- •Теоретична частина:
- •Практична частина: Завдання №1
- •Рішення:
- •Завдання №2
- •Рішення:
- •Завдання №3
- •Рішення:
- •Завдання №4
- •Рішення:
- •Завдання №5
- •Рішення:
- •Завдання №6
- •Завдання №7
- •Рішення:
- •Завдання №8
- •Завдання №12
- •Рішення:
- •Завдання №13
- •Рішення:
- •Завдання №14
- •Рішення:
- •Завдання №15
- •Рішення:
- •Завдання №16
- •Рішення:
- •Завдання №17
- •Рішення:
- •Завдання №18
- •Рішення:
- •Завдання №19
- •Рішення:
- •Завдання №20
- •Рішення:
Завдання №7
Підприємством у І кварталі 2015 року здійснені наступні господарські операції:
- придбано сировини на суму 160 тис. грн. ( у т.ч. ПДВ);
- отримано доходів у вигляді дивідендів від резидента на суму 170 тис. грн.;
- отримана безоплатна фінансова допомога на суму 60,9 тис. грн.;
- реалізовано продукції на суму 420,3 тис. грн. (у т.ч. ПДВ);
- придбані запчастини до вантажних автомобілів, що перебувають на балансі, на суму 52,5 тис. грн.;
- витрати на оперативну оренду легкових автомобілів та придбання паливно-мастильних матеріалів для них склали 48,6 тис. грн.;
- витрачено на проведення рекламних заходів 14 тис. грн.;
- нараховано амортизації 20 тис. грн.;
- надано благодійну допомогу неприбутковій організації 30 тис. грн.
Визначити оподатковуваний прибуток і обчислити податок на прибуток підприємств, що підлягає сплаті до бюджету.
Рішення:
1. Знаходимо доходи підприємства:
ДП=60,9+5/6*420,3=60,9+350,25=411,15
2. Знаходимо витрати підприємства:
ВП=5/6*160+20%*52,5+48,6+14+20+30=133,33+10,5+48,6+14+20+30=256,43
3. Знаходимо оподатковуваний прибуток підприємства:
ОП=ДП-ВП=411,15-256,43=154,72
4. Знаходимо податок на прибуток підприємств
ПП=154,72*18%=27,85
Завдання №8
Підприємством за І квартал 2015 року реалізовано продукції на суму 78,9 тис. грн. (у т.ч. ПДВ). Відвантажено та одержано товарів по бартеру на суму 23 тис. грн. За звітний період перерахована орендна плата в сумі 11,5 тис. грн., придбана ліцензія вартістю 4,3 тис. грн., виплачено дивідендів акціонерам на суму 19 тис. грн., сплачений штраф податковій інспекції у розмірі 2,4 тис. грн. та пеня в сумі 0,7 тис. грн. Придбано товарно-матеріальних цінностей на суму 15,2 тис. грн. у платника єдиного податку - фізичної особи. Сума амортизаційних відрахувань за звітний період – 15 тис. грн.
Визначити:
1. Суму авансового внеску з податку на прибуток.
2. Суму податку на прибуток, що перерахує підприємство за звітний період.
Рішення:
1. Знаходимо доходи підприємства:
ДП=5/6*78,9+23=88,75
2. 2. Знаходимо витрати підприємства:
ВП=23+11,5+4,3+15,2+15=69
3. Знаходимо авансовий внесок з податку на прибуток (податок на дивіденди)
АВ=18%*19=3,42
4. Знаходимо податок на прибуток підприємств
ПП=(88,75-69)*18%-3,99=0,135
Завдання № 9
Батько й мати, що виховують трьох дітей (один з дітей є інвалідом) не перебувають у шлюбі. Діти проживають з матір’ю. Заробітна плата матері – 4000 грн. Батька 12400 грн. Розрахувати податок на доходи фізичних осіб, який буде утримано із заробітної плати батька та матері.
Рішення:
ОДматері=(4000-4000*3,6%-2*609-913,5)=1724,5
ПДФОм=1724,5*15%=258,68
Так як з/п батько більше 10 мін. ЗП, з метою оподаткування його заробітну плату умовну розбиваємо на дві частини:
- перша: 10 мін. ЗП = 10*1218=12180
ПДФО1=(12180-(12180*3,6%))*15%=(12180-438,48)*15%=1761,23
- друга 12400-12180
ПДФО2=(220-(220*3,6%))*20%=(220-7,92)*20%=42,42
ПДФОбатька=ПДФО1+ПДФО2=1761,23+42,42=1803,65
Завдання №10
Заробітна плата громадянина Петрова А.І. становить 2000 грн. на місяць. Його син навчається в ХНТУ, річна вартість навчання складає 10 000 грн. Розрахувати суму ПДФО, яка належить до повернення з бюджету.
Рішення:
З/П батька за рік = 2000*12=24000
ПДФО за рік = (24000-(24000*3,6%))*15%=(24000-864)*15%=3470,4
ПДФО з урах. Витрат на навчання = (24000-(24000*3,6%-10000))*15%=(24000-864-10000)*15%=1970,4
ПДФО до повернення = 3470,4-1970,4=1500
Завдання №11
Батько й мати виховують двох дітей. Діти проживають з матір’ю, яка є інвалідом 1 групи. Заробітна плата матері – 2000 грн. Батька 14000 грн. Розрахувати податок на доходи фізичних осіб, який буде утримано із заробітної плати батька та матері.
Рішення:
ПДФО матері = (2000-2000*3,6%-2*609)*15%=(2000-72-1218)*15%=106,5
Так як з/п батько більше 10 мін. ЗП, з метою оподаткування його заробітну плату умовну розбиваємо на дві частини:
- перша: 10 мін. ЗП = 10*1218=12180
ПДФО1=(12180-(12180*3,6%))*15%=(12180-438,48)*15%=1761,23
- друга: 14000-12180=1820
ПДФО2=(3060-(3060*3,6%))*20%=(1820-65,52)*20%=350,90
ПДФО=ПДФО1+ПДФО2=1761,23+350,90=2112,13
