Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Савченко Все Уроки ОЗ 1 класс.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
608.77 Кб
Скачать

Урок-тренінг 13 Узагальнювальний урок-тренінг до розділу «Здорове тіло»

Мета

Узагальнити та закріпити отримані знання з теми «Здорове тіло»; створити на уроці дружню атмосферу; продовжувати формувати у школярів переконання, що рух і здоров’я взаємопов’язані.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

  • розповідати, як вони піклуються про своє здоров’я;

  • уміти виконувати вправи для ранкової зарядки.

Обладнання і матеріали

  • підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

  • клейкі папірці;

  • аркуші паперу А-4;

  • кольорові олівці.

Що підготувати заздалегідь

  • плакат “Різнокольорова квітка”;

  • вирізані на кожного учня яблучка, хмаринки

  • макет серця.

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

5 хв.

2

Основна частина

15 хв

3

Практична частина

10 хв

4

Зворотний зв’язок

5 хв

Хід уроку-тренінгу

Вступна частина

1.Знайомство

Учні називають своє ім’я і свою улюблену гру. ( мене звуть… моя улюблена гра…)

2. Правила

Подивіться на правила і скажіть, будь ласка, які правила нам потрібні у грі? (відповіді учнів)

Основна частина

1. Бесіда-гра

На дошці прикріплена велика квітка з 8 різнокольоровими пелюстками на кожній пелюстці написані теми: (Режим дня, твоя постава, здорові стопи, чистота і здоров’я, харчування і здоров’я, рух і здоров’я, загартовування, корисний відпочинок).

- Протягом багатьох уроків ми з вами вивчали різні теми і турбувалися про своє здоров’я. У вас є можливість по черзі обрати одну з пелюсток, під кожною пелюсткою є питання, вам потрібно бути відповісти на ці питання. (учні називають колір пелюстки, а вчитель зачитує питання на, яке відповідає учень).

- Режим дня: Щоб не зашкодити своєму здоров’ю і все встигати робити, чого слід дотримуватися? Що треба їсти на сніданок, вечерю, обід?

- Твоя постава: Продемонструй правильне сидіння за партою. Визначити правильність своєї постави.

- Здорові стопи: Пригадайте, які вправи проти плоскостопості пропонувала сова? Яке потрібно обирати взуття щоб уникнути плоскостопості?

- Чистота і здоров’я: Розповісти, як правильно треба мити руки? Назвати засоби гігієни.

- Харчування і здоров’я: Назвати корисні продукти харчування. Які овочі і фрукти ти споживаєш щодня?

- Рух і здоров’я: Для чого нам потрібно рухатися? З чого потрібно починати день?

- Загартовування: Яки ти знаєш види загартовування? Як можна загартовуватися взимку?

- Корисний відпочинок: Чому корисно грати у рухливі ігри? Який відпочинок називають корисним?

2. Руханка

Хто ж там, хто вже так втомився

І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить, (очі закриті долонями )

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало (відкрити очі і підняти голови)

І проміння всім послало. (піднятися навшпиньки, руки догори в сторони)

Раз, два - всі пірнають (напівприсід, групування)

Три чотири - виринають (встати)

П'ять, шість - на воді (нахили тулуба вправо, вліво - імітація хвиль)

Кріпнуть крильця молоді.

Сім, вісім - що є сили

Всі до берега приплили. (імітація плавання).

Дев'ять, десять - розгорнулись,

Обсушились, потягнулись (імітація обтирання,потягнутися)

Й розішлися хто куди. (ходьба )

Практична частина

1.Робота в парах

Об’єднання учнів у пари.

Завдання групам: хто перший пройде «Маршрут здоров’я» у зошитах на сторінці 31-34. (вчитель пояснює правила гри, які розписані у зошиті на сторінці 34)

Висновок : Потрібно більше рухатися, бігати, стрибати, займатися спортом, розвивати силу і спритність, гнучкість і швидкість, загартовувати своє тіло, робити щоденно ранкову зарядку.

2.Руханка

Учні стоять у колі. Запропонувати продемонструвати кожному учневі виконати свою улюблену вправу для ранкової зарядки. (один учень показує решта виконує вправу).

Заключна частина

1.Завершення тренінгу

Учні по черзі проговорюють фразу: «Щоб бути здоровим потрібно…»?

2.Прощання

Учні стають у коло і по черзі бажають один одному бути…(сильним, швидким, витривалим…)