
- •Хід уроку
- •1. Повторення лексичного матеріалу за темою
- •2. Активізація лексико-граматичного матеріалу
- •3. Подання тексту для аудіювання (5 хв.)
- •4. Розвиток монологічного мовлення з використанням мовної опори (презентації учнів за заданими темами) (10 хв.)
- •5. Розвиток навичок висловлювання думки за заданою темою
- •2. Підведення підсумків уроку (1 хв.)
Навчально-виховний комплекс «Кіровоградський колегіум-спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний заклад – центр естетичного виховання»
Відкритий урок з німецької мови у 8Д класі на тему:
«Навколишнє середовище. Охорона навколишнього середовища»
Вчитель: Танюшкіна М.Є.
Вчитель-наставник: Томаченко С.С.
Кіровоград
– 2015
Дата проведення: 27.02.2015
Клас: 8Д
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань за темою «Природа»
Мета уроку
Практична:
навчати учнів розповідати про загрозу
природі, пояснювати причини забруднення
природи, знаходити варіанти подолання
екологічних проблем з використанням
мовних опор; закріпити, узагальнити та
вдосконалити лексико-граматичні навички
за темою; формувати здібності самостійно
планувати мовленнєві дії із застосуванням
лексико-граматичного матеріалу;
організувати тренування учнів у
застосуванні навчального матеріалу на
рівні слів, фраз і речень; перевірити
рівень мовної та мовленнєвої компетенції
за темами.
Освітня: розширити кругозір студентів, поширити знання граматичних правил, поповнити словниковий запас новими лексичними одиницями та фразами.
Розвиваюча: розвивати навички аудіювання і усного мовлення; розвивати логічне мислення, здатність до мовної здогадки, лінгвістичне мислення учнів; розвивати швидкість реакції учнів у темповій роботі.
Виховна: вчити учнів взаємодіяти в заданій ситуації, активізувати вміння кожного учня працювати у колективі, бути результативним членом команди; розвивати активну життєву позицію; виховувати в учнях почуття відповідальності за природу, навчати учнів екологічно чистому способу життя.
Обладнання: підручник, зошит, екранні ТЗН, відеоролик «Oma und das Gewitter», роздатковий матеріал, мультимедійні презентації учнів за темою, два пазли «Природа», два комплекти стікерів зі словами, розрізане речення на листах А4.
Хід уроку
І. Початок уроку
Організаційний момент (1 хв.)
Lehrer: Steht alle auf! Guten Tag! Setz euch! Wie geht es euch? Welches Datum ist heute? Wer fehlt heute?
Повідомлення теми та мети уроку (1 хв.)
Während dieser Stunde systematisieren wir unsere Kenntnisse zum Thema „Die Natur um uns herum“. Wir sprechen heute über die Gefahren für unsere Natur und über die Hilfe der Natur.
Мовленнєва розминка (2 хв.)
Lehrer: Wie ist das Wetter heute? Ist es warm oder kalt? Schneit es / gibt es viel Schnee auf dem Boden? Welche Temperatur zeigt das Thermometer jetzt? Was sagt der Volksmund über das Wetter? (Es gibt kein schlechtes Wetter, es gibt nur schlechte Kleidung)
ІІ. Основна частина уроку
1. Повторення лексичного матеріалу за темою
Виконання кросворду у парах (das Kreuzworträtsel) за три хвилини і його перевірка (5 хв.)
Ключі:
horizontal |
vertical |
1. Schadstoff (m) 2. Puma (m) 4. Gefahr (f) 6. Gewitter (n) 8. See (m) 10. Regenbogen (m) 11. Vogel (m) 13. Affe (m) 14. Gebirge (n) 15. Insel (f) 16. neblig 18. Schutz (m) 20. blitzen |
3. Abwasser (n) 5. Wiederverwendung (f) ![]() 7. wolkig 9. sonnig 10. Recycling (n) 12. donnern 13. Abfall (m) 17. Bach (m) 19. Tal (n)
|
Ключі:
2. Активізація лексико-граматичного матеріалу
«Живе речення» (4 хв.)
Кожен отримує слово з розірваного речення, являючись тим самим частиною речення, яке учні повинні разом скласти за одну хвилину, правильно вишикувавшись у ряд.
Lehrer: Jetzt bekommt ihr jeder ein Teil eines Satzes. Ihr müsst schnell, in eine Minute, einen richtigen Satz bilden. Jeder muss an der richtigen Stelle mit seinem / ihrem Wort stehen.
Satz 1: Da es viele Autos gibt, ist die Luft verschmutzt.
Satz 2: Wir brauchen Windturbinen, weil sie Energie sparen.
Повторення задіяної в реченнях граматики (підрядне речення причини) (3 хв.)
Lehrer:
So, auf welche Frage antwortet der Kausalsatz? (Warum? Wieso? Aus welchem Grund?)
Welche Konjunktionen verbinden den Kausalsatz mit dem Hauptsatz? (Weil, da)
Wo stehen der Hauptsatz und der Kausalsatz mit diesen Konjunktionen? (Der Satz mit der Konjunktion „weil“ steht nach dem Hauptsatz und der Satz mit der Konjunktion „da“ – vor dem Hauptsatz)
Natur
die
liebe
ich
Гра «Наліпки» по командам (3 хв.)
Учні об’єднуються у дві команди. Кожна команда отримує два речення з наліпок, які розставлені у неправильній послідовності. Задача команд розставити наліпки так, щоб вийшло граматично правильне речення. Перемагає команда, яка швидше впорається із завданням.
Lehrer: Vereint euch in zwei Mannschaften. Jede Mannschaft bekommt zwei Sätze aus den Aufklebern. Ihr müsst die Aufkleber richtig aufstellen, um einen richtigen Satz zu bilden. Die Mannschaft, die die Aufgabe schneller beendet, besiegt.
Satz 1: Ich weiß, dass der höchste Berg Deutschlands die Zugspitze ist.
Satz 2: Durch die Tätigkeit des Menschen sterben viele Tiere aus.
Повторення задіяної в реченнях граматики (ступені порівняння прикметників/ прислівників, слабка відміна іменників) (5 хв.)
Lehrer:
Welche drei Steigerungsstufen der Adjektive und Adverbien gibt es? (Positiv, Komparativ, Superlativ)
Welches Suffix bekommen die Adjektive und Adverbien im Komparativ und Superlativ? (Suffix –er im Komparativ und Suffix – ste(n) im Superlativ)
Welche Buchstaben bekommen den Umlaut beim Vergleichen? (A, o, u)
Welche Adjektive sind die Ausnahme von der Regel? (Klar, schmal, schlank)
Welche Wörter haben im Komparativ und Superlativ andere Stämme? (Gut-besser-am besten-der beste, gern-lieber-am liebsten-der liebste, viel-mehr-am meisten-der meiste)
Welche Substantive gehören zu der schwachen Deklination der Substantive? (Maskulina, die die Lebewesen bezeichnen)
Welches Merkmal haben alle Kasus außer Nominativ? (die Endung -(e)n)