- •Тема 16: планування навчання іноземної мови в загальноосвітній школі.
- •1. Мета і роль планування в організації навчального процесу.
- •Г оловна мета планування
- •Принципи планування
- •2. Основні питання навчального процесу з іноземної мови.
- •3. Навчальна програма з іноземної мови, її призначення, зміст.
- •3.2. Загальноприйнята структура і зміст програм з іноземної мови для середньої школи.
- •3.3. Зміст та структура пояснювальної записки до програми навчання іноземних мов для середніх шкіл (за автором Биркун л.В. Кну)
- •4. Підручник – важлива основа для планування. Підручник – основний засіб навчання
- •4.1. Підручник, його зміст і структура
- •4.2. Вимоги до підручника, як основного засобу навчання іноземної мови (таблиці укладено на основі змісту статті і.Л. Бім і інші.) 1999, № с. 15-17
- •4.3. Принципи навчання, які повинні бути реалізовані в сучасному підручнику з ім.
- •4.4. Основні параметри оцінювання підручника (Запозичено із Reference Guide for the Teacher of English)
- •4.6. Навчально – методичний комплекс
- •4.7. Методичні посібники на допомогу вчителю іноземної мови.
- •5. Одиниці планування.
- •5.1. Основні завдання планування на довгий термін (план на рік і півріччя).
- •5.2. Етапи, необхідні для здійснення тематичного планування.
- •Вимоги до складання тематичного плану
- •Тематичний план уроку у … класі (Зразок)
- •5.3. Підготова конспекту уроку
- •5.3.1. Основні етапи підготовки поурочного конспекту уроку з іноземної мови
- •6. Конспект уроку у 5 класі (взірець)
- •1. Тема уроку: Моя сім’я
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку (вид обладнання, його конкретне призначення)
- •5. Хід уроку
- •Умови успішного планування уроків з іноземної мови
- •6. Вміння вести навчально-методичну й організаційну документацію з педагогічної практики
- •Успішне планування уроку базується на розумінні і знанні комплексних вимог до організації уроку іноземної мови, в числі яких:
- •6.2. Врахування комплексного характеру умов вивчення іноземних мов взагалі і виокремлення цілей кожного уроку, зокрема.
- •6.3. Уміння чітко визначити і сформувати мету(задачі) уроку. Типові формулювання комунікативних цілей уроку Цілі для формування мовної компетенції:
- •Цілі для формування комунікативної компетенції:
- •Методичні вимоги до уроку іноземної мови з урахуванням специфіки самої навчальної дисципліни.
4.6. Навчально – методичний комплекс
Н авчально – методичний комплекс Система дидактичних засобів навчання з конкретної дисципліни при
провідній ролі підручника, яка створюється з метою найбільш повної
реалізації виховних і пізнавальних завдань, сформульованих програмою з
цієї дисципліни і спрямованих всебічний розвиток особистості
Навчально – методичний комплекс включає |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4.7. Методичні посібники на допомогу вчителю іноземної мови.
Методичні посібники (МП) і їх роль для планування |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. Одиниці планування.
Одиниці планування |
|
Планування на довгий термін: план на рік і на півріччя
|
|
Цей вид планування пов’язаний з складання календарного плану |
|
Планування тематичної серії уроків |
|
Головна мета полягає у визначенні комунікативних завдань, які мають бути досягнуті в рамках серії уроків з однієї і тієї ж теми (тема “Спорт”, “Професії” і інші)
|
|
|
Планування окремих уроків (поурочне планування) |
|
Головне завдання вчителя полягає у з’ясуванні того, як на одному конкретному уроці організувати процес по оволодінню практичними навиками і вихованню учнів |
5.1. Основні завдання планування на довгий термін (план на рік і півріччя).
Завдання цього виду планування |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
