Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

Урок-тренінг 21 Безпека в домі

Мета

Познайомити дітей з безпечною поведінкою вдома; навчити дітей не гратися в місцях, де можна травмуватися; виховувати навички самостійності та відповідального ставлення за свою поведінку і за власні вчинки.

Навчальні завдання:

Наприкінці заняття учні повинні вміти:

  • обирати небезпечні місця у своєму будинку(кватирі);

  • називати правила безпечної поведінки вдома;

  • показувати предмети, які можуть за необережності бути вдома небезпечними.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • фломастери;

  • маркери;

  • аркуші паперу А3.

Що підготувати заздалегідь

  • плакат з правилами;

  • картинки для об’єднання;

  • плакат «Тут ми живемо»;

  • плакат “Як треба себе вести, якщо залишився сам вдома?”

Орієнтовна структура тренінгу

з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

5 хв.

2

Основна частина

15 хв.

3

Практична частина

12 хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку – треніну

Вступна частина

1.Знайомство

Вчитель: “Добрий день. Перед початком уроку я хочу по-перше побачити ваші посмішки, а по-друге, щоб кожен із вас назвав своє ім’я і найулюбленішу квітку”.

2. Правил

Вивішується плакат з правилами або звертається увага на куток, де вони розміщуються.

Вчитель: “Яке правило вам подобається виконувати більш за все?”.

Основна частина

1.Робота з підручником

Прочитати віршик на сторінці 82. На маленьких папірцях намалювати свій будиночок і прикріпити на плакат «Тут ми живемо». Запропонувати учням порахувати скільки в ньому поверхів? Визначити чи є в ваших будиночках газ, гаряча і холодна вода?

2. Робота з зошитами

У кожного з вас є свої будиночки у тваринок теж є будиночки. Давайте разом відкриємо зошити на сторінці 40 і проведемо доріжки від кожної тваринки до їх будинку.

2.Запитання і відповіді

- Діти, а ви коли-небудь лишалися дома самі?

- А чи страшно вам було?

Чим ви займалися, коли залишалися наодинці? Відповіді дітей.

Вчитель: У кожного будинку є місця, де бігати і гратися небезпечно. Розглянемо малюнок у підручнику на сторінці 83. Які приміщення в ньому є?

Чому кухня – це небезпечне місце? Чому не можна гратися на балконі?

3. Руханка

Учні імітують рухи, відображаючи зміст вірша.

Щось не хочеться навчатись,

Треба вже й порозважатись,

Пострибати, політати,

Або лінощі прогнати. (виконати де кілька разів)

4. Робота в групах

Учнів об’єднати у п’ять груп, кожна група отримує завдання з підручника на сторінці 84.

  1. знаходять на малюнку те, що може уразити струмом;

  2. що може спричинити пожежу;

  3. що може залити підлогу в кватирі;

  4. чим можна порізатися або вколотися;

  5. чим можна отруїтися.

Обговорення.

Практична частина

1.Практична робота в групах

Об’єднання учнів у 4-и групи ( роза, ромашка, тюльпан, айстра )

Завдання групам : намалювати:

1-а група – чим можна дітям займаються, коли вони дома без дорослих.

2-а група – чим не можна гратися дома, коли залишився сам.

3-я група – місця у домі, які безпечні для гри.

4-та група – місця у домі, які найкращі для навчання.

Обговорення малюнків та підведення підсумків.

2.Робота з зошитами

У зошиті на сторінці 41-42 учні виконують завдання.

3. Мозковий штурм

Вчитель: “Як треба себе вести, якщо залишився сам вдома”?

На плакаті складаються загальні правила поведінки вдома, якщо залишився сам. Користуючись корисними порадами у підручнику на сторінці 85.

  • Двері треба зачиняти не лише на замок, а й на засувку, ланцюжок.

  • Якщо у двері дзвонить незнайомець і каже, що сталася біда, не впускай його до квартири. На будь-які прохання відчинити двері можна відповісти: «Я зателефоную сусіду, він вийде і допоможе вам» або «Зараз зателефоную до міліції, вони приїдуть і допоможуть».

  • Не можна впускати до квартири ні електрика, ні сантехніка, ні міліціонера, навіть якщо вони показують якесь посвідчення. Зловмисники часто вдягають військову чи міліцейську форму.

  • Відповідай по телефону лише знайомим людям. Якщо є автовідповідач, краще не знімай слухавку.

  • Біля телефону мають бути записники з номерами телефонів батьків — службові, сусідів, родичів, відділу міліції, а також 101, 102, 103.

  • Дзвонити до міліції чи пожежників можна кожному, хто потрапив у скруту. При цьому треба чітко повідомити свої ім'я та прізвище, адресу, номер телефону.

  • Якщо ти чуєш, що хтось намагається відчинити ваші двері, голосно крикни що-небудь, наче звертаєшся до когось із членів родини. Це може налякати грабіжників, вони підуть геть. Якщо це їх не налякало, телефонуй до міліції, чимдуж стукай сусідам у стіну, спробуй привернути увагу перехожих через вікно. І ніколи не занепадай духом, не втрачай самовладання, вияви витримку — це допоможе тобі захиститися.

Заключна частина