09*2=2382,6
ПЗ3=1000*0,26*1,5 (землі історичного значення місцевого значення)*2,3 (землі у гірських районах)=897
ПЗ=29920+2382,6+897=33199,6
Завдання №18
Сільськогосподарське підприємство протягом 2014 року придбало наступні транспортні засоби:
- трактори колісні з об'ємом циліндрів двигуна 3400,0 куб. см ─ 5 шт.;
- автобуси для перевезення 14 людей з об'ємом циліндрів двигуна 4100,0 куб. см ─ 3 шт. Автобуси використовувалися за кордоном 6 років;
- нові автомобілі вантажні з об'ємом циліндрів двигуна 9500,0 куб. см ─ 10 шт.
- автомобілі легкові з об'ємом циліндрів двигуна 4200,0 куб. см ─ 6 шт. Автомобілі використовувалися за кордоном більше 10 років.
- човен з довжиною корпусу 13 м.
Розрахувати суму збору за першу реєстрацію транспортних засобів, яку має сплатити підприємство перед проведенням реєстрації таких транспортних засобів в Україні.
Рішення:
ТЗтрактор=5*3400*3,17/100=538,9
ТЗавтобус=3*4100*6,37/100*2=1567,02
ТЗвантаж. = 10*9500*25,45/100=24177,5
ТЗлегкові=6*4200*50,9/100*40=513072,0
ТЗ човен=13*17,82=213,66
ТЗ=538,9+1567,02+24177,5+513072,0+213,66=539587,08
Завдання №19
Визначити суму нарахувань на фонд оплати підприємства та суму утримань з доходів працівників за наступних умов:
1. На підприємстві працює 20 працівників у т.ч.:
- 1 працівник з посадовим окладом 6000 грн.;
- 2 працівники з посадовим окладом 4000 грн.;
- 5 працівників з посадовим окладом 3200 грн.;
- 4 працівники з посадовим окладом 2000 грн.;
- 3 працівники з посадовим окладом 1800 грн.;
- 5 працівників з посадовим окладом 1300 грн.
2. У звітному місяці було виплачено винагороду фізичним особам за цивільно-правовим договором – 8800 грн.
3. Нараховано лікарняних – 4500 грн.
4. Відповідно до вимог Податкового кодексу України 4 працівники написали заяву про застосування звичайної податкової соціальної пільги, 2 – на підвищену податкову соціальну пільгу у розмірі 150%.
5. Клас професійного ризику виробництва – 39.
