Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Червоним кольором виділено те

.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
624.59 Кб
Скачать

Червоним кольором виділено те, що змінено

Жовтим кольором виділено те, що потрібно змінити

Тема: Створення декоративних образів в об’ємі. Оригамі «Паперові диво-квіти».

Мета: навчальна: продовжувати вивчати з учнями особливості паперової пластики; формувати в учнів навички роботи з об’ємною паперовою формою; розвивальна: розвивати в учнів основи просторового мислення, уміння сприймати художні образи ; вчити розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємної паперової пластики; розвивати дрібну моторику рук; виховна: виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, екологічну культуру,любов до природи.

Обладнання: підручник С. К.Трач, М. І. Резніченко, кольоровий папір, ножиці,клей, таблиця послідовності роботи, ілюстрації «Квіти».

Тип уроку: комбінований.

Клас: 2-Г

Хід уроку:

1.Організація класу до уроку.

1.1.Створення психологічного комфорту у класі.

- Доброго дня діти. Сідайте. Мене звати Яна Анатоліївна і сьогоднішній урок з образотворчого мистецтва з вами проведу я. Сподіваюсь ,що праця наша буде плідною та цікавою.

Візьміть собі за правило:

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію сьогодні прояви!

Якщо будемо працювати всі старанно

То почуємо в кінці,

Що в нашому класі

Діти ― просто молодці !

  • Усміхнімось один одному,

погляньмо ласкаво,

побажаймо кожному добра

і поділимося гарним настроєм з товаришем.  Я б дуже хотіла, щоб такий настрій у Вас був до кінця уроку.  1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.

- Вам на урок необхідно мати: підручник, кольоровий папір, ножиці,клей.

2. Актуалізація опорних знань учнів.

2.1. Вступна бесіда з учнями.

- Яка пора року в нас зараз?(весна)

- Що відбувається в природі навесні? (Вся природа оживає. Прилітають птахи. З'являються перші квіти. )

- Яку квітку вважають вісником весни? (Підсніжник)

-Інколи через надмірну любов до квітів, люди зривають їх оберемками і не думають, що цим самим вони знищують природу. Давайте будемо милуватися квітами, а не зривати їх, щоб вони не зникали в природі.

2.2. Створення проблемної ситуації.

- А зараз уважно послухайте уривок з вірша Олени Пчілки («Весняні квіти» )

Весна чарівниця, Неначе цариця, Наказ свій послала, Щоб краса вставала. І проліски, і травка, Й зелена муравка, І кульбаба рясна, Й фіалочка ясна  …

- Діти про що йде мова у вірші? ( про квіти)

-Які квіти зустрічалися у вірші?(проліски,травка, кульбаба , фіалка)

2.3.Оголошення теми і мотивація навчальної діяльності учнів.

- Так, квіти — це море барв, відтінків, форм, ніжних ароматів, але вони дуже швидко в’януть. А так хочеться, що квіти завжди милували око своєю красою, приносили нам радість. Для того щоб зупинити цю чудову мить, здавна люди їх малюють, створюють власноруч з різних матеріалів — тканини, паперу і навіть пластикових пляшок. Отже, тема нашого уроку: «Оригамі «Паперові диво-квіти».

3.3.Вивчення нового матеріалу.

3.1. Пояснення нового матеріалу.

  • Діти, зпопередніх уроків ви знаєте, що папір-це матеріал, з якого можна виготовити різні об'ємні вироби, аплікації, витинанки, тощо. Його можна розірвати, зім'яти, зігнути, скрутити. Тобто йому можна надати будь-якої форми і об'єму.

Крім того для виробів з паперу майстри –умільці застосовують різноманітні техніки конструювання. Зокрема паперопластику .

Об 'ємні вироби з паперу з використанням клею називають паперопластикою.

  • Крім паперопластики існує такий вид мистецтва як оригамі.

Мистецтво створення об'ємних фігурок способом згинання паперу квадратної форми називають оригамі.

Знайомство з оригамі слід починати з давньої історії. Саме там, у Давньому Китаї, з’явилося оригамі — мистецтво складання будь-яких фігурок з квадратного аркуша паперу без використання ножиць і клею. Як свідчить історія, саме тоді у Китаї було створено технологію виробництва паперу. Багато десятиліть під страхом страти китайці зберігали таємницю створення білого аркуша. В Японії перші квадратні аркуші паперу, складені в незвичайні фігурки, з’явилися в монастирях. Інакше і бути не могло. Адже в японській мові поняття бог і папір звучать однаково, хоча і позначаються різними ієрогліфами. Фігурки з паперу мали символічне значення. Вони ставали учасниками релігійних церемоній, прикрашали стіни храмів. Якщо ми дивимося на фігурки тварин, птахів чи квітів, створені у техніці оригамі, ми безпомилково впізнаємо, за яким природним зразком вони були виконані. Лише декілька згинів паперу — і ми бачимо слона, півника чи квітку тюльпана. Художники називають таке спрощення та узагальнення — стилізацією.

3.2.Робота з додатковою наочністю.

- А зараз погляньте якими різноманітними можуть бути фігурки виконані за допомогою техніки оригамі та паперопластики.

- Що зображено на цих малюнках? (тварина, птах, квітка)

-Який із малюнків вам найбільше сподобався ?Чому? ( Мені найбільше сподобався слон /півник, тюльпан. Всі вони своєю формою нагадують справжніх)

- А ще вони викликають у нас певні емоції, відчуття стилю.

- Але , погляньте уважно, що не так з нашим тюльпаном?(у природі блакитного листя не буває) І ЩО??????????

-Отже, коли моделюють фігури необхідно звертати увагу не тільки на природні форми, але й на кольорову палітру.

3.3.Робота з підручником.

- А зараз відкрийте свої підручники на сторінці 122. Розгляньте малюнки . Що на них зображено? (Зайчик. жабка, витинанка, ваза з квітами, тюльпани, лебідь, коник-стрибунець)

- З чого вони зроблені як ви вважаєте? (з паперу).

- А зараз,особливу зверніть увагу на другий малюнок знизу. На ньому ви бачите тюльпани .

Весна - це пора тюльпанів, але поки ви чекаєте їх ароматного цвітіння, у будинку так хочеться все прикрасити і поміняти. Щоб поставити в будинку букет тюльпанів, не обов'язково чекати, поки вони зацвітуть, адже можна створити і свої тюльпани лише з паперу та за допомогою підручних засобів.

4.Вступний інструктаж і практична самостійна діяльність учнів.

4.1.Поетапне зображення композиції вчителем з поясненням.

Для виготовлення тюльпана вам знадобиться щільний папір двох кольорів і клей. Щоб вам легше було зробити паперовий тюльпан, розберемо поетапність його виконання:

1.Візьміть кольоровий квадрат;

2.Складіть його навпіл 1раз . Розкладіть свій готовий трикутник з паперу і поверніть також тепер в інший бік. У вас повинен вийти квадрат зі складками, що нагадують букву «Х» ;

3. Зробіть складки на папері більш глибокими. Поздовжні згини повинні йти всередину і зустрітися один з одним;

4.Зробіть трикутну фігуру зі складками всередину;

5.Поставте трикутник вершиною до верху і куточки верхнього шару відігніть вгору;

6. Переверніть фігуру і повторно відігніть куточки;

7. Відігніть перший кут, щоб утворився нерозділений квадрат . Теж саме зробимо з іншої сторони фігури;

8. Загніть лівий кутик до центу квадрата (ромба) а правий кутик загніть так, щоб він накрив лівий. Аналогічно виконуємо з другої сторони;

9.Закладіть куточки один в один і надуйте бутон квітки, притримуючи пальцями закладені куточки. Відігніть пелюстки;

10 Візьміть смужку зеленого паперу;

11.Складіть трубочку, кінець її заклейте клеєм. Це буде стебло тюльпана.

12. З'єднайте квітку тюльпана із стеблом.

- Але перед ти як ви приступите до практичної роботи, давайте пригадаємо з вами,правила роботи з клеєм.

- Які правила роботи з клеєм ви знаєте?

Правила роботи з клеєм

  1. Для нанесення клею на деталь потрібно використовувати підкладний аркуш, щоб не забруднити парту, стіл.

  2. Наносити пензликом від середини деталі до країв.

  3. При потраплянні на одяг негайно змити водою.

  4. Для притискання деталей або витирання рук треба користу­ватися матер'яною серветкою.

  5. Закінчивши роботу, клей щільно закрити, пензлик і посуд для клею помити.

4.2.Практична робота учнів.

- А зараз ви самостійно можете спробувати створити свою квітку. Тож приступаємо до роботи.

Фізкультхвилинка

Всі стомилися ми трішки.

Хай спочинуть руки-ніжки.

Ми стомились вже сидіти —

Хочем трошки походити.

Подивитися у віконце,

Потягнутися до сонця,

Наче м'ячик, пострибати —

Й знову будем працювати!

4.3. Індивідуальна допомога окремим учням.

- Якщо комусь потрібна буде моя допомога, піднімайте руку , я до вас підійду і допоможу вам.

4.4.Оцінювання, коментування та виставка найкращих робіт учнів.

- Я бачу, що ви гарно справилися із створенням тюльпана. А зараз 1 ряд продемонструє свої роботи другому і третьому. Дякую! А тепер другий ряд, спочатку демонструє першому, а потім третьому. Спасибі! І третій ряд показує свої роботи першому і другому ряду. Молодці!

- Учні, які отримали смайлик, який посміхається, непогано виконали свої роботи, проте вони були не досить охайними.

- А учні, які не отримали смайлик, не засмучуйтесь, ви доопрацюйте свої роботи вдома.

- Ті учні,які отримали смайлик, який вам підморгує, прошу вийти до дошки разом зі своїми роботами. Це найкращі роботи,тому що вони виконані акуратно і охайно.

5. Підсумок уроку.

5.1. Підсумкова бесіда.

- Отже, якою була тема нашого уроку? (Створення декоративних образів в об’ємі. «Паперові диво-квіти.»)

- Що таке паперопластика? (Об 'ємні вироби з паперу з використанням клею називають паперопластикою.)

- Що таке оригамі?(Мистецтво створення об'ємних фігурок способом згинання паперу квадратної форми називають оригамі.)

- Що ми сьогодні робили? (Ми сьогодні вчилися робити тюльпан, дізналися про властивості паперу та техніку робіт з папером )

5.2. Прибирання робочих місць.

- Молодці діти! А зараз приберіть будь ласка свої робочі місця.

5.3. Домашнє завдання.

- Вдома завершіть свої композиції, хто не встиг.

5.4. Прощання з класом.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі.

- Дякую за те, що були дружніми, ви молодці !Гарно дякую всім за увагу і старанність на уроці. До побачення!