Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

2. Прощання

Діти передають один одному маленьку іграшку котика та висловлюють побажання

Урок-тренінг №19 Наші рятувальники

Мета

Познайомити учнів з небезпечними ситуаціями у побуті (пожежа, несправність електроприладів, витік газу, порушення водопостачання);

навчити відтворювати порядок дій повідомлення відповідним службам про небезпечні ситуації.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні вміти :

  • називати номери телефонів аварійних служб (101, 102, 103, 104);

  • наводити приклади небезпечних ситуацій у побуті (пожежа, несправність електроприладів, витік газу, порушення водопостачання);

  • у разі виникнення екстремальної ситуації звертатися по допомогу до дорослих, аварійних служб;

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • малюнкові правила поведінки;

  • олівці.

Що підготувати заздалегідь

  • малюночки для об’єднання у групи;

  • малюнки (ситуаційні);

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

5 хв.

2

Основна частина

10 хв.

3

Практична частина

15 хв.

4

Зворотний зв’язок

5 хв.

Хід уроку - тренінгу

Вступна частина

1.Знайомство

Назвати своє ім’я і продовжити фразу: «Якби я була(був) б квіткою, то...»

- ( Я - Марина. Якби я була квіткою, то була б ромашкою).

2.Повторення правил

- Вчитель : “ Які правила тренінгу нам ще не вдається виконувати”?

- Нам ще не вдається виконувати «Привило піднятої руки».

Основна частина

1.Запитання і відповіді

Учні розглядають малюнок у підручнику на сторінці 74 і відповідають на запитання: з якого мультфільму ці малюнки? Як звали хороброго мангуста? Від якої небезпеки він урятував людей? Обговорення.

2.Аналіз ситуації

Прочитати оповідання Льва Толстого «Пожежні собаки» на сторінці 128 підручника. Обговорити ситуацію. Яку користь приніс Боб?

3.Руханка

Вправа «Один до одного».

Діти вільно рухаються, по команді об’єднуються у пари та виконують прохання вчителя. Наприклад: вухо до вуха, нога до ноги, спина до спини і т.д.

4. Робота в групах

Об’єднання учнів у 3 -и групи (ліса, ведмідь, вовк)

Завдання для груп:

Розглянути малюнки з загрозливими ситуаціями для дітей у підручнику на сторінці 75, та проаналізувати ситуації. Дати відповіді на запитання:

- Що загрожує учням? Чому? До кого можна звернутися у цих ситуаціях?

Практична частина

1.Моделювання ситуацій повідомлення про небезпеку за телефонами 101,102, 103, 104.»

Прочитати віршик у підручнику на сторінці 76.

Об’єднання учнів у 4 -и групи ( 101,102,103,104)

Завдання групам: інсценування ситуацій, відтворення порядку дій та повідомлення відповідним службам про небезпечні ситуації.

Прочитати корисні поради у підручнику на сторінці 77.

Заключна частина

1 Зворотний зв'язок

-Вчитель: “ Що вам сподобалось на сьогоднішньому уроці? - Що найбільше запам'яталось”?

2.Прощання

Всі діти беруться за руки, посміхаються один одному та тричі промовляють: «Всі ми молодці!»