Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

4.Робота з зошитом

На сторінці 8-9 зошита обвести різними кольорами і дізнатися, хто і що допомагає хворому одужати.

Заключна частина

1.Зворотний зв'язок

Продовжити фразу: «На цьому уроці-тренінгу я …»

2.Прощання

Стати в коло, узятись за руки і хором сказати: «Будьмо здорові!». Привітати одне одного оплесками.

Урок-тренінг 5 Режим дня

Мета

Ознайомити учнів із значенням виконання розпорядку дня для збереження здоров’я ; навчити за допомогою дорослих скласти режим дня.

Навчальні завдання

Наприкінці уроку учні повинні:

  • пояснювати, чому важливо вчасно лягати спати;

  • розповідати про свій режим дня;

  • виконувати правила розпорядку дня.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • клубок ниток;

  • годинник.

Що підготувати заздалегідь

  • демонстраційні таблиці «Розпорядок дня»;

  • малюнки з правилами.

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

7хв.

2

Основна частина

10 хв.

3

Практична частина

15 хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку- тренінгу

Вступна частина

1. Знайомство « Клубочок»

Діти називають своє ім’я та те, що найбільше люблять робити впродовж дня, передаючи клубок ниток з рук у руки.

2. Правила

Діти за допомогою малюнків згадують правила тренінгу.

Основна частина

1.Міні-лекція

Вчитель : “Ваш організм працює, як годинник,( демонстрація годинника),а в годиннику стрілочка рухається по-порядку. Рахуємо: 1, 2,…….12.

Все що робиться по-порядку дуже корисно для нашого здоров’я”.

2.Бесіда

Учні відповідають на питання підручника сторінка 22.

З чого починається ваш день? ( відповіді дітей)

Сьогодні ми з вами будемо виконувати цікаву роботу – складати розпорядок дня учня за малюнками.

Разом з дітьми вчитель складає ранковий розпорядок дня (користуючись підручником сторінка 25), корегуючи (якщо потрібно) відповіді дітей і прокручує стрілочку на демонстраційному годиннику , звертаючи увагу на плакат « Режим дня»

Вчитель : “Що ви робите у школі”? ( відповіді дітей)

“Що ви робите після школи”?(відповіді дітей)

Узагальнюючи відповіді дітей, вчитель працює зі стрілочкою годинника та демонстраційними таблицями.

Руханка

(Оголошуючи слова, учні імітують рухи, про які йде мова у вірші)

Сірий котик міцно спав, (імітація дії)

Навіть пісню не співав. (глибоке дихання)

Та, нарешті, пробудився,

І довкола обдивився. ( вправи для шиї)

Став смачненько потягатись (потягування)

І чистенько умиватись. (масаж дрібних м'язів обличчя)

Порозчісував він вуса (почерговий рух руками від рота праворуч, ліворуч)

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив, ( вправи для кистей рук)

Й до комірчини побрів. (ходьба на місці)

Буде мишку полювати (повороти праворуч, ліворуч з імітацією ловіння)

І добро оберігати. (напівприсіди)

Ми, як котик, відпочили, (дихальні вправи з підніманням навшпиньки. Руки

догори)

Щоб зміцніли наші сили. (руки всторони - згинання, розгинання рук в

ліктьових суглобах)

Практична частина

1.Робота з зошитами

У зошитах на сторінці 10 учні розглядають малюнки і розфарбовують небо. (Демонстрація малюнків, обговорення).

2.Рольова гра

Об’єднання дітей у 3-и групи ( ранок, день, вечір)

Завдання для груп:

1- а група - складає розпорядок дня до школи

2- а група - складає розпорядок дня в школі

3 - я група - складає розпорядок дня після школи

Презентація виконаних робіт.

3. Руханка

У підручнику на сторінці 24 розучити разом з вчителем руханку.

Заключна частина

1. Зворотний зв'язок

- Продовжить речення : « Режим дня треба виконувати для того щоб…»

2. Прощання

Діти стають у коло, беруться за руки та голосно вигукують:

« МИ МОЛОДЦІ!!!!»