- •Тема 16: планування навчання іноземної мови в загальноосвітній школі.
- •1. Мета і роль планування в організації навчального процесу.
- •Г оловна мета планування
- •Принципи планування
- •2. Основні питання навчального процесу з іноземної мови.
- •3. Навчальна програма з іноземної мови, її призначення, зміст.
- •3.2. Загальноприйнята структура і зміст програм з іноземної мови для середньої школи.
- •3.3. Зміст та структура пояснювальної записки до програми навчання іноземних мов для середніх шкіл (за автором Биркун л.В. Кну)
- •4. Підручник – важлива основа для планування. Підручник – основний засіб навчання
- •4.1. Підручник, його зміст і структура
- •4.2. Вимоги до підручника, як основного засобу навчання іноземної мови (таблиці укладено на основі змісту статті і.Л. Бім і інші.) 1999, № с. 15-17
- •4.3. Принципи навчання, які повинні бути реалізовані в сучасному підручнику з ім.
- •4.4. Основні параметри оцінювання підручника (Запозичено із Reference Guide for the Teacher of English)
- •4.6. Навчально – методичний комплекс
- •4.7. Методичні посібники на допомогу вчителю іноземної мови.
- •5. Одиниці планування.
- •5.1. Основні завдання планування на довгий термін (план на рік і півріччя).
- •5.2. Етапи, необхідні для здійснення тематичного планування.
- •Вимоги до складання тематичного плану
- •Тематичний план уроку у … класі (Зразок)
- •5.3. Підготова конспекту уроку
- •5.3.1. Основні етапи підготовки поурочного конспекту уроку з іноземної мови
- •6. Конспект уроку у 5 класі (взірець)
- •1. Тема уроку: Моя сім’я
- •2. Мета уроку:
- •3. Методичне обладнання уроку (вид обладнання, його конкретне призначення)
- •5. Хід уроку
- •Умови успішного планування уроків з іноземної мови
- •6. Вміння вести навчально-методичну й організаційну документацію з педагогічної практики
- •Успішне планування уроку базується на розумінні і знанні комплексних вимог до організації уроку іноземної мови, в числі яких:
- •6.2. Врахування комплексного характеру умов вивчення іноземних мов взагалі і виокремлення цілей кожного уроку, зокрема.
- •6.3. Уміння чітко визначити і сформувати мету(задачі) уроку. Типові формулювання комунікативних цілей уроку Цілі для формування мовної компетенції:
- •Цілі для формування комунікативної компетенції:
- •Методичні вимоги до уроку іноземної мови з урахуванням специфіки самої навчальної дисципліни.
6.2. Врахування комплексного характеру умов вивчення іноземних мов взагалі і виокремлення цілей кожного уроку, зокрема.
Цей вид діяльності дуже лякає деяких молодих учителів, які не можуть правильно і грамотно сформулювати цілі під час укладання поурочного плану. Перш за все, слід знати, що на кожному уроці повинно реалізовуватися чотири основні мети: практична, освітня, розвиваюча та виховна, тобто під час планування навчальної діяльності вчитель повинен розуміти, яка мета та яким чином реалізується під час певного виду навчальної діяльності.
Практична мета |
передбачає формування в учнів міжкультурної іншомовної комунікативної компетенції, яка включає мовну (лексичні, граматичні, вимовні, графічні навички), мовленнєву (уміння говорити, аудіювати, писати, читати іноземною мовою), соціокультурну, дискурсивну та стратегічну компетенції. Практична мета є провідною й передбачає практичне опанування іноземної мови в основних видах мовленнєвої діяльності.
|
Загальноосвітня мета |
передбачає ознайомлення з культурою народу через вивчення мови (розширення загального кругозору учнів) та ознайомлення з мовою через культуру (розширення лінгвістичного кругозору учнів). Досягнення цієї мети означає розвиток здібності учнів до здійснення міжкультурного спілкування, що вимагає стимулювання учнів постійно збільшувати і поглиблювати обсяг знань з рідної та іноземної мов, про власну країну та країни виучуваної мови, уміння співвідносити свою культуру з іноземною, бачити розбіжності та подібності у системах норм, обов’язків, прав, світосприйняттяхїх носіїв тощо, що прийняті в різних соціумах. Ця мета реалізується через використання відповідного навчального матеріалу.
|
Розвиваюча мета спрямована на:
|
|
Виховна мета |
Навчання іншомовної культури передбачає:
Під час вивчення іноземної мови виховання учнів забезпечується:
|
Загальноосвітня, розвиваюча, практична та виховна мета може ставитись не на один урок, а на декілька (наприклад, на всю тему), і полягає в тому, щоб:
поглибити знання учнів про творчість (наприклад, В. Шекспіра, Гете, Г. де Мопасана);
розширити знання учнів про політичну систему США, Франції, Німеччини;
сформувати уявлення учнів про нове граматичне явище «герундій», «артикль» та ін..
розвивати фонематичний слух та мовну здогадку;
розвивати мислення, пам’ять, увагу;
прищеплювати любов до праці;
виховувати культуру інтелектуальної праці;
формувати критичне ставлення' до вчинків людей;
виховувати почуття ввічливості (чуйності тощо) у стосунках з батьками (товарищами...);
виховувати повагу до традицій народу України, Англії, США, Франції, Іспанії, Німеччини тощо);
розуміти психологічні особливості процесу сприйняття нової інформації.
