Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

1.Робота з зошитом

Визначити правило дружньої родини у зошиті на сторінці 36.

2.Рольова гра

Об’єднати учнів у три групи (братики – сестрички, мама – тато, бабусі – дідусі)

Група «Братики – сестрички» розігрує сценку: «Що ви зробите, якщо молодша сестра чи брат просить почитати книжку, а ви збираєтесь на прогулянку?»

Група «Мами – тата» розігрує сценку: «Що ви зробите, якщо у мами розболілася голова?»

Група «Бабусі – дідусі» розігрує сценку: «Що ви зробите, якщо бабуся просить вас допомогти по господарству, а ви розмовляєте по телефону?»

3.Робота з підручником

Прочитати поради з підручника сторінка 59.

Заключна частина

1.Завершення тренінгу

Учні по колу промовляють фразу: «Сьогодні на тренінгу я дізнався, що батьків треба слухатися, тому що…».

2.Прощання

« Я передаю це серце тобі бо ти…»( добрий, чемний…)

3.Домашнє завдання

З батьками прочитати оповідання на сторінці 126-127.

Урок-тренінг15 Дівчатка і хлопчики

Мета

Навчити учнів знаходити спільне і відмінне між хлопчиками і дівчатками; уточнити й розширити уявлення дітей про спільні ігри для хлопчиків і дівчат; створити на уроці - тренінгу дружню атмосферу.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

  • розповідати про спільний одяг, заняття, спільні ігри між хлопчиками та дівчатами;

  • уміти підтримувати дружні стосунки між хлопчиками і дівчатками.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • аркуші паперу А-4;

  • кольорові олівці, маркери.

Що підготувати заздалегідь

  • плакат «Наш дружній клас», «Портрет мого класу»

  • силуети «Бінго».

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

5 хв.

2

Основна частина

15 хв

3

Практична частина

12 хв

4

Зворотний зв’язок

3 хв

Хід уроку-тренінгу

Вступна частина

1.Знайомство

Вчитель роздає «Бінго» (силуети вирізаних «хлопчиків» і «дівчаток»), учні на своїх «Бінго» пишуть своє ім’я і називаючи своє ім’я розповідають про себе: «Я гарний хлопчик, тому що…, я гарна дівчинка, тому що…» «Бінго» кріпляться на плакат «Наш дружній клас»

2. Правила

Вчитель: подивіться на правила, назвіть кожний своє найулюбленіше правило і скажіть навіщо воно нам потрібно?

Основна частина

  1. Бесіда

Прочитати віршик з підручника на сторінці 60. А давайте разом поміркуємо, які зачіски мають дівчатка? А хлопчики? А чим вони відрізняються? А є схожі зачіски у хлопчиків і дівчаток?

Вчитель: І хлопчики і дівчатка мають однаковий колір волосся, довжину волосся, є схожі і зачіски, але частіше хлопчиків відрізняють від дівчаток саме за зачісками.

А зараз ми визначимося чим ще відрізняються хлопчики від дівчаток? Учні розглядають малюнки у підручнику на сторінці 61-62 і відповідають на запитання.

Вчитель: Відмінності в перевазі, в іграшках хлопчиків чи дівчаток виникають не відразу. У ранньому віці всі діти вважають за краще грати з ляльками, так як у них є особи, до яких будь-яка дитина тягнеться з народження. Діти трохи старший освоюють машинки й конструктори, так як вони дають більше можливості для активності.