- •28. Ұғымдар мен дефинциялар арасындағы сәйкестікті анықтаңыз
- •29. Жады түрлері және оның сипаттамалары арасындағы сәйкестікті анықтаңыз
- •30. Оқу мақсаттарының деңгейлері және осы деңгейлер мазмұны арасындағы сәйкестікті анықтаңыз.
- •31.Оқытудың түрлері және олардың мазмұны арасындағы сәйкестікті анықтаңыз
- •29.Ғалымдар мен олардың зерттеулер арасындағы сәйкестікті орнатыңыз:
- •30.Блум таксономиясы бойынша үдерістер және олардың дефинициясы арасындағы сәйкестікті анықтаңыз
- •31.Фразаның басы мен аяғы арасындағы сәйкестікті орнатыңыз
- •32.Ұғымдар мен мағыналарын арасындағы сәйкестікті орнтыңыз
- •33.Дарынды балалардың өзіндік жүзеге асыру өлшемдері мен ерекшеліктері арасындағы сәйкестікті анықта.
- •34.Жады түрлері және мазмұны арасындағы сәйкестікті орнатыңыз
- •35.Тәлімгер өз қамқорлығындағы жұмысында сабақта кездескен қиыншылықтарды, жағдайлар мен қоырытындылар арасындағы сәйкестікті орнатыңыз
- •38. Сұрақ түрлері және олардың сипаттамалары арасындағы сәйкестікті анықта
34.Жады түрлері және мазмұны арасындағы сәйкестікті орнатыңыз
Қысқа мерзімді жады-ақпартты қысқа мерзімге сақтау
Ұзақ мерзімді жады-әртүрлі білімдерді сақтауға қабілетті
Рәсімдік жады-енжар сақталады және саналы түрде вербалдануға жатпайды
Эпизодтық жады-біздің тәжірибеміздің толық тізімі алғашқы болып сақталатын жүйе
Семантикалық жады- эпизодтарды немесе оқиғаларды, біздің белгілі бір тәжірибемізден шығаратын ойларымызды, идеяларымызды, жалпы қағидаларды, қағидаттарды, тұжырымдамаларды есте сақтаймыз
35.Тәлімгер өз қамқорлығындағы жұмысында сабақта кездескен қиыншылықтарды, жағдайлар мен қоырытындылар арасындағы сәйкестікті орнатыңыз
Кері байланыс парағы көрсету бойынша 70% оқушылар ғана түсінген-оқушылар әр түрлі оқыту тәсілдерін бақылау үшін, топтық жұмыс ұйымдастыру
Оқушылардың 10% тапсырманы нұсқаулық бойынша істемеген-жұмыс бастамас бұрын оқушылардың алдында нақты мақсат пен міндеттерді қою қажет
Оқушылардың 20% сабақ барысында мұғалімге сұрақ қойып, көмек сұраған –сыныпта жүріп барлық оқушылар тапсырманы түсінгенін тексеру
3 оқушы басқалардан бұрын тапсырманы орындап, бұзақы жасай бастады- оқу материалын тереңдету үшін жоғары деңгей сұрақтарын қою
Қолын сындырған оқушы сабақ бойы жұмыс істемеді –оқушылардың тереңдету үшін жоғары деңгей сұрақтарын қою
36.
А) бағалау-
В) критериалды бағалау-
С) фомативті бағалау-
Д) суммативті бағалау-
Е) кері байланыс-
37. Іс-әрекеттегі зерттеуде жасалатын 5 қадамының дұрыс реттілігін анықтаңыз
1. Міндеттеме алу
2. зерттеуді әзірлеу
3.Тәжірибенің мәнін түсіну
4. жаңадан бастау
5.тәжірибені жетілдіру
38. Сұрақ түрлері және олардың сипаттамалары арасындағы сәйкестікті анықта
Жоғары дәрежелі сұрақтар-еске сақтауға бағытталған, оқушылар ақпаратты қолдануға, кеңейтуге талдауға бағытталады,«ашық» болып табылады
Төмен дәрежелі сұрақтар-«жабық» болып табылады, оған берілген жауап «дұрыс» немесе «дұрыс емес» деп бағаланады
