
- •Міністерство культури і туризму України Калуський коледж культури і мистецтв
- •«Техніка дихання – важливий елемент техніки актора»
- •Хід заняття :
- •Організаційний момент.
- •Мотивація навчальної діяльності студентів.
- •Актуалізація опорних питань.
- •I сходинка « Повтор теоретичного матеріалу»
- •Іі сходинка «Розминка п’яти хвилинка»
- •Ііі сходинка « Вивчення нової теми»
- •IV сходинка «Поєднання дихання з рухами»
- •V сходинка «Поєднання ритму, рухів, голосу та дихання»
- •VI сходинка «Будуємо хатину Джека завдяки диханню»
- •VII сходинка «Скоромовки та дихання»
- •Заключна частина
- •Підбиття підсумків заняття.
- •Оцінювання студентів.
- •Домашнє завдання.
- •Література
Міністерство культури і туризму України Калуський коледж культури і мистецтв
Методична розробка відкритого заняття
З навчальної дисципліни
«Сценічна мова»
«Техніка дихання – важливий елемент техніки актора»
Заняття - тренінг
Калуш 2015
Підготувала : Єленюк У. М - викладач комісії режисерських дисциплін Калуського коледжу культури і мистецтв
Тема: «Техніка дихання – важливий елемент техніки актора»
МЕТА:
Навчальна:
Оволодіти вірним типом дихання, оскільки без цього неможлива мовна постановка голосу.
Навчитися вільно, швидко й непомітно вдихати повітря в момент паузи.
Навчитись регулювати вдих, який має в точності відповідати характеру, змісту і логіці вимовленого тексту
Розвиваюча:
Розвиток емоційного стану студентів, вміння використовувати теоретичні знання на практиці.
Розвиток діафрагмально – реберного дихання;
- розвиток координації рухів;
- активізацію артикуляційного апарату;
- автоматизацію правильної звуко вимови.
Виховна :
Сприяти формуванню професійних здібностей;
Сприяти формуванню виконавських якостей.
Тип заняття : Заняття - тренінг
Міждисциплінарні зв’язки : «Режисура т. з.» , «НП (спец)», « Основи акторської майстерності».
Обладнання : мультимедійний комплекс, реквізит для проведення тренінгу( 9 стільців, скакалки), схематичний конспект, ноутбук.
Хід заняття :
Вступний етап
Організаційний момент.
Мотивація навчальної діяльності студентів.
Актуалізація опорних питань.
Студенти входять у навчальну аудиторію, виконуючи вправу «грудний регістр» вимовляючи при цьому: ма-мо-му-ме-ми-мі
Викладач : Добрий день, привітайтесь по сценічному!
Студенти вітаються від найтихішого звучання до найголоснішого
Викладач: сценічне представлення кожного!
Студенти представляються вимовляючи своє прізвище у вигляді скоромовки, наприклад, я Бринчак переполубринчалась на маленьких переполубринчаненят.
Викладач: Ми знаємо , що висока культура рідної мови в житті і на сцені має бути органічною, увійти в плоть і кров, стати необхідною і звичною для актора і читця. Не меншою мірою це потрібно режисерові. Режисер повинен бути авторитетом у питаннях культури мови, особисто відповідати за її високий рівень на сцені. Адже на сцені слово потребує досконалого звучання. Основою, фундаментом такого звучання є оволодіння читця техніки мовлення: правильною літературною вимовою, чіткою дикцією, звучністю й гнучкістю розмовного голосу, правильним диханням. Сьогодні дорогий другий курс на нашому занятті ми будемо підніматись сходинками вгору. Цих сходинок є 7. Першою сходинкою є перевірка домашнього завдання. Минулого уроку ми взяли тему дихання та види дихання. Зараз ми з вами її повторимо завдяки фронтальному опитуванні
I сходинка « Повтор теоретичного матеріалу»
Отже з яким диханням ми познайомились минулого тижня?
Які типи дихання ви знаєте? Охарактеризуйте їх
Який тип дихання є правильним?
Яку мету має комплекс тренувальних вправ на дихання?
Отже яким повинне бути правильне фонаційне дихання?
Викладач: добре, на основі вивченого матеріалу минулого заняття ми переходимо до ІІ сходинки, я прошу вас пригадати основні тренувальні вправи на дихання з яких читець починає свою розминку, ну що ви готові перейти до практичних вправ?