Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

Урок-тренінг 18 Безпека ігор та розваг

Мета

Навчити учнів обирати безпечні місця для рухливих ігор і розваг, додержуватися правил безпечної поведінки під час зимових та літніх розваг.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

  • називати можливість небезпеки під час рухливих ігор;

  • називати предмети з якими не можна гратися вдома і надворі;

  • пояснювати небезпеку прогулянок далеко від дому без дорослих.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • аркуші паперу;

  • олівці, фломастери, маркери;

  • ножиці, клей.

Що підготувати заздалегідь

  • Речі для гри на подвір’ї.

Орієнтовний план тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

5 хв.

2

Основна частина

10 хв.

3

Практична частина

17 хв.

4

Заключна частина

3 хв.

Хід уроку-тренінгу

Вступна частина

1.Знайомство

Продовжіть речення: "Мені подобається відпочивати на подвір'ї, тому що ...".

2. Правила

Вчитель: “Щоб урок-тренінг пройшов цікаво, яких правил треба додержуватися?”

Основна частина

1. Бесіда

Кожній дитині потрібний активний відпочинок на свіжому повітрі. Після уроків кращим відпочинком є рухливі ігри: плавання, катання на велосипеді, самокаті, роликах. Давайте усі разом розглянемо малюнок у підручнику сторінка 70. А де ще у вашому дворі можна кататись на велосипеді, роликах, санчатах, грати у рухливі ігри? (відповіді учнів) Але ці розваги можуть бути небезпечні. А як ви вважаєте, які можуть бути небезпеки у вашому дворі? (відповіді учнів) Щоб не трапилося лиха, слід дотримуватись деяких правил. Як можна уникнути цих небезпек? (відповіді учнів).

2. Гра

Зараз ми з вами будемо дослідниками. Я буду вам показувати різні речі, ви уважно розглядаєте і міркуєте чому ця річ може бути небезпечною?

3.Обговорення

Познайомитися з коломийками у підручнику на сторінці 71.

За малюнками у підручнику на сторінці 71 скласти розповідь "Чим загрожує дітям їхня поведінка?".

4. Робота в групах

Тварини - це менші наші брати. Тварини поділяються на дикі і свійські. З дикими тваринами ми зустрічаємося на природі. Свійські живуть поряд з нами.

Як ви гадаєте, тварини - це друзі чи вороги?” (учні відстоюють різні позиції)

3. Руханка

"Імітація рухів тварин " (за командою вчителя).

Практична частина

1. Робота в групах

Об’єднання учнів в 4-і групи за імітацією голосу тварин "Гав-гав", "Няв-няв", «Му-му», «ку-ка-ре-ку».

Завдання групам: Використовуючи поради з підручника на сторінці 73.

група «Гав-гав» - складає корисні поради під час гри на дворі;

група «Няв-няв» - складає правила безпечної поведінки з тваринами;

група «Му-му» - складає корисні поради при зустрічі з незнайомими людьми;

группа «Ку-ка-ре-ку» - розігрують сценку «Як сказати «Ні»

Після кожного виступу обговорення.

Заключна частина

1. Завершення тренінгу

Закінчити речення "Сьогодні на уроці я дізнався (лася)…»