
- •1. Загальна частина
- •1.1. Характеристика навчального закладу
- •1.2. Виховна та навчально-методична робота
- •2. Методична частина
- •2.1. Дидактичне проектування з теми навчальної дисципліни
- •2.1.1. Аналіз і коректування професійної діяльності спеціаліста
- •2.1.2. Аналіз навчальної програми дисципліни з теми №1
- •2.2. Аналіз виробничо-технічної бази з теми №1
- •2.2.1. Аналіз навчальної літератури з теми №1
- •2.2.2. Створення інформаційних (логіко-змістовних) матеріалів до теми №1
- •2.2.3. Постановка дидактичних цілей. Вибір методів навчання до теми №1
- •2.2.4. Розробка бінарних дій викладача та учнів на уроці №1
- •4. Відрізняється алгоритмічна структура розгалуження від алгоритмічної структури вибір?
- •2.3. Аналіз виробничо-технічної бази з теми №2
- •2.3.1. Аналіз навчальної літератури з теми №2
- •2.3.2. Створення інформаційних (логіко-змістовних) матеріалів до теми №2
- •2.3.3. Постановка дидактичних цілей. Вибір методів навчання до теми №2
- •2.3.4. Розробка бінарних дій викладача та учнів на уроці №2
- •2.4. Аналіз занять викладачів і студентів-практикантів
- •2.5. Рекомендації з удосконалення дидактичного проекту
- •3. Виховний розділ
- •3.1. План виховної роботи групи
- •Розробка виховних заходів
- •Підготовчий етап
- •Основна частина
- •Заключна частина
- •Підготовчий етап
- •Основна частина
- •Заключна частина
- •3.2. Аналіз виховного заходу
- •2. Оцінювання основних особистісних якостей класного керівника
- •3.3. Вивчення особистості учня
- •3.4. Профорієнтаційна робота
- •3.5. Висновок про проведену виховну роботу
- •Додатки Додаток а Конспект з теми № 1 «Алгоритми обчислювальних процесів».
- •Додаток б Конспект з теми № 2 «Бази даних. Основні поняття»
- •Додаток в Структура сценарію виховного заходу №1
- •Додаток г Структура сценарію виховного заходу №2
- •Дітям роздають Пам'ятку "Гімнастика для очей".
2.4. Аналіз занять викладачів і студентів-практикантів
Протягом практики було відвідано 16 занять викладачів теорії та 2 заняття виробничого навчання ліцею. Оцінки щодо 4 занять представлені в таблиці 2.10.
Заняття №1. Українська література (гуманітарний цикл)
Викладач: Компонієць Олена Михайлівна
Предмет: українська література
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 12 учнів.
Тема заняття: Леся Українка «Бояриня».
Мета: Показати трагедію долі дівчини Оксани на прикладі твору «Бояриня» Лесі Українки.
Тип уроку: урок-формування нових знань.
Структура уроку:
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
Вивчення нового матеріалу:
Творчість Лесі Українки.
Суперечливість твору «Бояриня».
Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь учнів.
Домашнє завдання.
Методи навчання, що використовуються: лекція, бесіда.
Засоби навчання: дошка, плакати, стенди, зошити.
Заняття №2. Математика (природничо-математичний цикл)
Викладач: Шабаєва Валентина Абдулаївна
Предмет: математика
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 11 учнів.
Тема заняття: Перпендикулярність прямої та площини.
Мета: Ознайомитися з перпендикулярністю прямих у просторі; виявити признак перпендикулярності прямої і площини та правила побудови перпендикулярної прямої до площини.
Тип уроку: урок-формування нових знань.
Структура уроку:
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
Вивчення нового матеріалу:
Перпендикулярність прямих у просторі.
Признак перпендикулярності прямої та площини.
Правила побудови перпендикулярної прямої до площини.
Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь учнів.
Домашнє завдання.
Методи навчання, що використовуються: робота з підручником, пояснення.
Засоби навчання: дошка, зошити, підручники.
Заняття №3. Інформатика (Загально-професійний цикл)
Викладач: Шабаєва Валентина Абдулаївна
Предмет: інформатика
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 10 учнів.
Тема заняття: Моделювання умовних та ітеративних обчислень у табличному вигляді.
Мета: Ознайомитися з моделюванням умовних та ітеративних обчислень у табличному вигляді.
Тип уроку: урок-формування нових знань.
Структура уроку:
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
Вивчення нового матеріалу:
Введення формул.
Побудова таблиці та кругової діаграми.
Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь учнів.
Домашнє завдання.
Методи навчання, що використовуються: робота з підручником.
Засоби навчання: дошка, зошити, підручники.
Заняття №4. Фізика (Загально-професійний цикл)
Викладач: Горбажан Петро Павлович
Предмет: фізика
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 9 учнів.
Тема заняття: Вологість повітря.
Мета: Ознайомитися з поняттям вологості повітря.
Тип уроку: урок-формування нових знань.
Структура уроку:
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
Вивчення нового матеріалу:
Поняття вологості повітря.
Абсолютна вологість повітря.
Відносна вологість повітря.
Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь учнів.
Домашнє завдання.
Методи навчання, що використовуються: лекція, бесіда.
Засоби навчання: дошка, зошити, макети приладів.
Заняття №5. Виробниче навчання
Викладач: Андрій Анатолійович Кушлак
Предмет: ВН
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 9 учнів.
Тема заняття: Робота з резисторами.
Мета: Ознайомитися з видами резисторів та навчитися застосовувати їх на практиці.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку:
Цільова настанова.
Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.
Вивчення нового матеріалу:
Поняття «резистор».
Вимірювання опору.
Види резисторів.
Формування практичних умінь використання резисторів.
Підведення підсумків.
Методи навчання, що використовуються: розповідь.
Засоби навчання: схеми, плакати, вимірювальні прилади, резистори.
Таблиця 2.10
Загальна характеристика уроків викладачів
|
Гуманітарні |
Природничо-математичні |
Загально-професійні |
Виробниче навчання |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Прізвище, ім’я, по батькові викладача |
Компонієць Олена Михайлівна |
Шабаєва Валентина Абдулаївна |
Горбажан Петро Павлович |
Кушлак Андрій Анатолійович |
|
Назва предмета |
Українська література |
Математика, Інформатика
|
Фізика
|
Технічне навчання
|
|
Курс, група, спеціальність |
1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів»
|
1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів» |
1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів» |
1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів» |
|
Число студентів у групі (є присутнім) |
12
|
11
|
10
|
9
|
|
Тема заняття |
Леся Українка «Бояриня». |
Перпендикулярність прямої та площини. |
Вологість повітря. |
Робота з резисторами. |
|
Мета заняття
|
Показати трагедію долі дівчини Оксани на прикладі твору «Бояриня» Лесі Українки.
|
Ознайомитися з перпендикулярністю прямих у просторі; виявити признак перпендикулярності прямої і площини та правила побудови перпендикулярної прямої до площини.
|
Ознайомитися з поняттям вологості повітря. |
Ознайомитися з видами резисторів та навчитися застосовувати їх на практиці.
|
|
Тип уроку
|
Формування нових знань |
Формування нових знань |
Формування нових знань |
Комбінований |
|
Елементи структури уроку, методи навчання, що використовуються |
Лекція, бесіда
|
робота з підручником, пояснення. |
лекція, бесіда. |
Розповідь |
|
Засоби навчання, що використовуються |
дошка, плакати, стенди, зошити |
дошка, зошити, підручники. |
дошка, зошити, макети приладів. |
схеми, плакати, вимірювальні прилади, резистори. |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Критерії оцінки
|
Коефіцієнт значущості |
|
|
|
|
1. Чітке визначення теми і задач її вивчення |
5
|
20 |
20 |
20 |
20 |
2. Показ перспектив вивчення теми |
5
|
20 |
20 |
20 |
20 |
3. Дозування викладеного матеріалу, закріплення доз |
5
|
20 |
20 |
20 |
20 |
4. Доступність і переконливість викладу |
7
|
28 |
28 |
28 |
28 |
5. Логічна послідовність викладу |
7
|
28 |
28 |
28 |
28 |
6. Оптимальність темпу викладу для засвоєння |
4 |
16 |
16 |
16 |
16 |
7. Наявність пауз, акцентування головного |
5 |
20 |
20 |
20 |
20 |
8. Використання інтонації для найкращого засвоєння |
3 |
12 |
12 |
10 |
12 |
9. Контакт з аудиторією |
5 |
20 |
20 |
16 |
15 |
10. Доцільність використання засобів наочності |
5 |
20 |
20 |
20 |
20 |
11. Доцільність обраного методу викладу для ефективної реалізації мети заняття. |
10 |
40 |
40 |
40 |
40 |
12. Використання проблемних питань і пізнавальних завдань |
10 |
40 |
30 |
40 |
30 |
13. Ефективність використання прийомів активізації пізнавальної діяльності |
10 |
40 |
40 |
40 |
40 |
14. Раціональне використання дошки |
10 |
40 |
40 |
20 |
40 |
15. Використання засобів обчислювальної техніки |
5 |
0 |
0 |
0 |
0 |
16. Зовнішній вигляд |
5 |
25 |
25 |
25 |
25 |
17. Культура мови |
8 |
40 |
35 |
32 |
40 |
18. Емоційність викладу |
2 |
10 |
10 |
10 |
10 |
Заняття №6. Інформатика
Викладач: Воронко Катерина Миколаївна
Предмет: Інформатика
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 13 учнів.
Тема заняття: «Бази даних: поняття моделі даних, бази даних. Поняття призначення й систем керування базами даних».
Мета: познайомити студентів з базами даних.
Тип уроку: комбінований урок..
Структура уроку:
- придбання умінь і навичок рішення певних службових задач;
- формування інтересу до професійної діяльності;
- розвиток професійного мислення.
Методи навчання, що використовуються: бесіда.
Заняття №7. Інформатика
Викладач: Воронко Катерина Миколаївна
Предмет: Інформатика
Курс, група, спеціальність: 1 курс, група №2, «Регулювання та контроль РЕА та приладів».
Присутні на занятті: 15 учнів.
Тема заняття: «Системи керування базами даних».
Мета: ознайомити студентів з системами керування базами даних.
Тип уроку: комбінований урок..
Структура уроку:
- придбання умінь і навичок рішення певних службових задач;
- формування інтересу до професійної діяльності;
- розвиток професійного мислення.
Методи навчання, що використовуються: бесіда.