Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Заняття.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
47.87 Кб
Скачать

Хід заняття

Діти сідають на ігровий килим

 Вихователь розпочинає заняття бесідою.

Вихователь. Діти, в зайчика сталося лихо,з печі викотилася жаринка і почалася пожежа.

Звучить аудіо запис сигналу пожежної машини. До дітей виїжджає пожежна машина. Вихователь запитує в малюків, як називається ця машина та навіщо вона потрібна людям.

   Чому пожежна машина має червоний колір? (Це колір тривоги, він найпривітніший)

   Навіщо пожежній машині такий гучний сигнал? (Щоб усі ще здалеку почули, як пожежна машина мчить на пожежу, і поступилися їй дорогою)

   Куди виїжджає пожежна машина? (На пожежу)

   Як називають людей, які гасять пожежу? (Пожежники)

Діти разом з вихователем розглядають машину, мацають деталі, називаючи їх: довга прямокутна драбина, круглі колеса, квадратна кабіна. Діти катають по підлозі, відтворюють її сигнал.

Фізкультхвилинка «Врятуємо зайчикові хатку»

 

Діти беруться одне за одного і ланцюгом прямують за вихователем, який тримає пожежну машину. Вони «їдуть» гасити зайчикові хатку. Підійшовши до будинку, повторюють за вихователем різноманітні рухи: «набирають» та «виливають» воду, струшують руки, «відганяють» дим від обличчя й інше.

 

Процес творення

 

Вихователь. Ну ось ми погасили разом зайчикову хатку! Машина поїхала в гараж, а ми з вами з цих брусочків та кубиків побудуємо свою пожежну машину. Хай вона в нашій групі живе та захищає від вогню нас і наші іграшки. Нумо, разом до роботи!

Діти разом з вихователем конструюють пожежну машину, використовуючи бруски, циліндри, кубики. Вихователь звертає увагу дітей на форму складових машин відповідно характеризуючи  її: пожежна машина прямокутна, кабіна у неї квадратна, колеса круглі. Після закінчення вихователь ще раз умикає аудіо запис сирени: машина готова до роботи.

Підсумок заняття:

Яку машину ми сьогодні побудували? (пожежну)

Що вона буде в нас робити? (рятувати наші іграшки від пожежі)

 

Заняття «Дитина і навколишній світ» (до розділу «Дитина на вулицях міста)

 

Тема: У гості до бабусі

Мета: продовжувати знайомити дітей зрізними видами транспорту,вчити правильно поводитись у громадському транспорті; викликати у дітей почуття вдячності та поваги ло водіїв громадського транспорту, що перевозять пасажирів, виховувати вміння дотримуватися під час проїзду загальноприйнятих морально- етичних правил та правил безпекою

Обладнання: іграшкові машини, пласкі макети різних видів громадського транспорту, до яких прив’язані стрічки (щоб можна було повісити на шию).

Словничок: автобус, тролейбус,трамвай, водій.

Попередня робота: розглядання із дітьми ілюстрацій із зображенням різних видів громадського транспорту, спостереження за транспортом, сюжетно – рольова гра «Ми їдемо, їдемо»

Хід заняття

Вихователь розпочинає заняття читанням загадок

Хто в садочок вас розбудить?

Хто до себе приголубить?

Помилитись не боюся,

Це ріднесенька …(бабуся)

 

Так, звичайно, це ваші бабусі. Вони сумують за вами та радіють, коли ви приходите до них в гості. Напевно, і ви, дітки, також полюбляєте відвідувати бабусь?

Скажіть, у кого з вас бабуся живе далеко?

Яким транспортом ви дістаєтеся до неї? (Автобусом, трамваєм, )

Хто вас везе до бабусі? (Водії)

А от в одній казці мені зустрівся вовк, який не вміє добре поводитися в автобусі. Ось послухайте що він зробив.

Вихователь читає вірша.