Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

Урок-тренінг 3 Ріст і розвиток

Мета

Сформувати уявлення в учнів про те, як росте і розвивається людина. Дати можливість зрозуміти дитині, що вона особлива та індивідуальна. Розвивати зацікавленість до змін, які відбуваються у розвитку організму протягом життя. Навчити вимірювати зріст, масу тіла.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні

  • називати ознаки свого росту і розвитку;

  • уміти виконувати вправи для розслаблення очей і м’язів рук, тулуба.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • кольорові олівці;

Що підготувати заздалегідь:

  • плакат «Віночок»;

  • малюнки - знаки «Правила»:

  • малюнок «Дерева», осінні листочки на кожного учня.

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

7хв

2

Основна частина

15 хв.

3

Практична частина

10хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку - тренінгу

Вступна частина

Добрий день!

Зичу праці і пісень.

А ще вам побажаю

Сил, натхнення на весь день.

(Поверніться, посміхніться і потисніть руки один одному).

1.Знайомство

Вчитель роздає дітям квіточки і пропонує з цих квітів сплести віночок.

Діти по черзі виходять до дошки, називають своє ім’я, улюблене заняття і прикріплюють квіточку.

Я – Катя. Люблю малювати.

Я – Оля. Люблю …

2.Правила

Вчителька нагадує правила уроку – тренінгу ( показує малюнки з намальованими правилами, а діти відгадують ці правила).

3. Очікування

Дітям роздаються листочки. Учні підходять до «осіннього дерева» називають своє очікування та кріплять листочки на травичку.

Основна частина

1. Мозковий штурм

Вчитель : “Діти, що потрібно, щоб квіти росли?” Відповіді дітей.

Вчитель : “Так і людині все це потрібно, щоб вирости сильною, здоровою і розумною”.

2.Міні - лекція

Кожен вранішній світанок, кожен день залишає у нас свій слід. Щодня ми розумнішаємо, набираємось знань, досвіду і звичайно, міняємось зовні – ростемо. Переглянемо підручник на сторінці 14 і ми побачимо, як малече розвивалося. Учні в парах розповідають один одному про свої останні досягнення. Чим старша дитина, то більша її маса, зріст. Ріст і розвиток кожної людини залежать від чистоти тіла і помешкання, свіжого повітря, повноцінного харчування, безпечної поведінки, міцного сну, гарного настрою, правильної постави, частих хвороб, паління і вживання алкоголю.

3.Робота з підручником

Учні відкривають підручник на сторінці 12.

Давайте усі разом визначимо: хто з цих тварин найважчий? Хто найвищий?

4.Руханка

Вивчити віршик з підручника на сторінці 15 і виконати разом з вчителем руханку.

Практична частина

1.Робота в парах

Завдання :

Визначити зріст і масу тіла.

Діти розказують у парах, що зображено на малюнках у підручнику на сторінці 13. Як можна визначити зріст і масу тіла? (вчитель вимірює зріст учнів)

2.Робота з зошитами

У зошиті на сторінці 6 учні визначають, хто вищій?

А на сторінці 7 проставляють цифри від самого маленького до людини у віці.

Заключна частина

1.Зворотний зв'язок

Вчитель : “Давайте ще раз повторимо, що потрібно робити, щоб ваш зріст і маса тіла відповідали нормі”.

2. Прощання «Впіймай і передай посмішку»

Діти стають в коло, посміхаються один одному. Обережно передають посмішку в долонях.