- •Теоретична частина:
- •Практична частина: Завдання №1
- •Рішення:
- •Завдання №2
- •Рішення:
- •Завдання №3
- •Рішення:
- •Завдання №4
- •Рішення:
- •Завдання №5
- •Рішення:
- •Завдання №6
- •Завдання №7
- •Рішення:
- •Завдання №8
- •Завдання №12
- •Рішення:
- •Завдання №13
- •Рішення:
- •Завдання №14
- •Рішення:
- •Завдання №15
- •Рішення:
- •Завдання №16
- •Рішення:
- •Завдання №17
- •Рішення:
- •Завдання №18
- •Рішення:
- •Завдання №19
- •Рішення:
- •Завдання №20
- •Рішення:
Завдання №12
Заробітна плата громадянина Петрова А.І. становить 2500 грн. на місяць. Відповідно до квитанцій, сума сплачених ним відсотків за іпотечним кредитом становить 16000 грн. Площа, придбаного в кредит житла – 60 кв. м. Розрахувати суму ПДФО, яка належить до повернення з бюджету.
Рішення:
Розраховуємо коефіцієнт, який дає можливість визначити суму відсотків, яку платник має право включити до податкової знижки:
К=Мінімальна площа житла/Фактична площа житла = 100/60=1,67 – так як К більше 1, то до податкової знижки маємо право включити всю суму сплачених відсотків.
Розраховуємо суму ПДФО сплаченого за рік = (2500*12-(2500*12*3,6%)*15%=(30000-1080)*15%=4338
ПДФО з урах. % за кредит = (30000-30000*3,6%-16000)*15%=1938
ПДФО до повернення = 4338-1938=24000
Завдання №13
ПП «Зоря» працює за ставкою єдиного податку у розмірі – 5%. Визначити, за якою ставкою підприємству вигідніше працювати:
1. Отримано кошти на поточний рахунок за наданні послуги з ремонту побутової техніки – 56,3 тис. грн. (у т.ч. ПДВ);
2. Сплачено постачальникам за комплектуючі ремонтні запчастини – 14,2 тис. грн. (у т.ч. ПДВ);
3. Сплачено з каси за передоплату періодичного видання вітчизняного виробництва – 2,1 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ);
4. Отримано кошти в касу за реалізовану побутову техніку для кафе на суму 112,6 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ);
5. Списано з банківського рахунку кошти за оперативну оренду легкового автомобіля – 1,5 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ).
Рішення:
1) Розрахуємо ЄП за ставкою 5%
Доход = 56,3+112,6=168,9
ЄП = 168,9*5%=8,45
2) Розрахуємо ЄП за ставкою 3%
Доход = 5/6*56,3+5/6*112,6=46,92+93,83=140,75
ЄП=140,75*3%=4,22
Якщо підприємство працює за ставкою ЄП = 3%, воно зобов’язано також сплачувати ПДВ
ПЗ=1/6*56,3+1/6*112,6=9,38+18,77=28,15
ПК=1/6*14,2+1/6*1,5=2,37+0,25=2,62
ПДВ=ПЗ-ПК=28,15-2,62=25,53
Всього податків = 4,22+25,53=29,75
Підприємств вигідніше обирати ставку ЄП у розмірі 5%.
Завдання №14
Сільськогосподарське підприємство має у власності земельні ділянки, зокрема:
- ріллі – 25 га;
- багаторічні насадження – 16 га.
Нормативна грошова оцінка ріллі у даному населеному пункті становить:
- для ріллі – 8960 грн./га;
- для багаторічних насаджень – 2630 грн./га.
Визначити суму ФСП та поквартальний порядок її сплати до бюджету.
Рішення:
ФСП = 25*8960*0,15%+16*2630*0,09%=336+37,87=373,87
1 кв. = 373,87*10%=37,39
2 кв. = 373,87*10%=37,39
3 кв. = 373,87*50%=186,94
4 кв. = 373,87*30%=112,16
Завдання №15
ПП «Стікс» працює за ставкою єдиного податку у розмірі – 3%. Визначити, за якою ставкою підприємству вигідніше працювати:
1. Отримано кошти на поточний рахунок за виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням – 5,6 тис. грн. (в т.ч. ПДВ).
2. Сплачено постачальникам за хутряну сировину – 18,3 тис. грн.
3. Отримано кошти в касу за виготовлені меблі – 29,6 тис. грн. (в т.ч. ПДВ).
4. Списано з банківського рахунку кошти за оплату телефонного зв’язку та Інтернету – 6,2 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ).
5. Виплачено матеріальну допомогу робітникам – 25 тис. грн.
6. Сплачено постачальникам з каси за виготовлення візитних карток директору – 600 грн. ( в т.ч. ПДВ).
