
- •Урок – тренінг для 9 класу
- •Репродуктивне здоров’я. Чинники впливу та ризику.
- •Хід уроку – тренінгу
- •1.1. (Привітання, організація учнів, психологічне налаштування до роботи).
- •2.1. Повторення правил.
- •2.2. «Дерево очікувань»
- •3.1. Вправа «Відкритий мікрофон»
- •3.2. Робота в групах. Робота з підручником.
- •3.4. Обговорення на тему «Небезпека ранніх статевих стосунків».
- •3.5.Розповідь учителя.
- •4.1. Міні-дискусія «Яким повинен бути справжній чоловік (батько), справжня жінка (мати)?».
- •4.2. Обговорення життєвих ситуацій (робота в групах).
Урок – тренінг для 9 класу
Репродуктивне здоров’я. Чинники впливу та ризику.
Вчитель
фізичної культури та основ здоров’я
Великоолександрівського НВК
Гонголь Оксана Василівна
Тема: репродуктивне здоров’я. Чинники впливу та ризику.
Цілі уроку:
Навчальні:
Закріпити поняття «Репродуктивне здоров’я», знання про негативний вплив наркотиків та алкоголю на репродуктивне здоров’я;
Визначити чинники, що впливають на репродуктивне здоров’я;
Довести, що продовження роду є одним з основних призначень людини;
Розвивальні:
Формувати відповідальне ставлення до свого здоров’я:
Володіти навичками відмови від шкідливих звичок;
Виховні:
Виховувати почуття цінності родинних стосунків, відповідального батьківства.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Базові поняття й терміни: Репродуктивне здоров’я, репродукція.
Навчально – методичне забезпечення: стікери, олівці, фломастери, маркери, ножиці, стікери,А – 4, підручник, робочі зошити.
Підготувати заздалегідь: плакат «Правила класу», Плакат «Дерево очікувань», стікери у формі листя (для написання очікувань учнів), стікерів у формі квіток (наприкінці уроку учні додають на дереві до свого листка квітку, якщо їхні очікування здійснилися)
Хід уроку – тренінгу
І. Організаційний момент.
1.1. (Привітання, організація учнів, психологічне налаштування до роботи).
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий
- Гостей багато завітало
Давайте повернемося до гостей
І промовим щиро: «Добрий день!»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, оголошення теми та мети уроку.
На попередніх уроках ми з вами розглянули вже два розділи. Давайте пригадаємо які. (Життя та здоров’я людини та фізична складова здоров’я).
Сьогодні ми з вами розпочнемо третій розділ «Соціальна складоа здоровя»
В рамках цього розділу ми з вами розглянемо такі теми:
Репродуктивне здоров’я молоді. Чинники впливу та ризику.
Здоров’я молоді в Україні. ВІЛ, СНІД, ІПСШ: шляхи передачі й методи захисту. Протидія стигмі й дискримінації.
Безпека людини та право
Законодавство про безпеку і здоров’я людини.
І сьогодні ми розглянемо: «Репродуктивне здоров’я молоді. Чинники впливу та ризику.»
Учитель:
Коли народжується син, Сягає радість до вершин: Радіють мама, тато, дід – Це ж розбруньковується рід! |
Коли народжується доня, Маленьке сонечко в долонях, Несе вона для всіх під стріху Лад, затишок, любов і втіху! |
Коли народжуються діти, Чому б нам всім і не радіти? Надію й сили дай їм, Боже, Що виросли вони всі гожі! |
- Народження дитини – це диво, щастя для кожної людини. Але, на жаль, цього дива може і не статися, якщо змолоду недбайливо ставитися до свого здоров’я.
- Що впливає на репродуктивне здоров’я? Сьогодні ми спробуємо знайти відповіді на це та інші запитання.