
- •Заняття «Дитина і навколишній світ» (до розділу «Небезпечні предмети в руках дітей»)
- •Хід заняття
- •Фізкультхвилинка «Розумні дітки»
- •Заняття «Дитина і навколишній світ» (до розділу «Емоції та конфлікти»)
- •Хід заняття
- •Фізкультхвилинка «Ранкове сонечко»
- •«Дитина і навколишній світ» та Конструювання (до розділу «Пожежна безпека»)
- •Хід заняття
- •Фізкультхвилинка «Врятуємо зайчикові хатку»
- •Процес творення
- •Заняття «Дитина і навколишній світ» (до розділу «Дитина на вулицях міста)
- •Хід заняття
- •Вовчик – пасажир
- •Фізкультхвилинка «Веселі пасажири»
Заняття «Дитина і навколишній світ» (до розділу «Небезпечні предмети в руках дітей»)
Тема. Будь обачним, малюк, гостре не бери до рук!
Мета: продовжувати знайомити дітей з предметами, які можуть бути небезпечними для малюка – цвяхи, ніж, виделка, кнопка тощо; дати уявлення про те,що навіть зовні цілковито безпечний предмет (ґудзик, монетки) при неправильному користуванні може завдати шкоди;
Розвивати допитливість та бажання більше дізнаватись про навколишній світ, про властивості різних предметів, користь та небезпеку від них; виховувати вміння співчувати.
Обладнання: маленька театральна ширма, лялька – хлопчик. Миколка з рукавичкою для руки, молоток,цвяхи, іграшковий стільчик,стенд «Небезпечні предмети», кофтина з ґудзиками, канцелярська кнопка, велика лялька.
Словничок: цвяхи, кнопка,ґудзик,монета.
Попередня робота: розглядання стенду «Небезпечні предмети»
Хід заняття
Діти сидять півколом біля столу. На столі – невисока театральна ширмочка. За нею чується стукіт.
Вихователь. І що то стукає?А ну відгадайте,малята! (Із-за ширми виглядає лялька –хлопчик з молоточком в руках).
Вихователь говорить від імені ляльки.
Хлопчик. Це я-хлопчик Миколка, я татові допомагаю. Бачите – стільчик зламався, а його ремонтую .Тук –тук. Ой –ой –ой! Мій бідний пальчик!
Вихователь. Що сталося,маленький? Пальчика забив?
Хлопчик. А –а-! Боляче! Це все молоток капосний! Це він мене вдарив!
Вихователь. Цить, Миколко, зараз тебе діти пожаліють, пальчик відразу перестане боліти.(Діти жаліють,гладять ляльку) Сідай з нами та послухай,що тобі дітки розкажуть.
Дітки, як ви гадаєте, чому Миколка вцілив по пальцю? (Бо не вміє користуватися молотком).
Чи можна працювати інструментом без уміння ними користуватися? (Ні)
А покажіть – но пальчиком ті предмети на столі, якими вам ще не можна користуватися. (Цвяхи, молоток, ґудзики).
Яка небезпека від кнопки? Від ножа? Від виделки? (Можна вколотись чи порізатись)
Фізкультхвилинка «Розумні дітки»
Діти виконують рухи за вихователем.
Ростемо до неба –
(Тягнуть рученята вгору)
Розумні,як треба.
(Ручки на голівку,голівкою хитають)
Міцні, як грибочки –
(Присідають)
Доньки та синочки!
(Обіймають себе за плечі).
Вихователь. А зараз ми пограємо в гру «Збираємося на прогулянку». Ось наша дівчинка Оленка не вміє сама одягатися. Хто їй допоможе? (Діти одягають ляльку, намагаються застебнути всі ґудзики).
А тепер відгадайте загадку:
Кругленький,маленький –
Одяг застібає,
Плаття прикрашає!
Що це таке? (Ґудзик)
Ну,звичайно,ґудзик. Ось подивіться одне на одного і пошукайте ґудзики на своєму одязі. Які вони ? ( круглі, гарні, яскраві,маленькі)
Бачите,які вони маленькі! А знаєте, яка пригода сталася якось із однією моєю знайомою вороною? Ось послухайте. Вихователь читає вірш.
Ворона – роззява
Ка –р-р! – ворона заволала,-
Ґудзик гарний відшукала!
В дзьоб взяла його,стрибнула
Й випадково….проковтнула!
Тож скажіть,чому неможна брати до рота дрібні предмети? (Їх можна випадково проковтнути).
Підсумок заняття:
Малюкам треба бути обережними при користуванні інструментами. Дрібні предмети не можна брати до рота, бо є ризик проковтнути чи навіть,задихнутися.