- •Тема 16: планування навчання іноземної мови в загальноосвітній школі.
- •1. Мета і роль планування в організації навчального процесу.
- •Г оловна мета планування
- •Принципи планування
- •2. Основні питання навчального процесу з іноземної мови.
- •3. Навчальна програма з іноземної мови, її призначення, зміст.
- •3.2. Загальноприйнята структура і зміст програм з іноземної мови для середньої школи.
- •3.3. Зміст та структура пояснювальної записки до програми навчання іноземних мов для середніх шкіл (за автором Биркун л.В. Кну)
- •4. Підручник – важлива основа для планування. Підручник – основний засіб навчання
- •4.1. Підручник, його зміст і структура
- •4.2. Вимоги до підручника, як основного засобу навчання іноземної мови (таблиці укладено на основі змісту статті і.Л. Бім і інші.) 1999, № с. 15-17
- •4.3. Принципи навчання, які повинні бути реалізовані в сучасному підручнику з ім.
- •4.4. Основні параметри оцінювання підручника (Запозичено із Reference Guide for the Teacher of English)
- •4.6. Навчально – методичний комплекс
- •4.7. Методичні посібники на допомогу вчителю іноземної мови.
- •5. Одиниці планування.
- •5.1. Основні завдання планування на довгий термін (план на рік і півріччя).
- •5.2. Етапи, необхідні для здійснення тематичного планування.
- •Вимоги до складання тематичного плану
- •Тематичний план уроку у … класі (Зразок)
- •5.3. Підготова конспекту уроку
- •5.3.1. Основні етапи підготовки поурочного конспекту уроку з іноземної мови
- •6. Конспект уроку у 5 класі (взірець)
- •1. Тема уроку: Моя сім’я
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку (вид обладнання, його конкретне призначення)
- •5. Хід уроку
- •Умови успішного планування уроків з іноземної мови
- •6. Вміння вести навчально-методичну й організаційну документацію з педагогічної практики
- •Успішне планування уроку базується на розумінні і знанні комплексних вимог до організації уроку іноземної мови, в числі яких:
- •6.2. Врахування комплексного характеру умов вивчення іноземних мов взагалі і виокремлення цілей кожного уроку, зокрема.
- •6.3. Уміння чітко визначити і сформувати мету(задачі) уроку. Типові формулювання комунікативних цілей уроку Цілі для формування мовної компетенції:
- •Цілі для формування комунікативної компетенції:
- •Методичні вимоги до уроку іноземної мови з урахуванням специфіки самої навчальної дисципліни.
3. Навчальна програма з іноземної мови, її призначення, зміст.
Програма з іноземної мови для середньої школи визначає той мінімум, яким мають оволодіти учні на кожному етапі навчання: у початковій школі
в основній школі
у старшій школі
у кожному класі
3.1. Навчальна програма |
|
Найбільш важлива основа для планування
|
|
Централізований керівний державний документ для навчання і виховання учнів
|
|
|
Керує навчанням, задає вчителю практичну, виховну, освітню мету, яку необхідно реалізувати
|
|
|
Містить відповідно підібраний фактичний матеріал, пред’явлений у вигляді тематичний циклів і окремих тем
|
|
|
Містить мовний матеріал з вказівкою на основні принципи його підбору
|
|
|
Містить дані про принципи методичної реалізації навчання в рамках окремих курсів іноземної мови або на її окремих ступенях
|
|
|
Впливає на навчання опосередковано, через підручники, допоміжні засоби і інші засоби навчання |
3.2. Загальноприйнята структура і зміст програм з іноземної мови для середньої школи.
Основний зміст структурних компонентів програми |
|
Пояснювальна записка до кожної програми з іноземних мов |
|
Мета навчання
|
|
Кінцеві вимоги до видів мовленнєвої діяльності
|
|||
|
Приблизна тематика до усної мови і читання
|
|||
|
Вимоги до забезпечення учбового процесу і до шляхів його інтенсифікації
|
|||
|
Роль і місце позакласної роботи при вивченні іноземної мови
|
|||
|
Загальні вимоги до мовного матеріалу
|
|||
|
Мета і зміст позакласної роботи
|
|||
|
Програма |
|
Приблизна тематика для усного мовлення
|
|
|
|
Вимоги до практичного оволодіння іноземними мовами (за класами, за видами)
|
||
|
|
Приблизна тематика до читання
|
||
|
|
Мовний матеріал (по мовам, по класам, по аспектам)
|
||
|
Норми оцінки знань, умінь і навичок з іноземних мов |
|
Пояснювальна записка
|
|
|
Норми оцінки |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Розкриття змісту:
|
|
|
Принцип відбору змісту:
|
|
Особливості комунікативного підходу:
|

етодичні
засади сучасного навчання і вивчення
іноземних мов