- •1. Вступ
- •« Волейбол. Основні елементи техніки гри у нападі і захисті. »
- •2. Навчально-методична карта
- •С труктура процесу навчання: Ціль навчання:
- •Забезпечити обов'язковий для всіх студентів рівень фізичної і спортивно-технічної підготовленості.
- •2. Які можуть бути помилки при виконанні прийому м’яча знизу?
- •3. Теоретична частина заняття
- •3.1 Перша частина заняття - підготовча.
- •3.2 Друга частина – основна.
- •По ходу заняття в основній частині для закріплення раніше вивченого матеріалу були опитані студенти по теоретичному розділу програми:
- •Які ви знаете пересування в грі волейбол?
- •Що таке подача м`яча?
- •Які ви знаете подачі?
- •Що таке передача м`яча?
- •Які ви знаете передачі?
- •Що таке прийом м`яча?
- •Які ви знаете прийоми м`яча?
- •Які фізичні якості розвиваються під час гри у волейбол?
- •3.3 Третя частина - заключна.
- •4. Додаток до заняття
- •Спортивний зал.
- •1. Стрибки через скакалку в швидкому темпі.
« Волейбол. Основні елементи техніки гри у нападі і захисті. »
Метою заняття:
1. Повторити і закріпити основні елементи техніки гри у нападі та захисті (передачі м’яча, переміщення, нижня пряма подача).
2. Сформувати загальний ритм ігрових дій у цілому.
Зміцнити основні системи організму, що несуть головне навантаження при виконанні спеціально - технічних вправ та в грі.
Виховати морально-вольові якості.
Сформувати активно-позитивне відношення до занять по волейболу.
План (структура) заняття передбачає три частини: підготовчу, основну і заключну. Кожна частина має свої переважні задачі, які вирішуються специфічними засобами.
У ряді випадків питання організації і підготовки займающихся настільки тісно переплітаються між собою, що неможливо їх розділити, тому в структурі заняття їх об'єднують.
Розподіл заняття на три частини - це перший рівень побудови заняття.
Другий рівень - розподіл вправ в оптимальній послідовності по характеру їх взаємодії.
Третій рівень - творчий пошук поєднань дій викладача і студентів для підвищення якості виконання фізичних вправ.
Розподіл на частини має важливе педагогічне значення, оскільки орієнтує педагога на створення оптимальних умов для вробативаємості, виконання основної роботи і її завершення. Зневага типовою структурою заняття може привести до непродуктивної витрати часу, а за певних умов завдати збитку здоров'ю і з'явитися причиною травматичних пошкоджень.
Знання теоретичних основ побудови занять дозволяє раціонально управляти працездатністю, довше підтримувати її на оптимальному рівні, забезпечувати оптимальну підготовленість до фізичних вправ і раціональне завершення роботи.
2. Навчально-методична карта
(ПЛАН-КОНСПЕКТ) відкритого заняття № ___
группы
дата
Г
Тема:
Волейбол.
Т
ехніка
гри в нападі і захисті.
Тип : удосконалення вмінь та навиків ( тренувальний)
Вид: практичний
С труктура процесу навчання: Ціль навчання:
Забезпечити обов'язковий для всіх студентів рівень фізичної і спортивно-технічної підготовленості.
Ведучі навчально-виховні задачі навчання:
Методична мета: виявити вміння і навики студентів
з теми: волейбол
Навчальна мета:
Закріпити основні елементи техніки гри у нападі та захисті (передачі м’яча, прийом м’яча, переміщення, нижня пряма подача).
Розвиваюча мета:
1. Сформувати загальний ритм ігрових дій у цілому.
2. Зміцнити основні системи організму, що несуть головне навантаження при виконанні спеціально технічних вправ та в грі.
Виховна мета:
1. Виховати морально-вольові якості.
2. Сформувати активно-позитивне відношення до занять по волейболу.
Засоби навчання: ходьба, біг, стрибки, загально розвиваючі і
спеціально-підготовчі вправи.
Методи навчання: при організації занять – фронтальний,
груповий, індивідуальний;
при навчанні техніки – пояснення, показ,
демонстрація, повторний;
при розвитку фізичних якостей -змішаний,
рівномірний.
Забезпечення : волейбольні м’ячі, волейбольна сітка, гімнастичні палиці, лава, мати, скакалки, схеми, малюнки, картки-завдання,
навчальні програми
Міжпредметні зв`язки; біологія, фізика, безпека життєдіяльності, хімія, фізіологія і мікробіологія
Література:Ю.Д. Бабанский. Педагогіка. Москва. 1988
Л.П.Матвєєв. Теорія методика фізичного виховання. Москва.
Н.К. Коробейніков, О.О. Михєєв, І.Г.Ніколаєнко.
Фізичне виховання. 1989.
Під ред. А.Г. Айриянца. Волейбол. Підручник для фіз..і нст-в.
Під ред..Ю.І.Портних. Спортивні ігри. Підручник для фіз. інст-в.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Частини заняття, зміст, засоби, методи і форми організації навчання |
Дозу вання |
Організаційно-методичні вказівки, прийоми |
||||||
I. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА- 26-28¢ |
|
|
||||||
Задачі: |
|
|
||||||
|
|
|
||||||
|
|
|
||||||
|
|
|
||||||
Засоби: |
|
|
||||||
Організаційний момент:
|
2 хв. |
Правила поведінки і заходи безпеки. Пульс (у спокої) за 15 сік =17 -18 уд. – відмінно;19-20 уд.–добре; 20-22 уд. – задовільно;; більше 23 уд. – погано (сісти, зробити 2–3 вдихи і видихи, подовжуючи видих). Оголосити, що за якість виконання навчальних завдань кілька студентів будуть відзначені. |
||||||
|
1 хв. |
|
||||||
|
1 хв. |
Стежити за поставою. |
||||||
|
1 хв. |
Стежити за правильністю виконання вправ. |
||||||
|
30 сек. |
Спину держати рівно, вправа виконується поворотом тулуба |
||||||
|
1 хв. |
Спина рівно |
||||||
|
30 сек. |
Вправа виконується з максимальною амплітудою |
||||||
апарату рук та плечевого поясу; |
по 30 сек. |
Те ж |
||||||
|
30 с. |
|
||||||
тіла і сили м'язів ніг: 1. В.П.- основна стійка, руки на тримають палку на грудях. Нахили голови (вперед, назад, вправо, вліво). 2. В.П.- ноги разом, палку тримати за кінці. 1- руки перед грудьми, 2- наверх, 3-руки перед грудьми, 4- В.П. 3. В.П.- ноги разом, руки тримають палку за кінці внизу. 1- руки вверх, ногу назад на носок, 3- 4 другою ногою. 4. В.П.- ноги на ширині плеч, руки тримають палку за головою. Нахили тулуба в сторони. 5. В.П.- ноги на ширині плеч, руки тримають палку за кінці вперед. Повороти тулуба в сторони. 6. В.П.- ноги на ширині пліч, руки тримають палку за кінці уздовж тулуба. 1- руки вверх, прогнутись у спині; 2-3- нахили уперед; 4- В.П. 7. В.П.- ноги разом, палка внизу. Присідання, палка вперед. 8. В.П.- п'ятки разом, носки нарізно, руки тримають палку за кінці вперед-в сторони. Махи ногами схресно доторкаючись носками кінців палки. 9. В.П.- присід. Вистрибування вверх, руки вверх. 10. В.П.- основна стійка. Стрибки.Перешикування. |
13 -15 хв. |
Стежити за правильністю виконання вправ. Дихання не затримувати, слідкувати за правильною постановою. |
||||||
Частини заняття, зміст, засоби, методи і форми організації навчання |
Дозуван ня |
Організаційно-методичні вказівки, прийоми |
||||||
|
3-5 |
Середня інтенсивність наван- таження(ЧСС 130-150 уд.хв). |
||||||
|
1 хв. |
|
||||||
|
|
|
||||||
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА – 46-50 хв. |
|
|
||||||
Задачі: |
|
|
||||||
1. Повторити техніку прийому і передачі м’яча обома руками зверху і знизу. |
|
|
||||||
2.Повторити техніку прямої нижньої подачі. |
|
|
||||||
3.Закріпити техніку пересування. |
|
|
||||||
4. Підвищити функціональні можливості організму. |
|
|
||||||
5. Укріпляти м’язові групи опорно-рухового апарату. |
|
|
||||||
Засоби: |
|
|
||||||
Вправи: |
|
|
||||||
|
5 хв. |
Студенти потрібні знати та уміти повільно застосовувати: приставні кроки вправо, вліво, вперед, назад, подвійний крок вперед і назад, стрибок вперед назад, біг,
зупинка після пересування. |
||||||
|
30 сек |
|
||||||
|
30 сек |
|
||||||
2. Прийом і передача м’яча:
|
5-7 хв. |
Звернути увагу на правильне положення рук, ніг, тулуба Використовувати додаток Б |
||||||
|
5-7 хв. |
П кінцівок і пальців на м'ячі при передачі зверху |
||||||
|
5-7 хв. |
Уважно слідкувати за правильністю виконання вправи, ноги обов’язково підсаджуються під м’яч |
||||||
|
5-7 хв. |
рук, тулуба і ніг. |
||||||
|
5- 7 хв. |
Під час польоту м'яча переміститися "під м'яч". Руки повинні бути перед вами. Перед самим прийомом слід зупинитися. В русі приймати складніше.
|
||||||
частини заняття, зміст, засоби, методи і форми організації навчання |
дозування |
організаційно-методичні вказівки, прийоми |
||||||
|
5- 7 хв |
П по м'ячу напруженою рукою |
||||||
|
10 -15 хв |
Уважно прочитати картки-завдання.
|
||||||
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА –5- 6 хв. |
|
|
||||||
Задачі: |
|
|
||||||
1. Знизити (заспокоєння) діяльність органів дихання, серцево-судинної, нервової і м'язової систем. |
|
|
||||||
2.Підвести підсумки уроку, повідомити домашнє завдання. |
|
|
||||||
Засоби: |
|
|
||||||
дихальні вправи, вправи на увагу і розслаблення; |
2-3 хв. |
Зменшити навантаження. Відновити дихання. |
||||||
підсумки уроку, оголосити домашнє завдання. |
2-3 хв. |
Оцінити успішність декількох студентів. |
Домашнє завдання: 1. Самостійний підбір і виконання комплексів ранкової гімнастики.
