Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

3.Домашнє завдання

Користуючись підручником сторінка 36 потренуватися правильно мити руки, у зошиті на сторінці 21 розфарбувати малюнок, вирізати його та повісити у вбиральні.

Урок-тренінг 9 Харчування і здоров’я

Мета

Познайомити учнів з корисними і шкідливими продуктами і напоями; пояснити важливість вживання овочів, фруктів та молочних продуктів щодня; виховувати культуру поведінки за столом.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

  • розпізнавати корисні і шкідливі продукти та напої;

  • пояснити важливість вживання овочів, фруктів та молочних продуктів щодня;

  • уміти правильно вести себе за столом.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • маркери;

  • папір формату А3;

  • малюнки овочів та фруктів, виробів з м'яса та молока.

Що підготувати заздалегідь

  • плакати з надписами «Овочі та фрукти», «Хлібобулочні вироби», «Вироби з м'яса», «Молочні продукти».

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

3 хв.

2

Основна частина

7 хв.

3

Практична частина

22 хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку - тренінгу

Вступна частина

1.Знайомство : Діти стають в коло, беруться за руки, називають своє ім'я і улюблену страву.

2.Правила

Вчитель : “Які правила нам допомагають правильно поводитись за столом”?

Основна частина

1.Мозковий штурм

- Вчитель : “Як ви думаєте, для чого ми споживаємо їжу?” (Діти відповідають.)

Обговорення відповідей.

2. Робота з підручником

У підручнику на сторінці 40 учні відгадують загадки.

2.Руханка

3.Запитання і відповіді

Тренер роздає дітям зображені овочі, фрукти, вироби з м'яса, молочні продукти, хлібобулочні вироби.

На дошці висять плакати «Овочі та фрукти», «Хлібобулочні вироби», «Вироби з м'яса», «Молочні продукти». Учні повинні прикріпити свої картки до відповідного плакату. А зараз ми розглянемо малюнок у підручнику і з’ясуємо чим харчуються тварини? А яка їжа вам до смаку? Яка їжа вам не смакує? (відповіді учнів, обговорення)

4. Інформаційне повідомлення вчителя

Різноманітність харчування означає вживання людиною щодня продуктів з усіх основних груп. Основними групами харчових продуктів є:

- м’ясо, риба, яйця, боби, горіхи

- молоко, кисломолочні продукти

- хлібні вироби, макаронні вироби, крупи.

- овочі

- фрукти

Різноманітна їжа – це їжа, яка складається з різних продуктів рослинного і тваринного походження.

Тільки така їжа відповідає потребам організму, що росте, оскільки вона містить необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей і вітамінів. Чим різноманітніша їжа за складом, тим краще засвоюється вона організмом. У природі не існує продукту, який містить усі поживні речовини. Жоден продукт не може забезпечити людину всіма основними поживними речовинами. Молоко, наприклад, має білки, жири, різні види цукру, вітаміни А і В, але не містить вітаміну С. Для міцного здоров’я потрібно більше сорока різних поживних речовин, які містяться в різноманітних продуктах.

5.Робота в зошитах

Учні створюють у зошиті на сторінці 23 таблицю здорової їжі, на сторінці 26 записують корисні продукти.

Захист малюнків.

Практична частина

1.Рольова гра

Об’єднання учнів у 4 групи (яблука, груші, сливи, абрикоси).

Завдання групам:

Кожна команда розігрує сценку поведінки за столом.

Яблука – у шкільній їдальні

Груші – на день народження друга

Сливи – вечеря з родиною

Абрикоси – у дитячому кафе.

Заключна частина

1.Зворотний зв'язок

Гра „Продовжи речення ....... :

"1. Щоб добре рости треба вживати їжу багату на ... (вітаміни). Це - (овочі і фрукти)

2. Їсти треба через кожні... (3-4 години)

3. Вживати треба теплі... (страви)

4. їжу треба добре ... (пережовувати)

5. Не розмовляйте під час ... (їжі)

6. Вечеряйте не пізніше, як за ... (2-3 год. до сну)

Запам'ятайте шкідливо впливає на організм переїдання.

2.Прощання

Стати в коло, взятися за руки, підняти їх і разом сказати « Смачного!»

3.Домашне завдання

У зошиті на сторінц24-25 заповнити таблички.