Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
план-конспект (основний).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
40.08 Кб
Скачать

Тема. Вогонь – друг, вогонь – ворог.

Мета.

- навчальна:

довести дітям, що вогонь може бути корисним і небезпечним. Продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожеж в побуті та їх наслідки. Вчити викликати пожежно-рятувальну службу, правила пожежної безпеки. Формувати здоров’язбережувальну, комунікативну, соціальну компетентності, сприяти ціннісному ставленню школярів до життя і здоров’я.

- розвивальна: розвивати навички самостійної роботи, вміння застосовувати знання на практиці.

- виховна:

виховувати повагу до професії пожежного, бажання дотримуватись правил пожежної безпеки, берегти і зміцнювати своє здоров’я.

Обладнання: ТЗН, наочність, картки, підручники, зошити.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

  2. Повідомлення теми, завдань уроку.

  1. Відгадайте загадку.

Що то за гість, що дерево їсть?

А якщо в дім зайде цей гість,

То все до тла він з’їсть! (Вогонь)

  • Тема нашого уроку « Вогонь – друг, вогонь – ворог».

  • Ми будемо працювати разом з молодшою сестрою вогню – жаринкою.

  1. Проблемне питання.

  • Вогонь нам друг чи ворог?

  1. Повідомлення завдань уроку.

Сьогодні на уроці ви з’ясуєте:

  • Коли вогонь – друг, а коли – ворог.

  • Причини виникнення пожеж.

  • Продовжите вчити правила пожежної безпеки.

  • А щоб гарно засвоїти матеріал, ви повинні працювати так,як сказано в девізі нашого уроку.

Девіз уроку:

Ми будемо працювати швидко, старанно,

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно!

  1. Актуалізація опорних знань.

Вогонь – друг.

  1. Історична хвилинка.

- В Україні наші предки не тільки звали вогонь «святим», але й пильно підтримували його, загрібаючи жар у печі. Коли ж, все таки, через недогляд, вогонь згасав, люди вважали, що буде нещастя! Для підтримування вогню в хаті ставили коло нього горщик із водою, щоб вогонь пив і сипали у піч сіль. У народі вважалося, що у тих, хто не поважає вогонь, станеться пожежа.

- Вогонь – щоденний супутник людини. Він потрібний всюди: в житлових будинках, на заводах і фабриках.

2. Вірші учнів « Вогонь - друг».

- А зараз учні розкажуть, яку користь приносить вогонь, коли він нам друг.

1. Якщо холоди настали –

Допоможе нам вогонь.

Він розтопить піч у хаті,

Але ти стій осторонь.

Вогонь нас зігріває,коли горить у печі, каміні.

  1. - На вогні готують їжу,

Пиріжки мама пече.

На вогні готують їжу.

3.Якщо раптом світло гасне,

Свічку ми запалимо.

В цьому випадку вогню

Ми подякуємо.

Вогонь дає світло.

4. А в печі велетенській – у домні –

Плавлять сталь сталевари невтомні.

У домні сталевари плавлять сталь.

5. Летить ракета в небесах,

Вогонь із сопла рветься – ах!

Такий він сильний, мудрий, дужий.

Вогонь потрібний людям, друже.

За допомогою вогню летить ракета.

  1. Давайте зробимо висновок –

- Коли вогонь нам друг?

Вогонь – ворог.

  1. Слово вчителя.

  • Але вогонь буває і іншим.

Він залишив свої криваві сліди в історії всіх епох і народів. Тисячі міст і сіл зникли в полум'ї вогню. Безцінні твори по­передніх поколінь перетворилися в порох. Вогонь згубив мільйони людей. За своїми трагічними наслід­ками пожежі не поступаються епіде­міям, посухам та іншим нещастям.

Вогонь - супутник війн. Його використовували вороги для зброї , підпалів, тортур.

Пожежі - це величезна проблема. Щороку у світі стається 5 мільйонів пожеж.

У нас в школі також забезпечено пожежну безпеку відповідно до Закону України про пожежну безпеку.

Яким вогонь може стати для нас, залежить від нас. Во­гонь - ворог, якщо до нього стави­тися недбало і не знати правила пожежної безпеки.