Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

Урок-тренінг 7 Здорові стопи

Мета

Ознайомити учнів різними частинами тілу; навчити виконувати вправи для запобігання плоскостопості; формувати у учнів уявлення про здоровий спосіб життя.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

  • називати частини тіла;

  • виконувати вправи для формування правильної стопи;

  • розпізнавати правильне і неправильне взуття.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • кольорові олівці.

Що підготувати заздалегідь

  • демонстраційні малюнки «Правильна стопа»;

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

7хв.

2

Основна частина

10 хв.

3

Практична частина

15 хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку- тренінгу

Вступна частина

1.Знайомство

Учні називають своє ім’я і свою корисну звичку. «Мене звати…, у мене є корисна звичка така, я … (займаюся спортом, роблю ранкову гімнастику, катаюся на велосипеді…)»

2. Правила

Які правила ми порушили на минулому уроці?

Основна частина

1.Інформаційне повідомлення

Ступня це орган, завдяки якому людина здатна стояти, ходити, бігати, стрибати та виконувати інші фізичні вправи, пов’язані з ходьбою та бігом. Дитяча ступня має деякі особливості, які відрізняють її від ступні дорослої людини. У дітей на ступні пальці розходяться по радіусу, водночас як у дорослих вони щільно прилягають один до одного. Кожний з нас повинен піклуватися про здоров’я свої стопи. Носити зручне взуття, улітку ходити босоніж по чистій траві, піску, дрібних камінцях, взимку ходити по масажному килимку. Розглянемо і прочитаємо поради у підручнику на сторінці 33.

Вчитель показує на малюнку форму стопи.

Як визначити, чи є плоскостопість?

Найпростіший спосіб - просто взяти аркуш паперу і наступити на нього мокрими голими ступнями. Тулуб прямо, ноги поставити паралельно один одному, так щоб вони злегка стикалися. Якщо слід як на картинці - все в порядку, якщо немає - пора починати виконувати вправи і непогано було б звернутися до лікаря, може, він пропише устілки або масаж.

2.Робота в парах

Учнів об’єднати в пари. Зараз ви будите виконувати дослідження. Ви станете слідопитами і дізнаєтеся де чиї сліди.

Кожна пара розглядає в підручнику на сторінці 30 сліди тварин та визначає де чиї.

3.Руханка

(Оголошуючи слова, учні імітують рухи, про які йде мова у вірші).

Йшов по лісу їжачок, (ходьба на місці)

В нього шубка з голочок. (почергове піднімання рук догори)

Ніс багато грушечок, (нахили тулуба в сторони)

Аж болів йому бочок.

Раз, два, три, чотири, п'ять! (вправи для кистей рук)

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок (нахил вперед з розведенням рук в сторони)

Про маленьких діточок, (напівприсід, з імітацією обгортання малечі)

Чарівних, непосидючих, (біг на місці)

Дуже милих і колючих. (підстрибування, почергово руки догори)

Десять, дев'ять, вісім, сім!

Грушечки ці ніс він їм. (ходьба на місці)

Практична частина

1.Робота в групах

Учнів об’єднати у 3 групи (ніжки, ручки, голова)

Група ніжки – виконує завдання у зошиті на сторінці 16;

Група ручки – виконує завдання у зошиті на сторінці 17;

Група голова – виконує завдання у зошиті на сторінці18.

Презентація робіт. Обговорення.

2. Робота з підручником

Підручник сторінка 32.

Учні називають частини тіла людини.

Частини тіла тварин.

Встановлюють різницю між частинами тіла людини і тварин.

Заключна частина

1.Зворотній зв’язок

Що для вас було сьогодні корисним на уроці?

2.Прощання

Учні стають у коло, беруться за руки та хором промовляють: «Ми сьогодні молодці»

Домашнє завдання

У зошиті на сторінці 19 обвести свою долоньку і розставити цифри.