Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

1. Зворотний зв'язок

Продовжити фразу: « На цьому уроці - тренінгу я …..»

2. Прощання

Стати у коло, узятись за руки і хором сказати: « МИ – НАЙКРАЩІ!»

Привітати один одного оплесками.

Урок-тренінг 22 Безпека в школі

Мета

Дати поняття про безпеку і небезпеку в школі; називати правила безпечної поведінки в школі; навчити вибирати безпечні місця для ігор у школі; вчити відмовлятися від ігор у небезпечних місцях.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні вміти:

  • називати правила безпечної поведінки в школі;

  • вибирати безпечні місця для ігор в школі.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • клей;

  • фломастери;

  • листки паперу;

  • клейкі папірці.

Що підготувати заздалегідь

  • малюнки безпечних та небезпечних місць у школі;

  • плакат «Правила» в малюнках.

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

5 хв.

2

Основна частина

7 хв.

3

Практична частина

20 хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку - тренінгу

Вступна частина

1. Знайомство

Продовжити речення : "Мене звуть ... .Моя улюблена гра ...".

2. Правила

Вчитель називає правила, учні мімікою і жестами демонструють дане правило.

Основна частина

1. Міні-лекція

Безпека - це коли нічого і ніщо не загрожує здоров'ю і життю. Небезпека - це коли щось або хтось загрожує здоров'ю чи життю. У школі є місця, де треба бути особливо обережними.

2. Мозковий штурм

Вчитель : “Назвіть небезпечні місця в школі”?

(На дошці малюнки: групуємо безпечні місця в одну сторону, небезпечні в іншу).

Робота з підручником

Розглянемо малюнок у підручнику на сторінці 86. Визначимо, де на цьому подвір’ї гратися не слід? Чому?

Назвіть місця, які небезпечні на нашому шкільному подвір’ї?

(учні називають по одному небезпечному місту)

Назвіть місця, які безпечні на нашому шкільному подвір’ї?

(кожен учень називає одне безпечне місце).

Практична частина

1. Робота в групах

Вчитель : “Ми з вами з'ясували, які є небезпечні місця і небезпечні ігри в школі. А зараз об'єднуємося у 2 групи” ( "Так!", "Ні!").

Завдання групам: намалювати:

I група - небезпечні місця в школі.

II група - безпечні місця в школі

2. Руханка.«Чики-брики»

Оголошуючи слова, учні імітують рухи, відображаючи зміст вірша.

Чики-брики – всі встають

На зарядку всі ідуть.

Присідають, присідають,

Руки в сторони тримають,

Головою крутять сміло

Так , як соняшник, уміло.

А в долоні три хлопки –

Підстрибують малюки.

3.Робота з підручником

Учнів об’єднати в пари.

Завдання групам : У підручнику на сторінці 87 розглянути малюнок і розповісти один одному, як діти відпочивають на шкільному подвір’ї.

У зошиті на сторінці 43 визначити, як відпочивають діти на шкільному подвір’ї?

4.Робота в колі

Разом з вчителям учні виготовляють велику пам’ятку «На шкільному подвір’ї не можна» (учні проговорюють, а вчитель записує).

Зачитати вірш «Що робити на перерві» підручник сторінка 88.

Заключна частина

1.Зворотний зв'язок

Вчитель: “Які небезпечні місця та небезпечні предмети існують в школі”?

2.Прощання "Віночок побажань "

Узяти за руки сусіда і продовжити фразу: "Я тобі бажаю ...". Не відпускати рук. По завершенні заплющити очі й подумки побажати всього найкращого тим, кого ви любите.