Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zadachi_fin_men_2011.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
184.32 Кб
Скачать

Задача 21

Необхідно розрахувати показники оборотності оборотних коштів під-ва, а також визначити величину вивільнення (додаткового включення коштів з обороту) в оборот в результаті прискорення або уповільнення оборотності оборотних коштів.

Показники

Базисний період

Звітний період

Виручка від реалізації прод-її, млн. г.о.

27000

28800

Кількість днів періоду, що аналізується

90

90

Середній залишок оборотних коштів

9900

10240

Рішення:

Швидкість оборотності капітала хар-ся наступними показниками:

Коб - К оборотності,

Тоб- тривалість оборотності.

  1. Знайдем К оборотності в базовому та звітному періодах.

Коб= Чиста виручка від реаліз./ середньорічна варт-ть кап-лу

Коб. база=27000/9900=2,7

Коб. звіт=28800/10240=2,8

  1. Знайдем Т оборотності в базовому та звітному періодах.

Тоб= середньорічна варт-ть кап-лу *Д / Чиста виручка від реаліз.

Тоб = Д/ Коб Д- кількість календарних днів;

Тоб. база= 9900*90/27000 = 33 дня

Тоб. звіт= 10240*90/28800 = 32 дня

  1. Знайдем суму вивільнених коштів.

± Э = виручка від реаліз.звіт. пер/ кількість днів періодузвіт.* ∆П

± Э = 28800/90*(32-33) = - 320 млн.г.о

Задача 22.

Підприємство за поточний рік реаліз. прод-її на суму 695 тис.г.о. що на 18 % менше, ніж в попередньому році. Однак за рахунок більш ефективного викор- ня оборотних коштів їх оборотність порівняно з базисним роком зблільшилась на 55 % і слала 35.

Визначіть:

  • Зміну середньорічної величини оборотних коштів

  • Зміну тривалості одного обороту

  • Величину економії тоборотних коштів

Рішення:

1. Знайдем виручку від реалізації продукції та оборотність коштів(Коб) в базисному році.

виручкуа від реалізації прод-ії база 695 - 82%

Х – 100%; х = 695*100/ 82 = 846,7

оборотність коштів база = 35 - 155 %

Х – 100%; х = 35*100/155 = 22,6

2. Знайдем велечину середньорічного капіталу в базисному та поточному році. .

Коб= Чиста виручка від реаліз./ середньорічна варт-ть кап-лу

середньорічна варт-ть кап-лу = Чиста виручка/ Коб

середньорічна варт-ть кап-лубаза = 847,6/22,6= 37,5

середньорічна варт-ть кап-лупот. = 695/ 35 = 19,9

∆ серед. варт-ть кап-лу = 19,9-37,5 = - 17,6

  1. Знайдем зміну тривалості одного обороту

Тоб= середньорічна варт-ть кап-лу *Д / Чиста виручка від реаліз.

Тоб = Д/ Коб Д- кількість календарних днів;

Тоб. база= 937,5*360/847, 6 = 15,9 дня

Тоб. звіт= 19,9*360/695 = 10,3 дня

Т = 10,3-15,9= -5,6

  1. Знайдем суму вивільнених коштів.

± Э = виручка від реаліз.звіт. пер/ кількість днів періодузвіт.* ∆П

± Э = 695/360*(-5,6) = -10,8

Задача 23

Річний продаж в кредит в середньому по під-ву складає 8640 тис.грн.

Період інкасації дебіторської заборгованості 90 днів. Норма прибутку 25%.

Якщо під-во перейдена умови продажу “5/6 net 30”, то оборотність дебіторської заборгованості збільшиться в 1,2 раза. Оцініть ефект від впровадження нової кредитної політики.

Рішення.

“5/6 net 30” – означає, якщо дебіторська заборгованість буде погашена на протязі від 1 до 6 днів, то знижка складатиме 5%.

        1. Знайдем Коб дебіторс. заборг.= 360/90 = 4 раза

        2. Знайдем Коб дебіторс. заборг за нових умов =4 раза*1,2раза = 4,8 раз.

        3. Знайдем Тривалістьоб за нових умов=360/4,8 = 75 днів

        4. Знайдем ДЗ в старому періоді =8640/4= 2160 тис.грн.

        5. Знайдем ДЗ в новому періоді =8640/4,8 = 1800 тис.грн.

        6. ДЗ= 1800-2160= -360 тис.грн.(вивільненнякоштів)

        7. Розраховуємо прибуток = суму вивільнення коштів * норму прибутку

Розраховуємо прибуток = 360 * 0,25 = 90 тис.грн.

        1. Втрати від надання знижки: 6/30* 8640 * 0,05 = 86,4 тис.грн.

        2. Ефект = 90 тис.грн.- 86,4 тис.грн.= 3,,6 тис.грн.

20

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]