Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
задание для заочников.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
45.1 Кб
Скачать

Рішення:

1. Митна вартість товару = 5000*3,9*12,95+790*12,95+(6300-2000)=252525+10230,50+4300=267055,50

2. Мито=267055,50*15%=40058,325

3. АП за адвал. Ставкою = 267055,50*25%=66763,875

4. АП за спецеф. Ставкою = 96,21/1000*5000*20=9621

5. ПДВ за адв. Ст. АП = (267055,50+40058,325+66763,875

6. ПДВ за спец. Ст.ПА = (267055,50+40058,325+9621)*20%=316734,825*25%=63346,965

Завдання №4

Виробниче підприємство у травні 2014 р. провело наступні господарські операції:

- придбана імпортна сировина для виробничих потреб на суму 690 тис. дол., в т.ч. ПДВ (курс НБУ- 12,80 грн./дол.);

- придбано матеріалів в межах України на суму 90 тис. грн. (в т.ч. ПДВ);

- будівельно-монтажне управління зробило підприємству ремонт даху цеху на суму 9 тис. грн. (в т.ч. ПДВ);

- відвантажена продукція власного виробництва для дитячого садка, що знаходиться на балансі, на суму 110 тис. грн. (без ПДВ), для профілакторію - на суму 67 тис. грн. (без ПДВ);

- реалізовано готової продукції на суму 860 тис. грн. (без ПДВ), 14% її реалізовано на експорт через комісіонера. Комісійна винагорода складає 10% від суми реалізації продукції на експорт.

Розрахувати суму ПДВ, яку необхідно сплатити до бюджету.

Рішення:

1. Знаходимо податкове зобов’язання:

ПЗ=1/6*690*12,80+(860-860*14%)*20%=1262,7+(860-120,4)*0,2=1472,03+739,6*0,2=1472,03+147,92=1619,95

2. Знаходимо податковий кредит

ПК=1/6*690*12,80+1/6*90+1/6*9+14%*860*10%*20%=1472,03+15+1,5+2,41=1490,94

3. Знаходимо ПДВ до сплати

ПДВ=1490,94-1281,61=209,33

Завдання №5

Визначити належну до сплати суму ПДВ та терміни її сплати в бюджет за квітень 2015 р., за умови здійснення таких фінансово-господарських операцій:

1. 02.04.2015 р. сплачено з каси за матеріали, що надійдуть у червні 2015 р. на суму 55,0 тис. грн.

2. 05.04.2015 р. на поточний рахунок надійшла оплата за товари, які будуть поставлені у липні 2014 р. у сумі 118 тис. грн. (в т.ч. ПДВ) авансових платежів за продукцію.

3. 11.04.2015 р. оприбутковано сировину на суму 27,0 тис. грн. (в т.ч. ПДВ) (90% суми підтверджено податковою накладною).

4. 13.04.2015 р. підприємство здійснило операцію по обміну валютних цінностей на суму 120 тис. грн.

5. 20.04.2015 р. оприбутковано матеріали на суму 29,5 тис. грн. (в т.ч. ПДВ) (оплата відбулася 15.01.2015 р.).

6. 23.04.2015 р. отримані кошти на банківський рахунок за реалізовану продукцію на суму 220 тис. грн.

7. 25.04.2015 р. підприємством було безкоштовно передано обладнання до наукової організації вартістю 60,2 тис. грн.

8. 30.04.2015 р. прийнято до оплати рахунок за канцелярські вироби на 4,2 тис. грн. (в т.ч. ПДВ).

Рішення:

1. Знаходимо податкове зобов’язання:

ПЗ=1/6*118+20%*220=19,67+44=63,67

2. Знаходимо податковий кредит

ПК=20%*55+1/6*27*90%+1/6*4,2=11+4,05+0,7=15,75

3. Знаходимо ПДВ до сплати

ПДВ=ПЗ-ПК=63,67-15,75=47,92

Завдання №6

В І кварталі 2015 року підприємство здійснило ремонт основних виробничих фондів на суму 15 тис. грн. Балансова вартість основних виробничих фондів цієї групи на 01.01.2015 року складала 200 тис. грн. Витрати, пов’язані з придбанням сировини, склали 16 тис. грн. (у т.ч. ПДВ). Фонд оплати праці - 56 тис. грн. (без Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Розмір ЄСВ – 36,96%). Сума штрафу, сплаченого за рішенням Господарського суду, становила 8 тис. грн. Сума амортизаційних відрахувань у І кв. - 12 тис. грн. Отримано поворотної фінансової допомоги в сумі 35 тис. грн., що залишилась неповерненою на кінець звітного кварталу. Відвантажено товарів замовникам на суму 21,5 тис. грн. (в т.ч. ПДВ). Витрати на відрядження фізичних осіб склали 9,5 тис. грн. (за наявності підтверджуючих документів). Виплачено дивідендів акціонерам на суму 19,6 тис. грн.

Визначити:

1. Суму авансового внеску з податку на прибуток.

2. Суму оподаткованого прибутку (збитку) та податку на прибуток підприємства за звітний квартал

1. Знаходимо доходи підприємства:

ДП=35+5/6*21,5=35+17,92=52,92

2. Знаходимо витрати підприємства:

ВП=15+5/6*16+56+56*36,96%+12+9,5=15+13,33+56+20,7+12+9,5=126,53

3. Знаходимо авансовий внесок з податку на прибуток (податок на дивіденди)

АВ=23%*19,6=4,51

4. Знаходимо оподатковуваний прибуток підприємства:

ОП=ДП-ВП=52,92-126,53=-73,61 ВІДЄМНЕ ЗНАЧЕННЯ ОПОДАТКОВУВАНОГО ПРИБУТКУ ПЕРЕНОСИТЬСЯ НА НАСТУПНИЙ КВАРТАЛ